مطالب آموزشی و علمی

نظر کارشناسان در مورد داور بازی

کارشناس داوری فوتبال کشورمان با اشاره با انتخاب «گومز کاستا» پرتغالی برای قضاوت دیدار استقلال و پیروزی گفت: کاستا داور کم تجربه ای است.

نصیرزاده در گفت وگویی، تصریح کرد: «کاستا» سابقه قضاوت مسابقات استقلال و پیروزی را دارد. او در مسابقه قبلی که این دیدار را قضاوت کرده بود، در اداره بازی ضعیف عمل کرد، به همین دلیل برای قضاوت دیدار مشکلاتی ایجاد کرد و نتوانست قضاوت مطلوبی به نمایش بگذارد.

وی ادامه داد: کاستا داورجوانی است و به همین دلیل تجربه زیادی برای قضاوت مسابقات حساسی مانند استقلال و پیروزی را ندارد. اگر می توانستیم از حضور «پریرا» در این بازی استفاده کنیم قطعا شاهد قضاوت بهتری می بودیم. چرا که او داور بسیار باتجربه ای است که به درستی در مورد بازیکنان خاطی تصمیم می گیرد و هیچ گاه در تصمیماتش دچار تردید نمی شود. با این حال امیدوارم کاستا بتواند از عهده قضاوت تیم های استقلال و پیروزی برآید.

نصیرزاده خاطر نشان کرد: خوشبختانه روند مسابقات دو تیم در این فصل منطقی و به دور از احساسات بوده است. لذا اطمینان دارم در بازی روز جمعه نیز بازیکنان هر دو تیم بیشتر به دنبال کسب نتیجه هستند و به مسایل حاشیه ای و احساسی دامن نخواهند زد.

نظر دکتر سیار درمورد داور پرتغالی دربی

ورزشی

مطالب آموزشی و علمی

کارشناس داوری فوتبال کشورمان در ارتباط با انتخاب داور پرتغالی دیدار تیم های استقلال و پیروزی گفت: «کاستا» باید با قاطعیت قضاوت کند.

دکتر پرویز سیار در گفت وگویی خاطر نشان کرد: تنها هدف فدراسیون فوتبال برای به کارگیری داور خارجی در دیدار تیم های استقلال و پیروزی، بی طرفی داور در قضاوت این دیدار حساس است. چرا که قطعا بسیاری از داوران ایرانی از صلاحیت و شایستگی بیشتری نسبت به داوران خارجی برخوردارند.

وی با اشاره به عملکرد گومز کاستا داور پرتغالی این دیدار تصریح کرد: دیدار حساس تیم هایی مانند استقلال و پیروزی اساسا با مشکلات حاشیه ای زیادی همراه بوده است. به همین دلیل کاستا باید برای جلوگیری از این مشکلات در قضاوت این دیدار قاطعیت داشته باشد و برای مقابله با بازیکنان خاطی دچار شک و تردید نشود. در غیر این صورت وی نمی تواند به خوبی از عهده قضاوت این دیدار حساس برآید. امیدوارم کاستا در بازی روز جمعه بهتر از اولین حضورش در ایران قضاوت کند.

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش تاریخچه و معرفی ورزش ها سایت آکاایران
تبلیغات