10 روش پرورش عضلات (2)

قسمت اول: 10 روش پرورش عضلات

5-سوپرست ها و دراپ ست ها را فراموش نکنید

اگر واقعاً در کوتاه ترین زمان، خواهان روبه راه کردن عضلات خود هستید، از سوپرست ها و دراپ ست ها استفاده کنید. سوپرست یک حرکت مجزا برای یک بخش از بدن در کنار یک حرکت مرکب می باشد. برای مثال حرکت پرس پا را در نظر بگیرید. سوپرست ها معمولاً در مورد کار بر روی عضلات گروهی نظیر عضلات جلوبازو، پشت بازو، قفسه سینه یا پشت به کار می روند و دراپ ست ها یک روش خاص به منظور بسط یک ست تمرینی و بردن فیبرهای عضلانی در یک وضعیت تمرینی شدتی می باشند. بهتر از همه، کاربرد هر دو تکنیک با هم است که تاثیر مستقیمی بر اجرای ست های استاندارد دارد.

6-از افراط در تمرین دوری کنید

جریان برنامه تمرینی روزانه تان را بررسی کنید و به این مسئله توجه کنید که آیا در واقع با انجام تمرین هایی که در برنامه روزانه تان آورده اید بر روی یک ماهیچه واحد کار نمی کنید؟ بهتر است کمی بیشتر بر روی آناتومی بدن کار کنید. همچنین توجه داشته باشید که چگونه باید بر روی آنها کار کنید تا ساختار تمرینی تان دارای عملکرد موثرتر باشد. ما معتقد نیستیم که با یک تمرین خاص بتوان بر روی یک گروه عضلانی کامل کار کرد، پس باید با به کارگیری تمرین های مختلف به هر عضله از یک گوشه ضربه وارد کنید.

7-مناسب تمرین کنید

کسب نتیجه مطلوب به این صورت نیست که به باشگاه بروید و هر روز از ساعت 6 صبح تا 9 شب تمرین کنید و روزهای تعطیل هم کلاً در آنجا اقامت کنید. زمان مناسب برای هر جلسه تمرینی 45 دقیقه الی 1 ساعت می باشد.
10 روش پرورش عضلات (2)

8-از دستگاه ها بیشتر بهره ببرید

مورد دیگری که به منظور جلوگیری از اتلاف وقت در باشگاه توصیه می شود، استفاده بیشتر از دستگاه ها در مقایسه با وزنه های معمولی است. البته ماشین ها در کسب عضلات بیشتر کمک نمی کنند، اما از اتلاف وقت جلوگیری می کنند. تعویض پین دستگاه به منظور سبک و سنگین کردن وزنه ها در مقایسه با وزنه های آزاد وقت کمتری می برد. زیاد هم ضد ماشین نباشید. بالاخره به آنها هم باید فکر کرد و فرصت داد، ضمن آنکه آنها از ایمنی بیشتری هم برخوردار هستند.

9-با شکم تقریباً خالی تمرین کنید

به نظر عجیب است اما سعی ما دادن ایده هایی است که سبب شود تا شما هر چه زودتر از باشگاه خارج شوید. اگر شکم تان پر باشد، هیچ دلیلی وجود ندارد که بخواهید هر چه سریع تر جلسه تمرینی خود را به پایان ببرید اما اگر گرسنه باشید، انگیزه ای عالی برای عجله کردن و رسیدن به محلول تمرینی بعد از تمرین وجود دارد! آخرین وعده غذایی خود را دو ساعت قبل از شروع تمرین صرف کنید، این مسئله به جهت تمرین کردن به شما انرژی کافی می دهد، اما باعث می شود که جلسه تمرینی خود را ظرف یک ساعت یا کمتر به پایان ببرید.

10-تمرکز را تمرین کنید

حضور در باشگاه ناخودآگاه باعث ایجاد آشفتگی ذهنی می شود. پس لازم نیست تا دیگر به لحاظ قدی یا وزنی به مقایسه خود با دیگران بپردازید. همین مسائل پیش پا افتاده ذهن شما را درگیر می کند و از مسئله اصلی که همانا پرورش عضلات می باشد باز می مانید. پس سعی کنید به جای این مسائل بیهوده به تمرکز خود بیفزایید و به تمرین بپردازید.

نتیجه

در این مقاله به ارائه 10 روز ویژه به منظور اجرای سریع تر و موثرتر تمرین ها پرداختیم تا زمان بیشتری را به منظور لذت بردن از دنیای خارج از باشگاه داشته باشید. اما توجه کنید به اشتباه و به منظور صرفه جویی در وقت مسئله گرم کردن را از برنامه تمرینی حذف نکنید. این مسئله تنها با 5 الی 10 دقیقه کاردیو رفع می شود. شروع کار با وزنه های سبک تر به شما این اجازه را می دهد که به اجرای بهتر تمرین ها در مراحل بعدی بپردازید.

تهیه کننده : رزا خاموشی

(

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش تاریخچه و معرفی ورزش ها سایت آکاایران
تبلیغات