در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد ورزش برای زانو را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
 
ورزش یکی از بهترین راه حل ها برای کسانی است که به درد مزمن زانو مبتلا هستند. بنابراین در اینجا ۶ تمرین ساده برای نگه داشتن و درمان درد زانو به میزان حداقل ارائه می شود. تمرینات باید به دقت انتخاب شوند تا از وخیم شدن مشکل جلوگیری شود. یکی از نکته های ایمنی برای کسانی که برای مبارزه با درد در زانو از ورزش استفاده می کنند این است: آن ها باید از خم کردن پاها به اندازه ای که در آن زانوها از انگشتان پا جلوتر باشند، اجتناب کنند. این قانونی است تا از فشار بیش از حد به زیر زانو جلوگیری شود تا در آینده نیازی به تعویض مفصل زانو نباشد.
 

درمان آرتروز زانو با ورزش

ورزش برای زانو درد

درمان آرتروز زانو با ورزش تصاویر
آرتروز مفصل زانو، شایع ترین بیماری تخریبی از میان مفاصل بدن می باشد.میزان ابتلا در خانم ها نسبت به آقایان بیشتر است. آرتروز یک بیماری تخریبی در مفصل است که از آن به بیماری مفصلی پیشرونده یاد می شود.از این بیماری به نام های استئوآرتریت و استئوآرتروز نیز یاد می کنند.

تخریب پیشرونده مفصل در جامعه ما به نام آرتروز معروف است.با توجه به اینکه بیماری با افزایش سن پیشرفت می کند به آرتریت پیری نیز معروف است.علاوه برسن، علل ژنتیکی، نوع شغل و حرفه، چاقی، عوامل هورمونی و نژاد نیز می تواند در بروزاین بیماری دخیل باشند.


اگر دچار آرتروز زانو هستید تمرینات زیر که برای درمان این مشکل  تهیه شده اند موجب تقویت عضلات حمایت کننده زانو و افزایش انعطاف پذیری در این ناحیه می شود.با صرف چند دقیقه در روز  آرتروز زانو را با ورزش درمان کنید،این تمرینات  گذشته از اینکه درد زانو را تسکین می دهد به شما کمک می کند تا از زانوی سالم برخوردار شوید.


۱- بلند شدن روی پله ( Stair Step-Ups):

,آرتروز زانو, درمان آرتروز زانو, ورزش برای درمان آرتروز زانو,ورزش درمانی

ورزش برای درمان آرتروز زانو

ورزش برای زانو درد

 پای چپ را روی پله قرار دهید و  با دست محافظ یا نرده ی پله را بگیرید. با پای چپ بر روی پله بلند شوید تا صاف بایستید بدون اینکه پای راست روی پله قرار گیرد. ۲ ثانیه توقف کنید و به حالت اول باز گردید و پای راست را روی پله ی پایینی قرار دهید بطوری که هیچ وزنی روی پای چپ نباشد.این حرکت را ( بلند شدن روی پای چپ ) ۶ بار تکرار کنید. حال پای خود را عوض کنید و تمرین را تکرار کنید.در صورتی که انجام ۶ مرتبه این حرکت برای یک پا مشکل است هر ۳ حرکت یک بار پا را تعویض کنید.


 2- بالا و پایین ( Up and Downs ):

بر روی یک صندلی صاف و بدون دستی بنشینید و دست ها را در کنار بدن قرار دهید تا در حالت مساوی و متعادل قرار گیرند در حالی که کف پاها روی زمین قرار دارد.به آرامی بر روی پاها بلند شوید تا بدنتان در راستای قائم قرار گیرد.چند ثانیه در حال ایستاده قرار گیرید و سپس دوباره به آرامی بنشینید.این تمرین را به مدت حدود یک دقیقه تکرار کنید. در صورتی که بلند شدن از صندلی برای شما مشکل است می توانید یک بالش کوچک روی نشیمن صندلی قرار دهید. دقت کنید در حین بلند شدن شدن ونشستن نباید زانوها جلوتر یا کنار پنجه ی پاها رود.


۳- خم کردن زانو (Leg Flexes ):

 

 

,آرتروز زانو, درمان آرتروز زانو, ورزش برای درمان آرتروز زانو,ورزش درمانی

ورزش برای زانو

 

روی زمین بنشینید و پاها را در مقابل خودتان دراز کنید و در کنار هم قرار دهید. برای حمایت بدن، دست ها را در پشت بدن روی زمین قرار دهید.پاشنه ی پای راست را روی زمین بکشید و به سمت باسن ببرید تا حدی که در ناحیه ی ران احساس کشش کنید.در این حالت ۵ ثانیه توقف کنید و پا را بآرامی به حالت اول باز گردانید سپس چند ثانیه استراحت کنید.این تمرین را ۱۰ بار تکرار کنید.تمام مراحل را برای پای دیگر انجام دهید.


۴- غلتک زانو ( Knee Rolls ) :

 

,آرتروز زانو, درمان آرتروز زانو, ورزش برای درمان آرتروز زانو,ورزش درمانی

ورزش برای زانو

 
بر روی زیر انداز یا یک پد ورزشی به پشت دراز بکشید زانوها را خم کنید و کف پاها را روی زمین بگذارید و دست ها را در کنار بدن روی زمین بگذارید و به بالا نگاه کنید.زانوها را با هم و به آرامی به سمت راست بیندازید تا جایی که در پهلو و پشت احساس کشش کنید. ۵ ثانیه در همین حالت بمانید و سپس بآرامی به حالت اول باز گردید و زانوها را به سمت چپ بیندازید.این تمرین را ۱۰ بار متناوی انجام دهید.


 ۵- به پشت بلند کردن ران ( Hip Extensions ) :

 

,آرتروز زانو, درمان آرتروز زانو, ورزش برای درمان آرتروز زانو,ورزش درمانی

ورزش برای زانو

 

 به شکم بر روی یک پد ورزشی دراز بکشید و پاها را در کنار هم قرار دهید  و دست ها را جهت حمایت بدن زیر چانه قرار دهید.به زمین نگاه کنید.حال پای راست را بحالت صاف به پشت ، حدود ۵ تا ۱۰  سانتینتر از روی زمین بلند کنیدچند ثانیه توقف کنید و پا را بحالت اول باز گردانید. ۵ بار این تمرین را تکرار کنید و تمرین را برای پای چپ نیز انجام دهید.


۶- بلند کردن پهلویی پا ( Leg Lifts ) :

 

,آرتروز زانو, درمان آرتروز زانو, ورزش برای درمان آرتروز زانو,ورزش درمانی

ورزش برای زانوی ضربدری

ورزش برای زانو

 

بر روی یک پد ورزشی به پهلو دراز بکشید و برای حمایت دستتان را در زیر سر قرار دهید. پاها را صاف کنید و بآرامی پای بالایی را بلند کنید تا پاها از هم باز شود. تا جایی باز کنید که احساس ناراحتی نکنید.چند ثانیه در این حالت توقف کنید و سپس بآرامی به حالت نخست باز گردید . این تمرین را ۲۰ بار تکرار کنید و در مرحله ی بعد به پهلوی مقابل دراز بکشید و همین تمرین را برای پای دیگر انجام دهید.

تمرین های عمومی از قبیل راه رفتن و دویدن برای سلامت زانو مهم هستند و به افزایش قدرت زانو و دامنه حرکتی فرد کمک می کنند. اگر تمرینات شدید باعث درد یا ناراحتی شود، دوچرخه سواری ورزش خوبی برای گرفتن بسیاری از همان مزایای بدون درد اضافی است. ورزشی که برای سلامت زانو و کاهش درد زانو مناسب است را باید حداقل سه یا چهار بار در هفته انجام داد.

 

منبع elmevarzesh.com

 

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چه نوع ورزشهایی برای ارتروز زانو مناسب است , این تمرین ها برای زانو درد خوب هستند , آیا ورزرش برای استئوآرتريت خوب است؟ , پیشگیری از زانودرد با شنا و دوچرخه , جلوگیری از حرکت تصاویر gif در کروم , ورزش های بدنسازی برای آرتروز زانو , ورزش هایی برای درمان آرتروز زانو , درمان درد مفاصل در تمرین بدنسازی , با ورزش درد زانو را درمان کنید , راههای برطرف سازی آرتروز زانو , نرمش های لازم برای تقویت زانو , پیشگیری از زانو درد با دوچرخه , حرکات مناسب درمانی برای مفاصل , ورزش هایی برای درمان زانودرد , پیشگیری از زانودرد با دوچرخه , پیشگیری از زانو درد و آرتروز , ورزش هایی برای درمان زانودرد , ورزشهاي مناسب براي زانو درد , رفع زانو درد با حرکات ورزشی , برای زانو درد چه ورزشی کنیم , چند عکس از عمل ارتروز زانو , حرکات ورزشی برای زانو درد , ارتباط زانو درد با دویدن , برطرف کردن مشکل درد زانو , راههای درمان آرتروز زانو , عکس بیمار با آرتروز زانو , حرکات ورزشی ارتروز زانو , پیشگیری از آرتوروز زانو , چند عکس از ارتروز زانو , پیشگیری ازانحراف زانو , ورزش هایی مخصوص پادرد , درمان زانودرد با شنا , ورزش های ارتروز زانو , ورزشهای مناسب ارتروز , تمرین کششی برای زانو , ورزش مفیدبرای زانوها , ورزشی برای زانو درد , ورزش برای درد زانو , ورزش برای ورم زانو , ورزشهای درمان زانو , تمرینات ورزش زانو , دعای درمان ارتروز , ورزش درمانی زانو , ورزش ارتروز زانو , درمان ارتروز پا , ورزش و زانو درد , ورزش درد زانوو , ورزش آتروز پا , ورزش و آرتروز , درمان زانو در , نرمش های زانو , ورزش زانو درد , آرتروزو ورزش , ورزش آرتروز , ورزش ارتورز , ورزش زانو , ورزش زانو

ورزش هایی برای افزایش سلامت زانو

ورزش هایی برای افزایش سلامت زانو

مجموعه: درمان با ورزش ورزش هایی برای افزایش سلامت زانو ورزشکاران باید با انجام حرکات ورزشی خاص از سلامت زانوهای خود مطمئن شوند   ورزشکاران باید با ا
تبلیغات