آکاایران: پیش از در مقالات متعددی در مورد مکمل های بدنسازی به شما توضیحاتی ارائه داده ایم و از فواید و مضرات انواع مکمل های ورزشی گفتیم امروز می خواهیم در مورد موضوع مهم تری صحبت کنیم، امروز در مقاله مکمل خانگی برای افزایش وزن و عضله سازی به سوالات شما در مورد مکمل دست ساز افزایش حجم ، مکمل خانگی برای عضله سازی و از همه مهم تر در مورد طرز تهیه کراتین خانگی و ساخت گلوتامین خانگی پاسخ خواهیم داد.

عضله سازی

آکاایران: مکمل خانگی برای افزایش وزن و عضله سازی | سایت سلامت دات لایف

<>
مکمل خانگی و دست ساز

مکمل خانگی انتخاب بین سلامت و ارزونی

به گزارش آکاایران: در مقاله مکمل خانگی برای افزایش وزن و عضله سازی اول به این نکته خواهیم پرداخت که چرا برخی افراد به سراغ این روش می روند و بعد نکات مفید دیگری را خواهیم گفت، اکثر ورزشکاران مبتدی و حتی غیر ورزشی ها که دنبال افزایش وزن هستند به خاطر صرفه جویی در هزینه ها سراغ مکمل های دست ساز و خانگی می روند، در واقع آنها با ترکیب کردن چند مورد ساده و ارزان می خواهند به نتیجه چندین سال تحقیقات آزمایشگاهی دست پیدا کنند.

افراد آماتور معمولا با ترکیب شیر خشک بچه ، پودر پروتئینی مورد استفاده صنایع غذایی می خواهند به ساخت پروتئین وی دست پیدا کنند.

اما دسته ای از افراد وجود دارند که خود را ورزشکار آماتور فرض نمی کنند و اصلا مکمل های بدنسازی را قبول ندارند و همه را متهم به تقلبی و… می کنند، که این شامل حال مکمل های داروخانه ای که مجوز وزارت بهداشت ایران را هم دارند می شود.

این افراد دست طبخ خود را بیشتر از محصولات جهانی اپتیموم قبول دارند و اصلا آزمایشگاه ها و تحقیقات دانشمندان را قبول ندارند و خودشان یکپارچه دانشمند هستند، این بزرگوارن دنبال ترکیبات ساده مثل طرز تهیه پروتئین وی دست ساز نیستند، آنها دنبال ترکیبات پیچیده ای مثل ساخت گلوتامین خانگی و البته کراتین حرفه ای هستند.

حتی بعضی افراد بجای اینکه مکمل گینر خریداری کنند یک عدد پروتئین + یک عدد کربوهیدرات خالص خریداری می کنند و بعد با نسبت های دلخواه خود آن ها را مخلوط می کنند، که این کار هم اشتباه است، چراکه مکمل های گینر در کارخانه بصورت دقیق ترکیب می شوند و نسبت کربوهیدارت و پروتئین آن به خوبی رعایت می شوند و کارهای لازم برای هضم مناسب این مواد صورت می گیرد.

چرا نباید دنبال مکمل خانگی باشیم

یا بدنبال” سلامت ” هستند ، یا بدنبال ” هزینه ” نکردن.

باید بدانید که فرایند ساخت مکمل ها توسط فرمول های قوی ترکیب و بعضا با طبخ آن تغییر ماهیت کلی را بهمراه خواهند داشت ، این امر عملیات هضم و جذب را برای شما آسان مینماید. وقتی شما با هدف ساخت مکمل خانگی یکسری پودر و آرد خام را به هم مخلوط میکنید و مورد مصرف قرار میدهید حتما باید بدانید که سیستم گوارشی خود را به اختلالات مختلفی مواجه کرده اید، که می تواند چسبندگی و انسداد روده ، دل درد ، سوء هاضمه ، بی اشتهایی و در نهایت تضعیف را بهمراه داشته باشد.

توجه: عده ای با هدف عضله سازی” شیر خشک ” مصرف میکنند.

این افراد بدنبال وزن گرفتن و عضله سازی هستند ، غافل از اینکه فرمول ساخت شیر خشک فقط یک غذای کمکی سبک برای نوزادان بحساب می آید ، راحت تر بگویم اگر تمام قوطی شیر خشک را به یکبار مصرف کنید هیچ اتفاق مهمی در عضلات و اندام شما پدیدار نمیگردد.

علم نوین ورزش به نکات علمی بسیار گسترده ای رسیده است ، که بازگو نموندن این مطالب در مقابل آنها بسیار ناچیز میباشد اما عده ای هنوز درگیر این مباحث و اشتباهات پیش پا افتاده ای هستند که حتما نیاز به یادآوری جدی داشته و دارند. لطفا از سلامتی و وقت خود بخوبی محافظت فرمایید.

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف

تبلیغات