روزه داری بازیکنان مسلمان در ماه مبارک رمضان برای خبرنگاران و هواداران فوتبال جالب است. یکی از این بازیکنان مهدی مهدوی کیاست.

در گزارش خبرگزاری آلمان (DPA) آمده است:« رژیم غذایی مهدی مهدوی کیا بازیکن تیم ملی ایران به طرز محدودی کنترل می شود. چرا که این مسلمان مومن به قوانین رمضان را رعایت می کند. روزه داری در مدت چهار هفته گذشته را شامل می شده است. بازیکن ایران که با سابقه ترین بازیکن تیم است می گوید روزه داری از طلوع تا غروب آفتاب هرگز روی عملکردش تاثیر نگذاشته است. اگرچه در گفت وگوی گذشته اش اعتراف کرده بود رمضان برای یک ورزشکار دوران سختی است.

 
, , ورزشی , مطالب آموزشی و علمی ,تاریخچه و معرفی ورزش ها

در ماه رمضان مشکلی نداشتم

 

مهدوی کیا، که برای ایران در جام جهانی به میدان رفت به خبرگزاری آلمان گفت:« سال ها این کار را انجام داده ام و براستی برای من مشکلی نیست. مانند هر شخص دیگری در رمضان روزه می گیرم. با انتظاری که از بازیکن حرفه ای فوتبال می رود اجازه دارم در روزهای بازی و هنگام سفر غذا بخورم و با سایر اعضای تیم به طور طبیعی این کار را انجام می دهیم.»

با وجود این که نوشیدن آب برای بازیکن حرفه ای مهم است، مهدوی کیا می گوید به طور کامل با ننوشیدن آب در تمرین ها کنار آمده است:« در یک جلسه طبیعی تمرین در طول روز چیزی نمی خورم و نمی نوشم. معمولا روزها تمرین می کنم و بعدازظهرها استراحت و غروب مانند همیشه غذا می خورم. به خاطر رمضان چیز خاصی نمی خوریم.»

روزه داران بوندسلیگا 

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش تاریخچه و معرفی ورزش ها سایت آکاایران
تبلیغات