در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد ورزش در خانه را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

افرادی که تمایل ندارند در هوای سرد زمستان بیرون بروند تا ورزش کنند، می توانند در محیط داخل خانه ورزش های مناسبی را برای حفظ سلامتی خود انجام دهند.

۳۰ دقیقه تمرین روی مقاوم سازی و افزایش قدرت بدن تمرکز دارد. بدون نیاز به وسیله خاصی یا باشگاه رفتن ورزش در منزل را تجربه کنید. برای بدست آوردن نتیجه بهتر باید قبل از انجام این حرکات بدن خود را گرم کنید و برای بدست آوردن بهترین نتیجه کمی حرکات کششی هم انجام دهید.

 

ورزش در خانه برای بانوان

ورزش در خانه برای بانوان

این حرکات را سه روز در هفته اول انجام دهید. هر حرکت را ۱۵-۲۰ بار انجام دهید و بدون کوچکترین مکثی به حرکت بعد بروید ( مکث مجاز حدود ۲-۳ ثانیه است). پس از انجام تمام حرکات، به مدت ۶۰ ثانیه استراحت کنید و سپس حرکات را از ابتدا تکرار کنید. اگر احساس می کنید که دو بار دوره کردن حرکات کافی نیست، می توانید حرکات را ۳ بار دوره کنید!


6 حرکت اول برای مبتدیان و افراد با آمادگی جسمانی متوسط است و ۶ حرکت پایانی برای افراد با آمادگی جسمانی متوسط و عالی مناسب است. حرکات را براساس آمادگی جسمانی کنونی تان انتخاب کنید و نه بر اساس آنچه فکر می کنید باید باشید! (واقع بینانه آماگی جسمانی خود را ببینید!)

می گویند که یک بدن تندرست درصدش در آشپزخانه درست می شود و فقط ۳۰ درصدش در باشگاه. ولی واقعیت این است که یک بدن سالم، ۱۰۰ درصد در منزل و در آرامش درست خواهد شد.

شما در خانه ی خودتان تصمیم گرفتید که از این به بعد سالم غذا بخورید و ورزش کنید، این طور نیست؟ اما کلی با خودتان کلنجار می روید تا از خانه بیرون بزنید و به باشگاه بروید و تصمیمتان را عملی کنید!

خبر خوب این است که برای خوش اندام ماندن اصلا نیازی نیست که خانه تان را ترک کنید! درست است که باشگاه محلی است که می توانید یک جلسه ی تمرینی عالی را در آن بگذرانید، اما تنها این محیط نیست که می توانید کالری هایتان را در آن بسوزانید. خانه هم مکانی عالی برای بدست آوردن تناسب اندام است.

اما چگونه؟

تمرین با کمک وزن بدن

تمرین با کمک وزن بدن، جایگزین خوبی برای تمرین با وزنه بوده و برای تناسب اندام عالی است. قدرتی که بواسطه ی انجام شنا سوئدی،بارفیکس، دراز نشست، بالا کشیدن پاها در حالت خوابیده و اسکات پرشی بدست می آورید، تمام فعالیت های زندگی روزانه ی شما را برایتان آسان تر خواهد کرد.

صدها تمرین با کمک وزن بدن وجود دارد که می توانید انجام دهید، و هیچ کدامشان هم به وزنه احتیاجی ندارند.

تجهیزاتی ساده بخرید

هر چقدر هم که با کمک وزن بدنتان تمرین کنید، باز هم خوب است تعدادی وزنه دم دستتان داشته باشید. بدین شکل می توانید روی تمرین دادن عضلات خاصی از بدنتان، بیشتر تمرکز کنید، مثلا جلو بازو، سرشانه ها یا عضلات سینه.

به چه تجهیزاتی احتیاج دارید؟

تنها یک جفت دمبل نهایتا ۲۵ کیلویی می تواند انتخاب خوبی باشد. همین یک جفت دمبل برای اکثر تمریناتی که انجام می دهید کافی خواهد بود؛ برای شروع به چیزی بیش از این احتیاج نخواهید داشت.

همچنین زیر انداز فومی، توپ بدنسازی و طناب کشی هم چیزهایی هستند که داشتنشان به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید تمرینات بیشتری انجام دهید. بعلاوه شاید بخواهید یک قمقمه، یک نمایش دهنده ی ضربان قلب و یک کورنومتر هم تهیه کنید.

اختصاص فضا برای تمرین

شما به فضایی احتیاج دارید که برای روزهای گرم سال تهویه ی خوبی داشته باشد و برای روزهای سرد هم بخوبی گرم باشد. باید حدود ۳ گام از طول و عرض برای تمریناتتان جا خالی کنید، این مقدار از آن چیزی که نیاز دارید هم بیشتر هست.

البته فضای بزرگ تر همیشه بهتر است! هرچه جای بیشتری داشته باشید، خواهید توانست تمرینات بیشتری انجام دهید. باید محل تمرینتان را تمیز و پاکیزه، و تجهیزاتتان را هم دم دستتان نگهداری کنید.

از دوستتان کمک بگیرید

هنگامی که تمرینات را فقط با کمک وزن بدن خودتان انجام می دهید، اوایلش شاید برایتان خیلی سخت باشد. تمریناتی همچون بارفیکس بطور باور نکردنی ای برای تازه کارها دشوار است، پس تمرین کردن بهمراه یک دوست، شرایطی را برایتان فراهم خواهد آورد تا اگر کمک نیاز داشتید، کمک بگیرید!

همچنین وجود یک دوست به شما کمک خواهد کرد تا انگیزه تان را حفظ کنید و بدون توقف پیش بروید.

 

گردآوری توسط بخش نکات مهم در ورزش سایت آکاایران
ورزش در خانه

ورزش در خانه برای تناسب اندام - آکا

با توجه به سلیقه و امکانات، هر نوع فعالیتی در منازل قابل انجام است اما باید ملاحظه وضعیت جسمی، فردی و سلامت خود را بکنید…   ورزش در خانه برای تناسب اندام &n
ورزش در خانه

ورزش در خانه، ورزش کردن در منزل

   در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد ورزش در خانه را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. افرادی که تمایل ندارند در هو
ورزش در خانه

ورزش در خانه با برنامه 10-10-10

    آیا ورزش می کنید؟ آیا وقت کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی و یا پارک ندارید؟ دلتان می خواهد درمنزل خودتان ورزش کنید؟ اگر جوابتان مثبت است، متن زیر را بخوانید. &nbs
ورزش در خانه

ورزش در خانه با برنامه 10-10-10 - آکا

  آیا ورزش می کنید؟ آیا وقت کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی و یا پارک ندارید؟ دلتان می خواهد درمنزل خودتان ورزش کنید؟ اگر جوابتان مثبت است، متن زیر را بخوانی
8 ورزش که میتوانید در خانه انجام دهید - آکا

8 ورزش که میتوانید در خانه انجام دهید - آکا

8 ورزش که میتوانید در خانه انجام دهیدافرادی که تمایل ندارند در هوای سرد زمستان بیرون بروند تا ورزش کنند، می توانند در محیط داخل خانه ورزش های مناسبی را برای حفظ سلام
ورزش در خانه

۵ دلیل برای اهمیت ورزش در خانه - آکا

ورزش در خانه برای کسانی که به سلامت عمومی خود اهمیت می دهند   5 دلیل برای ورزش در خانهمعمولا" ورزش در خانه میان افرادی که مشغله زیادی دارن و یا فرصت حض
حرکت ورزشی

ده حرکت ورزشی ساده در خانه - ورزش آکا

ورزش - ورزش بانوان - ده حرکت ورزشی ساده در خانه   همیشه قبل از شروع هر برنامه ورزشی، با پزشک خود مشورت کنید. همان فایده ای را که از انجام تمرین استپ ایروبیک در باشگاه می برید را می
تبلیغات