loading...

اخبار ادبی و هنری 1 دی ماه 1382

برگزیدگان جشنواره بین المللی فیلم نفت - آکا

نخستین جشنواره بین المللی فیلم نفت که از 24 آذر در استان خوزستان آغاز شده بود، با معرفی برگزیدگان در سینما نفت آبادان به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، هیئت داوان در این مراسم جوایز خود را در 3 بخش فیلم مستند، مسابقه داخلی و مسابقه بین المللی به برگزیدگان اهدا کرد.

در بخش فیلم مستند جایزه به بهترین فیلم نامه نویسی به بهرام مهتابی، بهترین تصویربرداری به بایرام فضلی و عرب زاده و بهترین کارگردانی به هرمز امامی رسید.

در بخش مسابقه داخلی نیز هیئت داوران جایزه بهترین کارگردانی به ابراهیم فروزش برای کارگردانی  فیلم بچه های نفت اهدا کرد، ضمن اینکه جایزه بهترین فیلم نامه نویسی به بزرگ نیا برای فیلم نامه جنگ نفتکش ها، بهترین تهیه کنندگی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان و بهترین بازیگری به مجید مظفری برای ایفای نقش در فیلم جنگ نفتکش ها رسید. در بخش و بهترین بازیگری به مجید مظفری برای ایفای نقش در فیلم جنگ نفتکش ها رسید. در بخش بین المللی جشنواره نیز جایزه بهترن فیلم جشنواره به فیلم قول به کارگردانی شون پن اهدا شد.

در این بخش همچنین هیئت داوران جایزه بهترین کارگردانی را به ابراهیم فروزش برای کارگردانی بچه های نفت، بهترین تهیه کنندگی را به بروندوریانی برای تولید فیلم در میانه ناکجاآباد از آلمان و جایزه بهترین اثر هنری را به مرکز فرهنگی نفت برای تولید فیلم یکی از همین روزها اهدا کرد.

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش تاریخچه و معرفی ورزش ها سایت آکاایران
تبلیغات