loading...
ورزش و بى خوابى - آکا

برخى از افراد مبتلا به بى خوابى هستند و اختلالاتى در چرخه خواب داشته یا مشکلاتى در مراحل مختلف خواب دارند که در این میان افرادى که به صورت مرتب ورزش و بى خوابى - آکا

چه ورزشى برای برطرف شدن بی خوابی مناسب است؟

ورزشى که شما انتخاب مى کنید باید شامل فعالیت شدید پاها باشد تا بهتر به خواب بروید. خستگى که ایجاد مى شود مانند داروى خواب آور عمل مى کند.

* ورزشهاى ایروبیک و هوازى بهترین راه براى مبارزه با بى خوابى است چون این ورزشها میزان اکسیژن خون را افزایش مى دهند، براى مثال ورزشهایى مانند جاگینگ (پیاده روی)، شنا، دوچرخه سوارى، طناب زدن، حرکات موزون، استفاده از ترد میل و پیاده روى مناسب هستند.

* در ابتدا ورزش ملایم به مدت 15 تا 20 دقیقه در روز و به مدت یک هفته براى اینکه منافع ورزش را احساس کنید، کافى است.

* نرمشهاى کششى قبل از اینکه ورزش شدید انجام دهید، مفید هستند.همچنین این نرمشها را براى سرد کردن و آرامش یافتن بدن پس از ورزش نیز انجام دهید.

* براى بسیارى از افراد ورزشى که صبح هنگام انجام شود بهتر است اما براى مقابله با بى خوابى بهترین زمان ورزش بعد از ظهر یا عصر هنگام است.

البته باید توجه داشته باشید که از ورزش کردن درست قبل از رفتن به رختخواب خوددارى کنید زیرا ورزش بدن را تحریک مى کند. باید مدت زمان کافى براى آرامش یافتن عضلات و جریان خون، پس از ورزش شدید وجود داشته باشد.

* ورزش ملایم غیر هوازى ممکن است در پایان روز کمک کننده باشد. یک پیاده روى مفرح و همراه با تنفس هاى عمیق ورزش مناسبى است.

* حرکات موزون و ملایم، یوگا و نرمش هاى کششى همراه با موسیقى آرامش بخش و ملایم نیز به تمدد اعصاب و آرامش یافتن شما کمک مى کند و در به خواب رفتن شما موثر است.

                                                                                                          

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش تاریخچه و معرفی ورزش ها سایت آکاایران
تبلیغات