loading...

ورزش از دیدگاه رهبر معظم انقلاب (9) - آکا

ورزش، «فریضه عمومی» است

شما در دوران جوانی هستید؛ این انبار هنوز پر است. بخشی از این انبار باید به صورت بذر از آن استفاده شود؛ آن بخش، مربوط به همین سال های جوانی شماست؛ این، بذر آینده است.

برای زندگی تان برنامه ریزی صحیح کنید. چیزهایی هست که تا آخر عمر برای انسان مفید است؛ چیزهایی هست که برای انسان تا بعد از آخر عمر- یعنی در دوران نشئه زندگی بعد- هم مفید است؛ چیزهایی هست که برای انسان در دوران های حوادث مهم، مفید واقع می شود. شما ده ها سال در این دنیا زندگی خواهید کرد؛ بنابراین خودتان را از لحاظ علم مجهز کنید.

علم از جمله چیزهایی است که تا آخر عمر برای انسان مفید است. اگر بر ابن علم، عمل خوب و ماندگاری مترتب شود، برای بعد از مرگ هم مفید خواهد بود. درس خواندن، یک فریضه اصلی برای شماست.

برای جوانان ورزش کردن یک سرمایه اندوزی است. من اعتقاد دارم ورزش برای همه یک فریضه عمومی است. البته منظورم ورزش حرفه ای نیست. ورزش حرفه ای را هم رد نمی کنم، اما توصیه نمی کنم که همه جوانان سراغ ورزش حرفه ای بروند؛ نه. ورزش برای سلامت و حفظ نشاط است. این هم سرمایه ای است که تا اواخر عمر، برای شما می ماند. تن پروری و بیکارگی، ضایع کردن آن سرمایه عظیم است.

بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان و مسئولان امور تربیتی سراسر کشور 08/12/1379

 

ورزش برای عموم آزاد است

ورزش از دیدگاه رهبر معظم انقلاب (9) - آکا

ورزش، لزوما به معنای ورزش های قهرمانی و شرکت در مسابقات نیست. بعضی خیال می کنند که ورزشکار بودن، یعنی اینکه حتما در مسابقات شرکت کنند.

اگر می گوییم زنان ورزش کنند، یعنی حتما باید در مسابقات شرکت کنند؟ نه. ورزش کنند، مثل اینکه غذا می خوردند، کارهای روزانه شان را انجام می دهند و درس می خوانند. ورزش باید یکی از برنامه های حتمی زندگی شان باشد.

بیانات مقام معظم رهبری در دومین روز از دهه مبارکه فجر در روز انقلاب اسلامی و جوانان 13/11/1377

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش تاریخچه و معرفی ورزش ها سایت آکاایران
تبلیغات