فوتبال موجب تقویت رشد استخوان پسران می شود -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد فوتبال موجب تقویت رشد استخوان پسران می شود ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ورزش درمانی از سایت ورزش و بدنسازی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مجموعه: درمان با ورزش

فوتبال موجب تقویت رشد استخوان پسران می شود
,بازی فوتبال, فوتبال, ورزش فوتبال

آکاایران: فوتبال موجب تقویت رشد استخوان پسران می شود

فوتبال بازی کردن می تواند رشد استخوان ها را در پسران نوجوان بهبود بخشد‎

 

به گزارش آکاایران: طبق نتایج یک مطالعه نوین، فوتبال بازی کردن می تواند رشد استخوان ها را در پسران نوجوان بهبود بخشد.

 

محققان دانشگاه اکستر انگلستان در مطالعه ای به مقایسه نوجوانان بازیکن فوتبال با نوجوانان شناگر، دوچرخه سوار و پسران گروه کنترل که به طور منظم ورزش نمی کردند، پرداختند و دریافتند فوتبال به شکل قابل توجهی بعد از یک سال تمرین منجر به سلامت بهتر استخوان ها می شود.

 

نوجوانی زمان طلایی رشد استخوان هاست و رشد ضعیف در این مرحله با کاهش تراکم استخوان، افزایش خطر شکستگی و پوکی استخوان در سنین بالاتر همراه است.

 

اگرچه اثبات شده است که شناکردن و دوچرخه سواری دارای فواید متعددی برای سلامت هستند اما احتمالا به اندازه فوتبال برای سلامت استخوان ها مفید نیستند.

 

دیمیتریوس ولچوپولوس، پژوهشگر ارشد تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما می دانیم که ورزش کردن کلید رشد استخوان هاست اما در این تحقیق تعیین کردیم که کدام نوع ورزش دارای بیشترین فایده است.»

 

این مطالعه یکساله شامل ۱۱۶ پسر ۱۲ تا ۱۴ ساله بود که BMC (میزان ماده معدنی استخوان) شان اندازه گیری شد. نتایج نشان داد بازیکنان فوتبال در مقایسه با شناگران و دوچرخه سواران بعد از یک سال ورزش تخصصی دارای BMC بالاتری بودند.

  

 


.

منبع : beytoote.com

فوتبال موجب تقویت رشد استخوان پسران می شود گردآوری توسط بخش ورزش درمانی ، درمان با ورزش سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات