پژوهش ورزشی در خصوص عمر ورزشکاران - آکا

پژوهش ورزشی در خصوص عمر ورزشکاران

براساس یافته های یک پژوهش ، در تنظیم برنامه های تمرینی برای ورزشکاران یک خلاء جدی وجود دارد . بنابراین درآماده سازی ورزشکاران جوان، تنظیم و اجرای دقیق الگوهای ویژه علمی و آموزشی امری ضروری و اجتناب ناپذیراست.

دکتر شادمهر میردار عضو هیات علمی دانشگاه مازندران در رابطه با نبود الگوهای ویژه علمی و آموزشی در تمرینات، تحقیقی را انجام داده است.

نتایج تحقیق وی نشان می دهد که تمرینات سنگین و شدید و شرکت در مسابقات حساس به منظور دستیابی به موفقیت های خاص دردوران نوجوانی و جوانی منجر به از دست رفتن دورنمای آینده برای رسیدن به نتایج مطلوب درسطح بین الملل شده وموجب ایجاد اختلال درتندرستی ، مهارت ها، عملکردها و کاهش عمر پژوهش ورزشی در خصوص عمر ورزشکاران - آکا

مطالب آموزشی و علمی

برپایه این تحقیق مثلا تحقیقات انجام شده بر روی شناگر حاکی از آن است که از بین هر 60 هزار کودکی که درسن 7 الی 9 سالگی تا 14 الی 15 سالگی به شنا می پردازد تنها یک نفر به سطح مهارت بین المللی می رسند و فقط یک نفر از بین دهها نفری که به سطح مهارت بین المللی می رسند قادراست به مقام قهرمانی بازی های المپیک برسد.

این تحقیق به این نتیجه می رسد که ورزشکاران کشور گرچه به لحاظ ساختار متابولیکی وعملکردی قادر به تداوم حضور در سطح ملی هستند، اما قادر به کسب موفقیت های قابل توجه در سطوح قاره ای ومیادین معتبر بین المللی نیستند .

پژوهشگر دراین تحقیق یادآور می شود: از آنجا که پیشرفت و توسعه در امر ورزش مانند هر پدیده اجتماعی دیگر با نظام سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی وفرهنگی هر جامعه ارتباط تنگاتنگ داشته و تغییر زیر ساختار اساسی مذکور بسیار مشکل می باشد ، لذا جامعه ورزش کشور نیازمند تجدید نظر درنگرش های غالب دراین زمینه بوده تا بتواند با استفاده از توان نخبگان عرصه علم وعمل به کشوری قدرتمند وقوی در ورزش دنیا تبدیل شود ، زیرا که تربیت بدنی و ورزش متاثر از فلسفه اجتماعی هر جامعه است.

این پژوهش از نوع پژوهش های توصیفی – کاربردی بوده و بر روی ورزشکاران ملی پوش در طول تاریخ کشور موفق به کسب عناون سه گانه قهرمانی در سطح بازیهای المپیک مسابقات جهانی وآسیایی شده اند، انجام پذیرفته است.

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش تاریخچه و معرفی ورزش ها سایت آکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات