در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ورزش کنید تا فراموشی نگیرید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ورزش درمانی از سایت ورزش و بدنسازی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مجموعه: درمان با ورزش

ورزش کنید تا فراموشی نگیرید
ورزش کنید تا فراموشی نگیرید -آکا

آکاایران: ورزش کنید تا فراموشی نگیرید

ورزش کردن حافظه را بهبود می بخشد‎

 

به گزارش آکاایران: محققان دانشگاه مک مستر طی آخرین پژوهش و آزمایشات خود دریافتند ورزش کردن حافظه را بهبود می بخشد.

 

محقان دانشگاه مک مستر دلیل دیگری برای انجام فعالیت ورزشی به ما دادند. انجام تمرینات ورزشی از دچار شدن به فراموشی مانع می شود.

 

این یافته ای است که اخیرا توسط دانشمندان دانشگاه مک مستر کانادا انجام شده است و هرچند این تحقیق شامل جوانان سالم بود، می تواند پیامدهای بزرگی برای افراد سالمند داشته باشد.

 

در این مطالعه 95 فرد آزمایشی به مدت 6 هفته به سه گروه تقسیم شدند.

 

در این مدت، یک گروه روزانه تمرین ورزشی شدید، یک گروه هر دو تمرین ورزشی و تمرین شناختی و یک گروه هم هیچکدام را انجام نداد.

 

وقتی پس از 6 هفته آزمایش شدند، اعضای دو گروه اول عملکرد بهتری را در یک کار مربوط به حافظه نشان دادند، در حالی که اعضای گروه سوم از این کار بازماندند.

 

گفته می شود، علاوه بر این، مشخص شد که افرادی که تمرین آمادگی جسمانی شدید را تجربه کردند، بیشترین افزایش فاکتور مغزی نوروتروفیک (BDNF) داشته اند که پروتئینی است که از رشد، عملکرد و بقای سلول های مغزی حمایت می کند.

 

تیم تحقیقاتی تحت هدایت پروفسور "جنیفر هایز" در حال حاضر شروع به بررسی چگونگی تاثیر فعالیت بدنی بر حافظه افراد سالمند می کند.

 

در حالی که این مطالعه ممکن است حتی نتایج بیشتری برجای بگذارد، به دلیل از دست دادن حافظه که در سنین پیری اتفاق می افتد، ممکن است که تقویت حافظه حاصل از ورزش با کاهش دسترسی به "BDNF" که به طور خودکار با افزایش سن کاهش می یابد، متوقف شود.

 

 


.

منبع : beytoote.com

ورزش کنید تا فراموشی نگیرید گردآوری توسط بخش ورزش درمانی ، درمان با ورزش سایت آکاایران
تبلیغات