*لانس آرمسترانگ ( Lance  Armstrong) 

*نام کامل: لانس ادوارد آرمسترانگ

*تاریخ تولد: 18 سپتامبر 1971

*حرفه ورزشی: دوچرخه سواری

لانس آرمسترانگ کیست؟

لانس آرمسترانگ در سال 1996 به بیماری

مقاومت

دوران کودکی تا مقاومت

لوازم ورزشی

سرطان

 

قهرمانی های "لانس آرمسترانگ" در رقابتهای توردوفرانس از سال 1999 آغاز شد. لانس پس از آن طی سالهای 2000، 2001، 2002، 2003، 2004 و 2005 به عنوان قهرمانی در این رقابتها رسید. این دوچرخه سوار مشهور آخرین بار پس از اینکه 3607 کیلومتر مساحت کل تور را رکاب زده بود، کار خود را در خیابان معروف شانزه لیزه به پایان برد. دوچرخه سوار تیم دیسکاوری چنل امروز به تاریخ پیوسته و می خواهد پس از پایان دوران حرفه ای خود به عرصه سیاست قدم بگذارد.

لانس آرمسترانگ ملقب به سلطان جاده ها درخصوص این انتقاد که او تا مرحله بیستم رقابتها، در هیچ مرحله ای اول نشده گفت: قهرمانی در یک مرحله ضروری نیست، مهم این است که با فتح مرحله بیستم این رقابتها، اثبات کردم بهترین دوچرخه سوار تور هستم.

لانس آرمسترانگ صرف نظر از کسب7 عنوان قهرمانی به عناوین دیگری نیز دست پیدا کرده است. لانس در سال 2002 موفق شد عنوان مرد سال ورزش اسپورت ایلوستریتد را از آن خود کند. لانس طی سالهای 2002، 2003 و 2004 به عنوان ورزشکار مرد سال آسوشیتدپرس مفتخر شد. آرمسترانگ، دوچرخه سواری است که به قول بسیاری از کارشناسان دیگر هرگز تکرار نمی شود.

بنیاد لانس آرمسترانگ 

 لانس آرمسترانگ پس از موفقیت در نبرد با سرطان

دوچرخه سواری

تور

این دستبندها در تولید انبوه به فروش رفت تا درآمد حاصله از آن، صرف بیماران سرطانی شود. در همین راستا یک شرکت تولیدکننده لوازم ورزشی در سال 2004، 5 میلیون عدد از این دستبندها را به قیمت یک دلار فروخت و یک میلیون عدد نیز به موسسه خیریه لانس آرمسترانگ اهدا شد اما امروز وضعیت فرق کرده است. تاکنون 51 میلیون از این دستبندها به فروش رفته و حتی نهادها و سازمانهای خیریه دیگر هم بر آن شده اند تا دستبندهایی با عناوین و رنگهایی دیگر را در سایه شهرت دستبندهای آرمسترانگ به فروش برسانند.امروز هم بیماران سرطانی به این حقیقت آگاه شده اند که هر انسانی می تواند با سرطان پیشرفته مقابله و بر آن غلبه کند.

                                                                                                

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش تاریخچه و معرفی ورزش ها سایت آکاایران
تبلیغات