افتتاح ورزشگاه 15 هزار نفری کرمان - آکا

با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان تربیت بدنی ورزشگاه ‪15 هزار نفری شهید "محمد جواد باهنر" کرمان روز جمعه (‪9 ‬آذرماه) افتتاح می شود.

به نقل از سایت سازمان تربیت بدنی، در ادامه تلاش های دولت نهم در توسعه زیر ساخت های ورزش کشور، ورزشگاه 15هزارنفری شهید باهنر کرمان همزمان با بازی مس و پیکان، با حضورمحمد علی آبادی افتتاح می شود.

کار ساخت ورزشگاه ‪15 هزار نفری کرمان از سال ‪82 و در زمینی به مساحت ‪54 هکتار واقع در بلوار جمهوری اسلامی کرمان آغاز شد.

این ورزشگاه دارای اسکلت بتنی به همراه گردانهای پیش ساخته بوده و فضای مربوط به جایگاه ویژه نیز با اسکلت بتنی اجرا شده است.

فضای زیر گردانها در بخش غربی شامل دو رختکن جهت تیم های فوتبال و مجهز به سونا است. همچنین یک رختکن جهت داوران و یک رختکن جهت دو و میدانی تامین شده است.

فضاهای موتورخانه، اتاق دیزل ژنراتور، سرویس های VIP ‬و... در قسمت غربی و زیر گردانها تامین شده است.

در بخش جایگاه ویژه علاوه بر جایگاه خبرنگاران، اتاق کنترل نور و صدا و سرویس جایگاه در نظر گرفته شده است.

زمین فوتبال ورزشگاه ‪ 15هزارنفری کرمان مطابق با آخرین استانداردهای فدراسیون فوتبال و دارای چمن طبیعی است که به صورت رول اجرا شده و سیستم آبیاری چمن به صورت اتوماتیک است.

پیست تارتان این استادیوم مطابق با استاندارد بین المللی است و فضاهای لازم جهت پرش های سه گام، طول، ارتفاع و بانیزه و پرتاب های دیسک، چکش، نیزه و وزنه را داراست.

در این ورزشگاه علاوه بر چند سالن چند منظوره که در حال بهره برداری است، پیست دوچرخه سواری نیز در حال اجراست .

طرح ساخت سالن شش هزار نفری نیز در این استادیوم در حال بررسی است که بزودی آغاز خواهد شد.

محوطه پارکینگ ها با مساحتی حدود 75 هزار متر مربع در ضلع شمالی ورزشگاه ظرفیت پذیرش 1200 ‪ دستگاه سواری ، 150 دستگاه اتوبوس و مینی بوس و 400 دستگاه موتور سیکلت را داراست .

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش معرفی مکان های ورزشی سایت آکاایران
تبلیغات