۶ حرکت برای قوی کردن تنه و بهبود وضعیت قامت - تصویری

۶ حرکت برای قوی کردن تنه و بهبود وضعیت قامت - تصویری -آکا۶ حرکت برای قوی کردن تنه و بهبود وضعیت قامت - تصویری -آکا

آکاایران: ۶ حرکت برای قوی کردن تنه و بهبود وضعیت قامت

آکاایران: تنه مرکز کل بدن است، باعث ثبات ستون فقرات، لگن، دنده‌ها و شانه‌ها می‌شود. بنابراین جای تعجبی نیست که هر چقدر تنه قوی‌تری داشته باشید، حرکات شما ثبات بیشتری خواهند داشت و سالم‌تر خواهید بود. در این مطلب مجله آکا ایران۶ حرکت فوق‌العاده برای بهبود قدرت تنه که در عین حال قامت و ثابت شما را تقویت می‌کند، جمع بندی شده است. برای داشتن تنه قدرتمند با ما همراه باشید.

" ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( "

حرکت اول

۶ حرکت برای قوی کردن تنه و بهبود وضعیت قامت - تصویری
این حرکت برای تقویت و ایجاد ثبات در ستون فقرات سودمند است. دراز بکشید، بالاتنه را محکم کرده و شانه‌ها را آرام کنید و بر تنفس خود تمرکز کنید.

حرکت دوم

۶ حرکت برای قوی کردن تنه و بهبود وضعیت قامت - تصویری
پس از انجام حرکت اول و در همان وضعیت درازکش، پاها را از زمین بلند کنید. یک پا را به حدی از زمین جدا کنید که زانو به بالای لگن برسد. با حفظ بالاتنه ثابت و بدون حرکت پاها را تناوبی بالا و پایین ببرید. پاشنه پا هنگام فرود نباید به زمین برخورد کند. برای هر پا حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

مطلب مرتبط: ۱۵ تمرین بدون وزنه برای تقویت عضلات تنه – تصویری

حرکت سوم

۶ حرکت برای قوی کردن تنه و بهبود وضعیت قامت - تصویری
به حالت حرکت اول بر روی زمین دراز بکشید. پاها و پنجه پاها کشیده باشند. بالاتنه را محکم نگه دارید که پشت حرکت نکند. هر دو پا را از زمین بلند کنید. به صورت حرکت قیچی و تناوبی پاها را بالا و پایین ببرید. برای هر طرف ۱۰ تکرار انجام دهید.

حرکت چهارم

۶ حرکت برای قوی کردن تنه و بهبود وضعیت قامت - تصویری
به صورت چهار دست و پا بر روی زمین قرار بگیرید. تنه را محکم و بدون حرکت نگه دارید. با انجام یک شنای سوئدی دست‌ها را راست و سپس زانوها را تک تک از زمین جدا کرده تا حالت شنای سوئدی استاندارد ایجاد گردد. کل بدن محکم و متمایل باشد. تصور کنید یک لیوان آب بر روی پشت شما است که هنگام بلند شدت از زمین نباید بریزد.

حرکت پنجم

۶ حرکت برای قوی کردن تنه و بهبود وضعیت قامت - تصویری
تنه و ستون فقرات را مثل یک میز صاف و محکم نگه دارید. بدون هیچ گونه حرکت اضافی در ستنون فقرات و تنه، یک دست را از زمین بلند کرده و مستقیم در جلو بدن قرار دهید. بعد از چند لحظه مکث دست را به نقطه شروع برگردانده و حرکت را با دست دیگر انجام دهید. سپس همین حرکت را با پاها انجام دهید. بعد از چند بار انجام حرکت و ایجاد ثبات و پایداری در تنه، حرکت را به صورت دست و پای مخالف انجام دهید. هر حرکت را برای هر اندام ۱۰ تکرار انجام دهید.

حرکت ششم

وضعیت حرکت قبل را حفظ کنید. در این حرکت بر روی پنجه پاها بروید. سپس حرکت را با بالا بردن دست‌ها و سپس پاها به صورت تک تک ادامه دهید. بعد از قوی شدن تنه، حرکت را به صورت  دست و پای مخالف انجام دهید. حین انجام تمرین هیچ گونه حرکتی نباید در ستون فقرات و بالاتنه انجام شود. رای هر اندام حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع :

گردآوری توسط بخش ورزش بانوان سایت آکاایران
تبلیغات