آکاایران: HCG  (گونادوتروپین کوریونیک انسانی)

گونادوتروپین کوریونیک هورمونی است که در ماه های نخست حاملگی در بدن خانم ها یافت می شود(این هورمون در جفت تولید می شود).
در واقع وجود این هورمون دلیل بر حاملگی است و در کیت تست حاملگی به عنوان عاملی که حاملگی را نشان می دهد از آن استفاده می شود زیرا این هورمون در مواردی جز حاملگی در بدن یافت نمی شود. ۷ روز پس از تخمک گذاری مقدار آن به حد قابل توجهی رسیده کاملا افزایش یافته و ظرف ۲ تا ۳ ماه پس از حاملگی به اوج خود می رسد.


HCG (گونادوتروپین کوریونیک انسانی)

HCG (گونادوتروپین کوریونیک انسانی)بدنسازی

آکاایران: HCG (گونادوتروپین کوریونیک انسانی)

گونادوتروپین کوریونیک انسانی

پس از گذشت این زمان مقدار هورمون به تدریج کاهش می یابد و تا زمان تولد نوزاد همچنان ادامه می یابد.

HCG به عنوان یک داروی تجویزی منافع زیادی به همراه دارد . دو نوع معروف و تجاری این دارو در آمریکا وجود دارد که عبارتند از :

پرگ نیل (Pregnyl)که توسط شرکت داروسازی اورگانون تولید می شود و پروفاسی (Profasi)که توسط شرکت دارو سازی سرونو (Sereno)تولید می شود.
پزشکان این دارو را جهت درمان کاهش فعالیت غدذ تناسلی پسران جوان (هیپوگونادیسم) تجویز می کنند.

در ضمن مصرف این دارو را به عنوان عامل باروری به خانم ها توصیه می کنند زیرا به القای تخمک گذاری در آنها کمک می کند. برای تهیه این هورمون و مصرف آن در بخش پزشکی از عامل انسانی کمک می گیرند .

اگر چه معمولا محققین از محصولاتی که دارای ریشه بیولوژیکی هستند می ترسند اما با این وجود تحقیقات بسیار کمی راجع به مسایل مربوط به وجود میکروب های بیماری زا یا مشکلات عقیمی HCG صورت گرفته است مشکلاتی که در هورمون رشد با ریشه انسانی دیده می شوند مسلما نباید در مورد HCG تکرار شوند

Edcoan.ir

زیرا این ترکیب به شکل متفاوتی تهیه می شود البته HCG نمی تواند کارایی خانم ها را بالا ببرد اما زمانی که آقایان به عنوان یک استروئید از آن استفاده می کنند به اثرات مثبت موجود در آن به خوبی پی میبرند. البته عملکرد اصلی چنین استروئیدی این است که تولید تستسترون آندروژنی را تحریک می کند .

نحوه عملکرد آن هم به شرح زیر است :
این هورمون قابلیت تقلید ازLH (Luteinizing Hormone)(هورمون محرک جسم زرد) را دارد.
LH هورمونی است که از غده هیپوفیز ترشح شده و سلول های غده جنسی را که در بیضه وجود دارند به تولید تستسترون تحریک می کنند احیای تولید تستسترون آندروژنی نگرانی خاصی است که از غده هیپوفیز ترشح هر دوره مصرف استروئید ایجاد می شود یعنی همان زمانی که اگر آندروژن به کمتر از حد طبیعی خود برسد حتما باید هزینه زیادی را صرف کنید تا مجددا به حد طبیعی خود بر گردد (این مسئله به علت توقف فعالیت استروئید اتفاق می افتد) مشکل و نگرانی اصلی به فعالیت کورتیزول بر می گردد زیرا اثرات آندروژن ها سبب به هم خوردن تعادل کورتیزول می شود .

پیغامی که کورتیزول به عضلات ارسال می کند با پیغامی که از تستسترون ارسال می شود کاملا تفاوت دارد .

در ضمن پیغام تجزیه پروتئین موجود در سلول ها نیز از کورتیزول ارسال می شود . اگر مقدار کورتیزول موجود در بدن بررسی نشود (این مسئله از مقدار کم تستسترون تشخیص داده می شود) مسلما این ماده می تواند شخص را از افزایش حجم عضلات محروم کند.
فعالیت عمده HCG این است که توانایی بیضه را مجددا به سطح طبیعی خود بازگردانده و نسبت به هورمون محرک جسم زرد آندرژنی واکنش نشان دهد اگر شخص به مدت طولانی از فعالیت دور بماند با کاهش قابل توجه این توانایی مواجه می شود تحت چنین شرایطی این امکان وجود دارد که تستسترون در حد طبیعی خود ترشح نشود.

حتی اگر ترشح LH آندروژنی از سر گرفته شود باز هم شاهد بروز چنین مشکلی هستیم . کسانی که از مشکل حاد انقباض بیضه رنج می برند به خوبی می دانند که فاقد مصرف داروهای کمکی نمی توانند از حس مردانگی و اندازه نرمال بیضه برخوردار شوند. تحریک بیشتر که به علت مصرف HCG ایجاد می شود به سرعت می تواند بیضه را به اندازه نرمال خود برگرداند و آن را از فعالیت مناسب برخوردار سازد البته باید خاطر نشان کنیم که این مشکل برای همیشه مرتفع نمی شود زیرا زمانی که مقدار تستسترون موجود در بدن بالا می رود انگیزه ای برای ایجاد فیدبک بازدارنده منفی در هیپوتالاموس شکل می گیرد.

بر اثر مصرف HCG تولید استروژن نیزافزایش می یابد و این مسئله به این علت رخ می دهد که HCG فعالیت آنزیم احیا کننده موجود در سلول های غدذ جنسی را افزایش می دهد .

این عملکرد نیز به نوبه خود به فعالیت اصلی HCG بر می گردد یعنی AMP سیکلیک (Cyclic AMP) افزایش می یابد (پیغام رسان ثانویه که فعالیت سلولی را تنظیم می کند) زمانی که HCG مصرف می کنید توانایی بیضه برای ایجاد آندروژن های آروماتیز افزایش می یابد و به چند برابر حد طبیعی خود می رسد این مسئله نیزاحتمالا از تولید تستسترون جلوگیری می کند بنابراین HCG را به صورت شوک دهنده سریع بیضه ها بکار می بریم.


HCG (گونادوتروپین کوریونیک انسانی)

مجله تخصصی بدنسازی

هاش سی جی

دوز معمول مصرف عبارتست از : تزریق ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ واحد که هر ۴ یا ۵ روز یک مرتبه صورت می گیرد . البته طول مصرف دارو نباید از ۲ تا ۳ هفته تجاوز کند . اگر تزریق به مدت طولانی و با دوز بالا صورت گیرد این امکان وجود دارد که این دارو حساسیت سلول های غده جنسی آقایان را در برابر هورمون محرک جسم زرد تخمدان کاهش دهد و در نتیجه برگشت به شرایط داخلی قبلی با مشکلات زیادی مواجه شود.
یکی از نکات بسیار مهم و ارزشمند این است که زمان مصرف اولین دوز دارو را به خوبی تنظیم کنید مثلا اگر دوره سوستانون (SUSTANON) را کاهش می دهید این احتمال وجود دارد که مقدار هورمون تستسترون موجود در خون پس از گذشت ۳ تا ۴ هفته از آخرین تزریق همچنان در سطح بالا حفظ شود.

بنابراین اگر در آخرین روز قبل از برگزاری مسابقه از HCG استفاده کنید کار کاملا بی فایده ای انجام داده اید.
در عوض کافی است آخرین هفته ای را که مقدار آندرژن در بالاتر از حد طبیعی خود حفظ می شود به خوبی در نظر گرفته و از همان جا روش درمان با داروی کمکی شروع کنید. زمانی که دوره دیانابول خوراکی تمام می شود نیز شرایط به همین گونه است یعنی پس از سه روز مقدار هورمون موجود در خون به کمتر از حد طبیعی خود می رسد شاید در این مرحله و قبل از مصرف آخرین قرص ها بخواهید درمان با HCG را شروع کنید اما باید چند روز فرصت دهید تا دارو به خوبی تاثیر کند .
به علاوه راجع به این مسئله فکر کنید که با شروع دوره درمان این امکان بوجود می آید که ترشح هورمون متوقف شود مثلا پس از دوره ۸ هفته ای اکویی پویز بهتر است دوز اولیه را در سطح ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ واحد حفظ کنید همزمان با مصرف این دارو ترشح هورمون قدری کاهش می یابد اما اصلا لازم نیست دوز مصرف را افزایش دهید از طرف دیگر اگر هر هفته از ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم سوستانون استفاده کنید به این مسئله تمایل پیدا می کنید که دوز HCG تزریقی را قدری افزایش دهید و در مرحله شروع درمان به سطح تقریبی ۵۰۰۰ واحد برسانید به علاوه بسیار خوب است که دوز تزریق های بعدی را کاهش دهید بنابراین طی دو یا سه هفته اول تزریق مصرف HCG را کاهش دهید.
همانطور که قبلا اشاره شد HCG طوری عمل می کند که بتواند از عملکرد LH تقلید کند .منبع سایت ادکوان. در نتیجه هورمون کاملی نیست که با پدیده توقف ترشح تستسترون مبارزه کند و همین امر باعث می شود که آن را همراه با آنتاگونیست های استروژن مثل کلوماید /نولوادکس یا سیکلوفنیل مصرف کنید این داروها تاثیر متفاوتی روی سیستم تنظیم فعالیت های بدنی باقی می گذارند یعنی همان سیستمی که تحت عنوان توقف استروژن سازی شناخته شده و در هیپوتالاموس قرار دارد این مسئله به سیستم تنظیم فعالیت های بدنی باقی می گذارند یعنی همان سیستمی که تحت عنوان توقف استروژن سازی شناخته شده و در هیپوتالاموس قرار دارد این مسئله به نوبه خود به ترشح هورمون تستسترون کمک می کند اما مکانیسم عملکرد آن با HCG تفاوت دارد .
ظاهرا ترکیب هر دو دارو به صورت سینرژیت عمل می کند یعنی اینکه HCG بلافاصله روی بیضه تاثیر می گذارد.(به بیضه شوک وارد کرده و آن را از حالت عدم فعالیت خارج می کند) در حالی که آنتی استروژن از توقف این پدیده در هیپوتالاموس جلوگیری کرده و نتیجه گونادوتروپین به صورت طبیعی از هیپوفیز ترشح می شود .

روش بسیار خوبی که می توانید از وجودش استفاده کنید این است که از همان ابتدا کلوماید / نولوادکس را همراه با HCG مصرف کنید اما پس از قطع HCG این داروها را تا چند هفته به تنهایی مصرف کنید در نتیجه چنین اقدامی مقدار هورمون تستسترون به نحو موثری افزایش می یابد و پس از قطع مصرف کلوماید / نولوادکس نیز در سطح ثابت حفظ می شود متاسفانه اگر چه راهی موجود نیست تا به کمک آن همه پیشرفت عضلانی ناشی از مصرف استروئید های آنابولیک را تا حد ابد حفظ کنید اما اگر در پایان دوره درمان بخواهید همچنان با پیشرفت خوبی مواجه شوید توصیه می کنم از داروهای کمکی نیز بهره بگیرید تا وضعیت متعادل هورمونی به خوبی حفظ شود.
نمونه ای از برنامه مصرف داروی کمکی پس از پایان دوره متوسط سوستاون ۲۵۰ (هفته ای ۵۰۰ میلی گرم)

HCG در ۲ شیشه مختلف بسته بندی می شود که یکی به صورت پودر و دیگری همراه با یک حلال استریل ظاهر می شود .

قبل از تزیق حتما آن را در یخچال قرار دهید . این محصول در سطح گسترده تولید شده و به آسانی در بازار سیاه یافت می شود البته تشخیص نوع تقلبی هم کار چندان سختی نیست متداول ترین انواع تقلبی دارو در جعبه های سبز و طلایی رنگ دیده می شود بنابراین به محض مشاهده چنین مشخصاتی از خریداری و مصرف آن خودداری کنید.
تهیه شده در آکا ایران (ادکوان – Edcoan.ir)

.

منبع : edcoan.irarchives

تبلیغات