افتتاح 20 مجموعه ورزشی به دستور مقام معظم رهبری - آکا

جوانان جنوب شهر صاحب استادیوم 30 هزار نفری می شوند


, , ورزشی , معرفی مراکز ورزشی ,معرفی مکان های ورزشی

افتتاح 20 مجموعه ورزشی به دستور مقام معظم رهبری

همزمان با ولادت ثامن الائمه حضرت علی بن موسی الرضا (ع) عملیات احداث نخستین مجموعه بزرگ ورزشی از طرح "عظیم 20 ورزشگاه برای جوانان تهرانی" در منطقه 18 تهران آغاز شد.

مراسم کلنگ زنی این طرح عمرانی با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، دکتر محمود احمدی نژاد شهردار و معاونین شهرداری تهران، دکتر ایروانی رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و اعضای شورای شهر تهران برگزار شد.

در این مراسم رئیس دفتر مقام معظم رهبری با شاره به کمبود شدید امکانات ورزشی به ویژه در مناطق جنوب شهر تهران، ساخت مجموعه های ورزشی را از نیازهای ضروری جوانان برشمرد و گفت: در شرایطی که خطرات بی شماری در حوزه فرهنگی و آسیبهای اجتماعی نسل جوان را تهدید می کند، توسعه امکانات ورزشی بهترن و موثرین کار برای توانمند کردن جوانان و ایمن ساختن آنان در مقابل آسیبها وانحرافات است.

حجت الاسلام والمسلمین گلپایگانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر توسعه ورزشی میان جوانان بر تبیین فرهنگ ورزش در جامعه تاکید کرد و افزود: با در اختیار گذاشتن امکانات مناسب و کافی ورزشی برای نسل جوان خمودی و کسالت از جوانان دور شده و زمینه شکوفایی این قشر فراهم می شود.

وی با تقدیر از تلاش شهردار تهران در جهت توسعه امکانات ورزشی و فرهنگی برای نسل جوان اظهار امیدواری کرد به زودی نیازهای پاسخ داده نشده این قشر تامین می شود.

وی با تقدیر ازتلاش شهردار تهران در جهت توسعه امکانات ورزشی و فرهنگی برای نسل جوان اظهار امیدواری کرد به زودی نیازهای پاسخ داده نشده این قشر تامین شود.

شهردار تهران نیز در این مراسم هدف از احداث این مجموعه های ورزشی را تامین بخشی از کمبود امکانات در این زمینه عنوان کرد و اظهارداشت: بسیاری از قهرمانان ورزشی ما درجنوب شهر پرورش یافتند و امیدواریم در زمینهای اهدایی مقام معظم رهبری ورزشگاه هایی ساخته شود که در آن جوانان برومند تربیت شوند که احیاگر نام ایران اسلامی در عرصه های جهانی ورزش باشند.

دکتر ایروانی، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز با ارائه گزارشی از روند برنامه ریزی های انجام شده برای احداث مجموعه های ورزشی گفت: زمینهایی که بر اساس دستور مقام معظم رهبری اهدا شده، بالغ بر 450 میلیارد تومان ارزش دارند و در مناطق مختلف شهر تهران قرار گرفته است و پس از احداث پاسخگوی نیاز صدها هزارتن از شهروندان تهرانی خواهد بود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تهران نیز در این مراسم با تاکید بر عزم جدی شهردار تهران برای رفع کاستی های موجود در زمینه مکانهای ورزشی و فرهنگی مورد نیاز شهروندان تهرانی گفت: در پی دستور مقام معظم رهبری 20 قطعه زمین به مساحت بیش از 250 هزار متر مربع به مجموعه های ورزشی، در تهران اختصاص یافت که در مساحتی حدود 320 هزار متر مربع احداث خواهد شد.

اسفندیار رحیم مشایی افزود: بیشترین حجم زمینهای در نظر گرفته شده مربوط به نیمه جنوبی شهر تهران می باشد و هدف این است که اهالی مناطق محروم پایتخت از امکانات ارزان و مناسب ورزشی و فرهنگی برخودار شوند.

وی پیش بینی کرد، احداث این 20 مجموعه ورزشی و فرهنگی تا پایان 84 به اتمام برسد.

به گتفه مشایی اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح بالغ بر 600 میلیارد ریال است که با بهره برداری از آن روزانه بیش از 180 هزار شهروند تهرانی از امکانات این مجموعه استفاده خواهند کرد.

در مجموعه ورزشی فرهنگی منطقه 18 که مساحت آن بالغ بر 135 هزار متر مربع می باشد تعداد زیادی سالن و زمین ورزشی و یک استادیوم 30 هزار نفری احداث خواهد شد.

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش معرفی مکان های ورزشی سایت آکاایران
تبلیغات