آکاایران: کالری سوزی بیشتر با این شیوه پیاده روی!

آکاایران اگر به دنبال راهی ساده برای کالری سوزی بیشتر هستید، ممکن است بخواهید نحوه قدم برداشتن تان را تغییر دهید، چون تحقیقی جدید نشان داده که داشتن سرعت های متنوع در پیاده روی، موجب کالری سوزی بیشتر می شود. محققان دانشگاه اوهایو دریافتند که پیاده روی با سرعت ها مختلف می تواند در مقایسه با حفظ یک سرعت یکنواخت، تا بیست درصد کالری بیشتری بسوزاند. این مطالعه برای اولین بار میزان متابولیسم، یا کالری سوخت شده در پیاده روی با سرعت های متغیر را مورد ارزیابی قرار داد. بیشتر پژوهش های قبلی روی سرعت پیوسته در پیاده روی انجام شده بودند و این تحقیق، تکه بزرگ گمشده در این پازل بود که میزان متابولیسم در سرعت های متفاوت و متغیر، سنجیده شد و معلوم گردید این عامل مهمی در کالری سوزی است.

به گزارش آکاایران این نتایج نشان می دهد با استفاده از روش های سنتی، افراد می توانند مقدار کالری سوزانده شده حین پیاده روی در زندگی روزمره یا هنگام ورزش کردن را بفهمند. عمل تغییر سرعت، انرژی صرف می کند اما مقدار این انرژی نشان‎ دهنده مقدار کالری سوزی نیست. محققان دریافتند بیشتر از هشت درصد انرژی که ما حین پیاده روی عادی روزانه صرف می کنیم، می تواند به دلیل انرژی باشد که برای شروع و توقف پیاده روی نیاز داریم. راه رفتن با هر سرعتی، مقداری انرژی صرف می کند، اما وقتی سرعت را تغییر می دهیم، اصطلاحا پدال گاز را فشار می دهیم. تغییر انرژی جنبشی فرد، نیازمند کار بیشتر روی پاها بوده و این فرایند قطعا انرژی بیشتری صرف می کند.

این مطالعه همچنین این پیش بینی را تائید کرد که افراد وقتی در مسافت های کوتاه تر پیاده روی می کنند، آهسته تر راه رفته و با افزایش مسافت، سرعت شان را هم افزایش می دهند. این یافته ها، می تواند نتایجی در زمینه فیزیوتراپی و توانبخشی داشته باشد، جایی که سنجش سرعت لازم برای طی یک مسافت خاص، به عنوان شاخصی برای تعیین پیشرفت بیمار درنظر گرفته می شود. و اما چند توصیه برای کالری سوزی بیشتر هنگام پیاده روی: جوری راه بروید که احساس غیرطبیعی داشته باشید، یعنی کارهای عجیب و غریب بکنید: با کوله پشتی راه بروید یا با وزنه هایی روی پاهای تان. مدتی راه بروید، سپس توقف کنید و دوباره تکرار نمایید. کمی در مسیر مستقیم و سپس در مسیر منحنی حرکت کنید.

منبع :

گردآوری توسط بخش ورزش بانوان سایت آکاایران
پربازدیدها
تبلیغات