loading...
تمرینات آب درمانی

هیدروتراپی برای معلولین

درمطلب تمرینات آب درمانی(1) در خصوص معالجه و مداوا در  آب برایتان صحبت کردیم . دراین بخش چند تمرین در آب (هیدروتراپی) را برای معلولین عزیزدر نظر گرفته ایم که در ادامه می بینید:

تمرین (1)

تمرینات آب درمانی

در این حرکت  در حالیکه جلیقه نجات به تن معلول است او را به پشت روی آب می خوابانیم و مچ هر دو پا را می گیریم و به ترتیبی که پاها از زانو خم شوند به سمت بالا و پائین حرکت می دهیم این حرکت در دفعه اول 4 بار و در دفعات بعدی 5 بار اضافه می شود. این فعالیت برای تقویت لگن خاصره  و به حرکت در آوردن عضلات و مفصلهای پای معلول مناسب است.

تمرین (2)

تمرینات آب درمانی

در این حرکت انگشتان پای معلول را بر روی بدن خود تکیه می دهیم و با کف دستهای خود دو زانو او را می گیریم و به دفعات باز و بسته می کنیم باید توجه داشت که میزان باز و بسته شدن زانوها از هم باید به شکل معقول انجام گیرد.

تمرین(3)

تمرینات آب درمانی

با یک دست مچ پای معلول و بادست دیگر پای او را گرفته و مطابق شکل آن را به سمت راست و چپ چرخش می دهیم . در این حرکت تمام بدن معلول در حرکت است .

تمرین (4)

تمرینات آب درمانی

در این حرکت ابتدا معلول را بر روی آب می خوابانیم، سپس مچ پای او را گرفته به سمت بالا و پائین به حرکت در می آوریم تعداد حرکات از 40 حرکت شروع شده و در نوبتهای بعدی برای هر پا 5 بار اضافه می شود.

تمرین (5)

تمرینات آب درمانی

در این حالت انگشتها و کف پای معلول بر روی بدن مددکار قرار می گیرد، مددکار با 2 دست مچ دستهای معلول را گرفته و به سمت بالا می کشد. در این حالت خود مدد کار عقب می رود و معلول در سطح آب قرار می گیرد.

تمرینات آب درمانی

قواعد کلی برای آب درمانی

1) بدن بیمار به ویژه پاها را باید به مقدار کافی گرم نگه داشت و چنانچه احساس لرز نماید، از طریق مالش با حوله داغ، ورزش و جریانی ازآب گرم در پا او را گرم نمود...
تمرینات آب درمانی

آب درمانی چیست؟

آب درمانی(هیدروپاتی) یعنی درمان امراض بوسیله آب. از زمان هایی که به یاد می آید، هم قبایل بدوی و هم ملل متمدن آب را برای درمان به کار می گرفتند...
تمرینات آب درمانی

آثار آب درمانی در بدن

1) تا زمانی که آب سرد مورد مصرف قرار می گیرد، فعالیت عضو کاهش می یابد و پس از قطع مصرف آب، قسمت هایی از بدن به حالت طبیعی برمی گردند...

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش تاریخچه و معرفی ورزش ها سایت آکاایران
تبلیغات