5 روش برای جذب معرفی شدگان از طرف مشتریان خود
5 روش برای جذب معرفی شدگان از طرف مشتریان خود

5 روش برای جذب معرفی شدگان از طرف مشتریان خود -آکا5 روش برای جذب معرفی شدگان از طرف مشتریان خود -آکا

آکاایران: 5 روش برای جذب معرفی شدگان از طرف مشتریان خود

آکاایران: جذب معرفی شدگان از طرف مشتریان خود

برای باشگاه های کوچک تا بزرگ، مشتریان معرفی شده موثرترین استراتژی بازاریابی در بین کل استراتژی ها می باشد.

به گزارش آکاایران: برای اینکه مشتری های خودتان را به یک تیم فروش تبدیل کنید و برای بازاریابی کار خود از طریق معرفی شدگان، محصولات و خدمات با کیفیت نیاز دارید که مشکل زندگی مشتری شما را حل کند.

پس اجازه دهید با این سوال شروع کنیم آیا برنامه مشتریان معرفی شده ی شما جواب می دهد؟ بهتر بگویم آیا تا کنون برنامه ای داشته اید؟

برنامه های جذب معرفی شده ها به باشگاه یکی از سه روش اول بازاریابی است که برای افزایش مشتری در کار فیتنس و سلامتی و بدنسازی استفاده می کنیم.

نگاهی به چگونگی انجام آن

۱) به آنها دلیل بدهید

به مشتری هایتان یک دلیل بدهید تا کار شما را به دیگران معرفی کنند. اگر در حال اجرای کارهایی در مقیاس کوچک هستید، این تکنیک ارزان و موثر می باشد. برای مثال اجازه دهید مشتری هایتان بدانند که قصد دارید خدمات جدیدی ارائه دهید یا خدمات موجود را بهتر کنید یا محصول جدیدی مثل یک برنامه های جدید بیرون دهید، به این دلایل شما نیز به کمک آنها نیاز دارید. از آنها بخواهید همسالان خود را به باشگاه معرفی کنند، می توانید این کار را با استفاده از مجموعه ایمیل های ساخته شده انجام دهید. وقتی آنها بار اول عضو می شوند یا در ماهنامه ی شما عضو می شوند ایمیل آنها را ثبت کنید و برایشان برنامه های جدید خود را بفرستید.

۲) پیشنهادهای تشویقی

گاهی اوقات، ارائه دلیل کافی نیست، اعضای باشگاه چیز بیشتری می خواهند. از همه گذشته چرا باید به شما افرادی معرفی کنند وقتی چیزی از شما عایدشان نمی شود؟ چه چیزی بهتر از پیشنهاد یک جایزه یا تشویقی های مالی است؟ پیشنهاد پاداش ویژه، تخفیف، هدایای رایگان و مشوق های دیگر کمک کننده می باشند. گاهی اوقات اعضا فقط عاشق خود باشگاه هستند و به این چیزها توجهی ندارند. پیشنهاد معرفی دوستان در یک ماه با کارت هدیه تشکر، بلیط سینما یا کالای رایگان از طرف باشگاه گزینه ی خوبی است.

۳) مشخص کنید چه چیزی می خواهید

وقتی می خواهید اعضای باشگاه، دیگران را به شما معرفی کنند این کار را به تصورات آنها واگذار نکنید. بعضی از افراد تصورات عجیب و غریبی دارند. به طور واضح با مشتری های خود ارتباط برقرار کنید اینکه چه انتظاری از آنها دارید تا کار شما را به دیگران معرفی کنند و اینکه اگر اینکار را بکنند، چقدر خوشحال می شوید.

۴) کار غیر منتظره انجام دهید

5 روش برای جذب معرفی شدگان از طرف مشتریان خود

همه سوپرایز را دوست دارند، تصور کنید یک جعبه شکلات بعد از یک غذای سنگین بگیرید. شادی را به زندگی اعضای خود بیاورید. هدیه های سوپرایز، وقتی که انتظارش را ندارند محصولات رایگان جدید را پیشنهاد دهید. محصولات و خدمات تعریفی، پیوند عمیق تری بین شما و مشتریانتان بوجود می آورد، آنها را تشویق کنید کارتان را بیشتر به دیگران معرفی کنند.

۵) الگو بسازید

مجموعه ایمیل پیش نویس (الگو) بسازید که بعد از ثبت نام اعضایتان برایشان بفرستید که برنامه ی معرفی کردن دوستان به آنها یادآوری شود. یک کارت معرفی موقع ثبت نام به آنها بدهید.

درخواست معرفی مشتری و ارسال نامه های تشکرهای شخصی به برنامه ریزی و اجرای دقیقی نیاز دارند. اگر درست انجام شود می تواند به معنی این باشد که درصد بزرگی از اعضای جدید به باشگاه شما می آیند. این یکی از بهترین راه هایی است که حضور مشتریان را در مکان های فیتنس و سلامتی بدون هزینه گزاف افزایش می دهد.

منبع :

گردآوری توسط بخش معرفی مکان های ورزشی سایت آکاایران
تبلیغات