استخر شنای مجموعه ی ورزشی شهید چمران افتتاح شد

با حضور وزیر آموزش و پرورش - آکا

استخر شنای مجموعه ی ورزشی شهید چمران تهران با مساحت دو هزار مترمربع و هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد ریال توسط وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم، وزیر آموزش و پرورش ضمن ابراز خشنودی از گسترش فضاهای ورزشی برای دانش آموزان یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش در راستای تعلیم و تربیت قشر جوان و نوجوان کشور به صورت مطلوب و بهینه، ناگزیر است تا شرایط روحی و جسمی مناسب را برای دانش آموزان بوجود آورد.

با حضور وزیر آموزش و پرورش - آکا

 بدین منظور توجه به ساخت فضاهای ورزشی و ایجاد شرایط مناسب برای تربیت بدنی دانش آموزان از جمله فعالیت های وزارت آموزش و پرورش است به طوری که این امر ضمن ایجاد شرایط روحی و جسمی مناسب برای تعلیم دانش آموزان، به ترویج سلامت در بین آنانی نیز کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: طبیعتا توجه آموزش و پرورش به ورزش و تربیت بدنی جوانان و نوجوانان، کمک به ورزش قهرمانی کشور و سربلندی میهنمان را به ارمغان می آورد.

با حضور وزیر آموزش و پرورش - آکا

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به عملکرد مثبت معاونت تربیت بدنی و تندرستی این وزارتخانه اظهار داشت: خوشحالم از این که معاونت تربیت بدنی و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در مدت فعالیت خود با یک تیم کارشناسی، توانایی های خود را برای رشد و توسعه ورزش در بین دانش آموزان نشان داده است و امیدواریم این فعالیت در آینده افزایش یابد.

با حضور وزیر آموزش و پرورش - آکا

محمدرضا پهلوان، مدیر کل دفتر تربیت بدنی پسران آموزش و پرورش در ابتدای این مراسم با اشاره به ابعاد مجموعه ی ورزشی شهید چمران خاطرنشان کرد: مجموعه ی ورزشی شهید چمران از مجموعه های بزرگ و ملی آموزش و پرورش محسوب می شود که بنای آن از سال 1367 در زمینی به مساحت 13 هزار متر مربع ریخته شد. هم اکنون این مجموعه از یک سالن چند منظوره برای انجام انواع رشته های ورزشی به مساحت 2250 متر مربع، زمین فوتبال مطابق با استانداردهای جهانی، پیست دوومیدانی 6 خطه استاندارد و سالن استخر شنا، جکوزی و سونا با مساحت 2 هزار متر مربع برخوردار است که مورد استفاده، دانش آموزان، دانشجویان مرکز تربیت معلم و کارکنان وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

در پایان این مراسم نیز حرکات نمایشی در استخر شنا توسط دانش آموزان و اعضای تیم ملی نجات غریق و غواصی کشور انجام شد.

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش معرفی مکان های ورزشی سایت آکاایران
تبلیغات