loading...

تحقیق ورزشی

نتایج یک پایان نامه در دانشگاه آزاد اسلامی نشان داد: در رتبه بندی رشته های مورد علاقه دانشجویان، شنا در رتبه اول، اسب سواری در رتبه دوم، اسکی، دوچرخه سواری و کوهنوردی در رتبه سوم قرار دارد.

به گزارش سرویس پژوهش ایسنا، مینو بهرام فر در پایان نامه کارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی خود با عنوان « بررسی نحوه گذراندن اوقات فراغت دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران و مرکز با تایید بر فعالیت های ورزشی»، آورده است: 8/35 درصد از دانشجویان با انگیزه حفظ تناسب اندام، 5/25 درصد آنها برای سلامتی و تندرستی و 6/13 درصد آنها برای لذت و تفریح ورزش می کنند.

نتایج تحقیقات این پایان نامه که با راهنمایی دکتر فریدون تندنویس در سال 1380 بر روی 607 نفر از دانشجویان ورودی سال های 75 و76 و77 انجام شده است، نشان داد: 4/28 درصد پدران و 1/28 درصد مادران با ورزش کردن آزمودنی ها در منزل و 2/41 درصد پدران و 6/42 درصد مادران با ورزش کردن آزمودنی ها در کانون های ورزشی موافق هستند و تنها 20/2 درصد پدران و 7/1 درصد مادران مخالف ورزش کردن فرزندان خود بوده اند.

در ادامه این پایان نامه آمده است: مسایل و مشکلات فرهنگی موجود با 7/27 درصد از مهم ترین موانع موجود در گذران اوقات فراغت ذکر شده است.

مشکلات اقتصادی و مالی، بی تفاوتی مسوولان و کمبود وسایل مورد نیاز به ترتیب به عنوان  موانع بعدی  ذکر شده است. همچنین 16 درصد از دانشجویان از نحوه گذران اوقات فراغت خود ناراضی اند . 45 درصد آنان تا حدودی از نحوه گذراندن اوقات فراغت خود راضی هستند.

در خاتمه این پایان نامه خاطر نشان شده است: 67/19 درصد پاسخ گویان از مسوولین جدی گرفتن مساله اوقات فراغت را خواستار شده اند، 89/15 درصد آنان افزایش مراکز تفریحی و84/10 درصد تخصیص بودجه کافی را مهم دانسته اند.

منبع : tebyan.net


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تحقیق در مورد رشته ورزشی شنا , مقاله در مورد پروانجینرز , مطالبی درباره ورزش شنا , مطالب در مورد ورزش شنا , تحقیق در مورد ورزش شنا , تحقیق درباره ورزش شنا , تحقیق در مورد ورزش , مقاله در مورد ورزش , مطالب در مورد شنا , تحقیق در مورد شنا , تحقیق درباره ورزش , در مورد ورزش شنا , انشا در مورد شنا , تحقیق درباره شنا , درباره ورزش شنا , تحقیق شنا

گردآوری توسط بخش تاریخچه و معرفی ورزش ها سایت آکاایران
تبلیغات