باشگاه تراکتورسازی تبریز (قسمت دوم) - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد باشگاه تراکتورسازی تبریز (قسمت دوم) ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ورزش و بدنسازی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

باشگاه تراکتورسازی تبریز (قسمت دوم)
,تیم فوتبال تراکتور سازی, تاریخچه باشگاه تراکتورسازی تبریزباشگاه تراکتور سازی, تراکتور سازی,تاریخچه و معرفی ورزش ها

تاریخچه باشگاه تراکتورسازی تبریز (قسمت اول)

در سال 1376 تییبلف آذربایجانی سرمربیگری تیم تراکتور سازی تبریز را بر عهده گرفت با وجود این که این سرمربی دارای مدارک بالای مربیگری بود نتایج قابل قبولی به دست نیاوردودر پنج بازی مانده از لیگ از کار بر کنار شد و دوباره محمد حسین ضیایی مسولیت  فنی تیم را برعهده گرفت .

در سال 1377فیروز کریمی سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز شد ولی نتوانست به نتایج قابل قبولی دست یابد و پس از بازی دهم در دور برگشت استعفاکرد وپنج بازی باقی مانده را به ستار نوبری سپرد.در سال 78 و 79 محمد حسین ضیایی مجدداً  مربیگری تیم تراکتورسازی تبریز را بعهده گرفت در پایان فصل دو بازی مانده به پایان رهبری تیم را رضا وطنخواه برعهده گرفت و تیم تراکتورسازی جزو دو تیم آخر جدول شد.

 در سال 1380 که اولین دوره لیگ برتر بود تیم تراکتورسازی تبریز یکی از چهادره تیم شرکت کننده در لیگ برتر بود.در سال 1383 برای اولین بار در تاریخ  این باشگاه میدن دروپ سرمربی سرشناس آلمانی مربیگری تیم تبریزی را برعهده گرفت.در این سال عوامل و مسائلی باعث شد که امید های حضور این تیم در لیگ برتر به یاس تبدیل شود.تغییرات در کادر فنی ادامه داشت و در سال 1384 فرشاد پیوس هدایت این تیم را برعهده گرفت.

تیم تراکتورسازی تبریز با پیوس نتایج خوبی کسب نمود و به صعودبه لیگ برتر امیدوار بود ولی در پلی اف شکست خورد.درسال 85 نیز تراکتورسازی در پلی اف مقابل شیرین فراز کرمانشاه از صعود به لیگ برتر باز ماند.

درسال 86  مربیگری تیم تراکتورسازی تبریز به احد شیخ لاری سپرده شد ولی نتیجه ای حاصل نگردید تا اینکه این تیم  درسال87 به فراز کمالوندتحویل داده شددر پایان این فصل تیم تراکتورسازی با حمایتهای بالای هواداران سرانجام به لیگ برتر سعود کرد .

تراکتورسازی با تلاشهای سرمربی در سال 1388 توانست در لیگ بماند و در لیگ دهم با حمایتهای مدیریت باشگاه و هواداران و سرمربیگری فراز کمالوند از تیمهای مدعی آسیا باشد پا بپای قهرمانان لیگ تا مقام 4 در جدول رده بندی بالا بیاید و آسیایی شود.

,تیم فوتبال تراکتور سازی, تاریخچه باشگاه تراکتورسازی تبریزباشگاه تراکتور سازی, تراکتور سازی,تاریخچه و معرفی ورزش هاهواداران تیم تراکتورسازی تبریز

تراکتورسازی پرتماشاگرترین تیم لیگ برتر در فصل‌های ۱۳۸۷-۱۳۸۸ و ۱۳۸۹-۱۳۹۰ است.

تیم تراکتور سازی تبریز در میان 18 تیم لیگ برتر تنها تیمی است که دارای کانون هواداران بصورت رسمی می باشد و هواداران پس 40 سال پس از تاسیس این باشگاه  دارای کانون هواداران شدند.

,تیم فوتبال تراکتور سازی, تاریخچه باشگاه تراکتورسازی تبریزباشگاه تراکتور سازی, تراکتور سازی,تاریخچه و معرفی ورزش ها

تیم تراکتور سازی تبریز تنها تیم شهرستانی است که بیش از400هزار نفر  هوادار رسمی دارای کد هواداری دارد و تنها تیم شهرستانی که در پایتخت دارای زمین چمن اختصاصی و کانون هواداران می باشد و اینها حاصل تلاش مدیران لایقی همچون محمد حسین جعفری مدیرعامل باشگاه است.

لازم به ذکر است که باشگاه تراکتورسازی تبریز علاوه برفوتبال در سایر رشته ها نیز فعالیت دارد این باشگاه از بدو تاسیس تاکنون در ورزش کارگری نیز سرمایه گذاری نموده و موفقیت های بزرگی نیز بدست آورده است.


نمادهای تیم تراکتور سازی تبریز

تیم تراکتور سازی تبریز در بین هوادارانش به «تراختور» معروف است.برخی نیز آنان را «گرگهای سرخ» می‌نامند.شعارهایی از قدیم در میان هوادارن تراکتورسازی در ورزشگاه رواج دارد که مشهورترین آن‏‏‎ها «داغلاری سؤکر...»، «ئیل یاتار، طوفان یاتار، یاتماز تراختور بایرقی» و «یاشاسین آذربایجان» هستند.

بازیکنان تیم ملی تراکتور سازی

اولین کاپیتان تاریخ تیم ملی از تراکتورسازی محمد نصرتی مدافع با تجربه تیم ملی ایران در شصت و دومین بازی ملی خود برای اولین بار بازوبند کاپیتانی تیم ملی را در دیدار مقابل ایسلند بر بازو بست و نام خود را در تاریخ فوتبال ایران ثبت کرد .

این برای اولین بار است که یک بازیکن از تیم تراکتورسازی تبریز در یک بازی ملی رسمی کاپیتانی تیم ملی را تجربه می کند.


,تیم فوتبال تراکتور سازی, تاریخچه باشگاه تراکتورسازی تبریزباشگاه تراکتور سازی, تراکتور سازی,تاریخچه و معرفی ورزش ها

مربیان تیم ملی تراکتور سازی

حسین فکری،واسیلی گوجا،تد دومیترو،واسیلی گوجا،فیروز کریمی،بوریس تیبیلوف،محمدحسین ضیایی،مهدی نوع‌بشر،رضا وطنخواه،محمود یاوری،حسن آذرنیا،احد شیخ‌لاری،واسیلی گوجا،حمید علیدوستی،محمدحسین ضیایی،ارنست میدندروپ،فرشاد پیوس،علیرضا پورمند،احد شیخ‌لاری،فراز کمالوند،امیر قلعه نویی

منبع:ویکی پدیا،tractor-fanباشگاه تراکتورسازی تبریز (قسمت دوم) گردآوری توسط بخش تاریخچه و معرفی ورزش ها سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات