loading...

ورزش از دیدگاه مقام معظم رهبری (13) - آکا

ورزش جسمی ، ورزش روحی

تمام عبادات و تکالیف شرعی یی که من و شما را امر کرده اند تا انجام دهیم ، در حقیقت ابزارهای همین تزکیه یا همین تربیت است ؛ برای این است که ما کامل شویم ، ورزش است. همچنان که اگر ورزش نکنید ، جسم شما ناتوان ، بی قدرت و آسیب پذیر خواهد شد و اگر بخواهیم جسم را به قدرت ، به زیبایی ، به توانایی ، به بروز قدرتها و استعداد های گوناگون برسانید ، باید ورزش کنید. نماز، ورزش است؛ روزه، ورزش است؛ انفاق،ورزش است؛ اجتناب از گناهان،ورزش است؛ دروغ نگفتن، ورزش است؛ خیر خواهی برای انسان ها، ورزش است. با این ورزش ها ، روح زیبا و قوی کامل می شود. اگر این ورزش ها انجام نگیرد، ممکن است به ظاهر خیلی پسندیده به نظر بیاییم ؛ اما باطنمان یک باطن ناقص و نحیف و حقیر و آسیب پذیر خواهد بود . 

بیانات مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه تهران 12/10/1376

 

تاثیر ورزش در سلامت جامعه

اگر ورزش ، در زمینه جسم وروح فضای جدیدی در زندگی انسان باز می کند و توانایی  و تندرستی و اراده قوی به کسانی که مخاطب شما هستند می بخشند ، تفریحات نیز چنین تاثیری برای جامعه دارد ؛ تاثیراتی عمیق ، مثبت و سازنده . چرخ عظیم حرکت اجتماعی ، جز با کمک و مدد همین عناصر معنوی نمی تواند به یک حرکت سالم ادامه دهد. این امور، درحکم روغن کاری ماشین هاست ؛ که بدون آن ، اصطکاک زیاد می شود و منجر به از بین رفتن سریع دستگاه می گردد .

سخنرانی در دیدار گروه " ورزش و سرگرمی " 1/10/1371

 

عبادت برای ورزش و تربیت

ورزش از دیدگاه مقام معظم رهبری (13) - آکا

ای بسا انسان هایی هستند که با جسم های نیرومند و زیبا ، ولی با روحهایی لاغر ، زشت ، ناتوان و ضعیف ؛ این به  درد نمی خورد. تمام عبادات برای این است که ما ورزش کنیم ، تربیت بشویم و پیش برویم . البته باید عبادات را شناخت . عبادات هم جسم و روحی دارند. جسم عبادات ، به تنهایی کافی نیست. نماز را که انسان بخواند ، ولی در حال نماز ، توجه به خود ذکر نداشته باشد ، ملتفت نباشد که چه می گوید و با چه کسی حرف می زند، مضامین نماز را به کلی از روی غفلت ادا بکند ، این نماز،نماز بی فایده ای است.

سخنرانی در دیدار با اقشار مختلف مردم 06/02/1369

منبع : tebyan.net


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

سخنان آقا در مورد ورزش

گردآوری توسط بخش تاریخچه و معرفی ورزش ها سایت آکاایران
تبلیغات