ورزش برای مبارزه با سلولیت - آکا
ورزش برای مبارزه با سلولیت - آکا

ورزش برای مبارزه با سلولیت -آکاورزش برای مبارزه با سلولیت -آکا

آکاایران: ورزش برای مبارزه با سلولیت

آکاایران: برای مبارزه با سلولیت چه ورزشی را انتخاب کنیم؟

به گزارش آکاایران: اگر آنچه که می‌خواهید انجام دهید دست یابی به تناسب اندام و بهبود وضعیت ظاهری است، عاقلانه ترین انتخاب برای مقابله با سلولیت عضله سازی خواهد بود.با این حال باید حرکات مناسب و درستی را انتخاب کنید تا ظریف شوید نه اینکه حجم عضلات تان افزایش یابد.به طور کلی تمرین های طولانی مدت همراه با استفاده از وزنه های نه چندان سنگین توصیه می‌شود وگرنه باید به استفبال از "تورم و برجستگی عضلات" بروید.

" ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( "

این تمرینات ساده به شما در رفع سلولیت کمک خواهد کرد،به نحوی که موجب عضلانی شدن و سفت شدن پا و باسن شما می شود.اما از یاد نبرید تنها ورزش به شما کمک نخواهد کرد، باید از علل ایجاد سلولیت مطلع باشید و در پیشگیری آن ها نیز کوشا باشید.در این خصوص این مطلب (سلولیت چیست و روش های درمان آن) به شما توصیه می شود.

تمرین اول

پرتاب پا و ضربه زدن

دست ها را روی زمین بگذارید و زانو بزنید، مطابق تصویر پای چپ را دراز کنید؛ و قسمت بند کفش ها یتان را روی زمین بگذارید ، پای راست نیز کف پا روی زمین باشد.به نحوی که زانو شما به آرنج نزدیک شود.بعد از قرار گرفتن در این وضعیت ، پای راست را بلند کرده و رو به عقب ببرید؛ در این حالت پای راست شما کاملا" صاف و کشیده شده باشد.سپس بازگشت به مرحله اول؛ این تمرین را ۳ بار و هر بار با ۱۰ تکرار انجام دهید. برای هر پا .

ورزش برای مبارزه با سلولیت - آکا
تمرین دوم

بلندن کردن اندام تحتانی

روی زمین دراز بکشید، دست ها را به حالت استراحت در جلوی بدن روی هم بگذارید و سر و سینه را بلند کنید ،نگاه رو به جلو باشد.پاها را از  زانو خم کنید به نحوی که زانو های شما و ران شما از هم فاصله بگیرد،پاشنه هر دو پای شما مطابق تصویر باید همدیگر را لمس کنند و تا انتهای حرکت در این وضعیت بماند. در این حالت با یک فشار و در یک حرکت سعی کنید پاهای خود را به فاصله چند سانتی متر از زمین جدا کنید، سپس به مرحله اول برگردید.این حرکت را ۳ بار و هر بار با ۱۰ تکرار انجام دهید.

ورزش برای مبارزه با سلولیت - آکا
تمرین سوم

حرکت پا به شکل مورب

روی زمین بنشینید، مطابق تصویر دست ها  را روی زمین بگذارید به نحوی که انگشتان شما به طرف داخل باشد.سپس درحالی که کف پاها روی زمین است ، باسن خود را بلند کنید و پای راست را روی پای چپ  بگذارید. در این حالت پای راست خود را صاف کرده و به سمت راست حرکت دهید، به نحوی که لبه خارجی کفش های شما زمین را لمس کند، در این وضعیت یک مکث دو ثانیه ای داشته باشید و به موقعیت اول برگردید.این حرکت را ۳ بار و هر بار با ۱۰  تکرار برای هر پا انجام دهید. با توجه به اینکه انجام این حرکت کمی مشکل است، می توانید تعداد تکرار ها را کاهش دهید و به مرور بر آن بیافزاید.

ورزش برای مبارزه با سلولیت - آکا
تمرین چهارم

فشار پا رو به جلو

مانند موقعیت حرکت قبل قرار بگیرید.با این تفاوت که پای راست را از زانو خم کرده و رو به طرف بدن بیاورید.در این حالت پای راست خم را رو به جلو فشار دهید  و همزمان مقداری آرنج ها را نیز خم کنید.این حرکت را ۳ بار و هر بار با ۱۰ تکرار برای هر پا  انجام دهید. 

ورزش برای مبارزه با سلولیت - آکا
نکتـــــــه:

در هر فرصتی که پیش می‌آید (بالا رفتن از پله ها، پیاده رفتن مسیرهای کوتاه، پیاده روی سریع و…)، برای تحرک داشتن، بهره ببرید و فعالیت های تان (خرید، کارهای خانه، تعمیرات، باغبانی و…) را افزایش دهید. اگر هدف شما از بین بردن چربی هاست، همیشه باید یک فعالیت طولانی مدت را دنبال کنید. در واقع، بدن ما بعد از ۴۵ دقیقه پس از آغاز ورزش، شروع به سوزاندن چربی ها می‌کند.

 اما اگر می‌خواهید واقعاً یک فعالیت ۱۰۰% ضد سلولیت داشته باشید، پاور پلت شاید راه حل بهتری باشد. این روش انجام یک سری تمرینات بر روی یک سکوی لرزان است. حرکات دستگاه به نحو بسیار مفیدی عضلات را تحریک می‌کند، عضلاتی را که دقیقاً زیر پوست واقع شده اند (و بنابراین به سلولیت بسیار نزدیک است).در نتیجه تأثیر استفاده از این دستگاه بر روی پوستِ پوست پرتقالی، بیشتر از ورزش های همیشگی است.
تهیه و ترجمه: Elmevarzesh.com

.

منبع :

تبلیغات