loading...

رفتار توهین آمیز وزشکاران ، پاسخ عملکرد ضعیف مدیران است

یک جامعه شناس گفت : مدیریت ضعیف و غیر قابل قبول بسیاری از مدیران و مسوولان ورزشی عامل اصلی نارضایتی و بد رفتاری بازیکنان است .

برخوردهای زشت و توهین آمیز بازیکنان در واقع ، دهن کجی ، به عملکرد ضعیف مدیران ورزشی است .

دکتر امان الله قرائی مقدم ، جامعه شناس و استاد دانشگاه تربیت معلم تهران در گفت و گویی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا ) افزود :

رفتارها و برخوردهای بد بازیکنان ورزشی که بعضاً به درگیری های فیزیکی با داوران و مربیان هم منجر می شود ، خلا فرهنگ ورزشی را در عرصه ورزش کشورمان بیش از پیش آشکار می کند .

وی ادامه داد : معاونت فرهنگی سازمان تربیت بدنی ، به عنوان نهاد فرهنگ ساز در امر ورزش کشور موظف است با بستر سازی مناسب فرهنگی از رواج این رفتارها جلوگیری کند .

دکتر قرائی مقدم ، با اشاره به نقش رسانه ها و مطبوعات در این زمینه تصریح کرد : بسیاری از روزنامه های ورزشی به منظور کسب در آمدهای بالا با جناح گیری های خود در قبال تیم های محبوب و درج اخبار کذب بازیکنان را تحریک و پرخاشگر می کنند . این عملکرد آنها در راه درآمدزایی ضمن دام زدن به رفتارهای ناشایست بازیکنان به نابودی ارزش های فرهنگی منجر می شود .

وی اضافه کرد : مطبوعات ورزشی رسالت اجتماعی دارند نه گروهی ، ادعای بی طرفی آنها در برابر تیم های محبوب ورزشی و انعکاس اخبار منطقی و راست ، باعث کاهش هیجانات کاذب در بازیکنان و تماشاچیان ورزشی شده و در سطح وسیع تر بروز برخوردهای زشت و توهین آمیز از سوی بازیکنان در میادین ورزشی را کم رنگ تر می کند .

استاد جامعه شناس دانشگاه تربیت معلم تهران با تأکید بر اصلاح ساختار مدیریت برای جلوگیری از ناهنجاری های بازیکنان خاطر نشان کرد : در تعیین و انتخاب مدیران و مسوولان در هر زمینه ای از جمله ورزش باید دقت نظر کافی صورت گیرد . بسیاری از مدیران ورزشی افرادی هستند که صلاحیت این پست را ندارد و نمی توانند فعاایت قابل قبولی کنند .

رفتارهای توهین آمیز و بی حرمتی های بازیکنان ورزشی در واقع پاسخ عملکرد ضعیف مسوولان است .

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش تاریخچه و معرفی ورزش ها سایت آکاایران
تبلیغات