ایمن تمرین کنید -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ایمن تمرین کنید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ورزش و بدنسازی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: ایمن تمرین کنید

به گزارش آکاایران: در تمرینات وزنه به ویژه کار با دستگاه و وزنه ، بیشتر جراحات و آسیب ها در نواحی کمر ، شانه ها و زانوها اتفاق می افتد . بیشتر جراحات به خاطر جدی نگرفتن آسیب ها است و درصد کمی از آنها جدی می باشند. از این آسیب های جدی ناحیه کمر بالاترین شماره را در لیست به خود اختصاص می دهد.گرچه این بخش از بدن در بسیاری از ورزش ها و حرکات آسیب پذیراست . و این بیانگر نوع آناتومی ضعیف بشر در این ناحیه است.

ایمن تمرین کنید
,بدنسازی,پرورش اندام,اخبار بدن سازی,[categoriy]

آکاایران: ایمن تمرین کنید

ایمن تمرین کنید

چرا از کمربند در تمرینات استفاده کنیم؟

جراحات یا آسیب های کمر بیشتری در بدن سازان حرفه ای و در تمرینات سخت آن ها بروز می کند، با این حال اگر بدن سازان یا ورزشکاران از کمربند هنگام تمرین استفاده کنند این آسیب ها به درصد های کمتری می رسد.

چه زمانی آسیب های کمری بروز میکند؟

فشار در منطقۀ مذکور حاصل می شود که حرکت و روش شما اشتباه باشد و در مسیر درست پیش نروید و این باعث خواهد شد که شما را با یک درد موقتی و یا مزمن همراه کند . این کمربند است که می تواند یک حریم امنیتی را برای ورزشکارانی که سخت تمرین می کنند و فاقد اینکه موقعیت این نواحی به خطر افتد را تأمین کند. بستن کمربند در ورزشکاران المپیک مهم و اصلی است و امروزه جزء لوازم بسیار معروف در تجهیزات ورزشکاران المپیک مهم و اصلی است و امروزه جزء لوازم بسیار معروف در تجهیزات ورزشکاران بشمار می رود.

امروزه بستن کمربند بسته به تجربه یا نوع ورزش شما ندارد ، امروزه نبستن آن برابر است با به خطر افتادن سلامتی ورزشکاران از این رو بهتر است که شاخصه های استفاده از آن را قبل از اینکه آن ها به کار برید بدانید ، حال چه حرفه ای تمرین می کنید سفت و محکم است امّا شما را در تنفس به زحمت نمی اندازد ، زیرا می دانیم اکسیژن امری ضروری برای سلامتی ورزشکاران است ،

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( آکا ایران ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

در ثانی بسیاری از ورزشکاران اعلام کردند که بعد از بستن آن وزنه های سنگین تری را لیفت کرده اند ، اینجا رابطه ظریفی بین نفس کشیدن و بستن کمربند وجود دارد ، بنابراین همیشه قبل از اینکه وزنه را لیفت کنید نفس عمیق کشیده آن هم از اعماق وجود از ناحیۀ شکم و قفسۀ سینه و بعد از اتمام دامنۀ حرکتی مناسب آن را بیرون دهید یا بازدم کنید عضلات ناحیۀ شکمی فشار متضادی را به استخوان پشت یا همان ستون فقرات وارد می کنند ، از این رو بستن کمربند فشار  بر عضلات شکم را افزایش داده و به حمایت از عضلات ناحیه کمری و ستون فقرات می پردازد.

بنابراین وقتی عضلات شکم به جلو فشار داده می شوند ناحیۀ کمری نیز فشار را به کمربند وارد می کنند و این یعنی کاهش آسیب های نواحی پشت یا ستون فقرات و فیله های کمری است . برای فردی که برای لیفت وزنه ها هیجان زده است کمربند و مرغوب پیشنهاد خوبی است این نوعی مبارزه طلبی برای زدن وزنه های سنگین عدم خطر برای کمر و فیله ها محسوب می شود .

پوشیدن دستکش هم یک انتخاب شخصی است . برخی افرادی که مدام در حال عرق کردن هستند و اصلاً فاقد دستکش به باشگاه نمی روند. و برخی ادعا می کنند دستکش در تمرین آن ها خلل ایجاد می کند پس شما قبل از اینکه تصمیم اصلی را بگیرید باید بدانید که جزء موافقین هستید یا مخالفین.

قلاب ( منظور دستکش است ) یعنی فیکس شدن وزنه در دست ها:

دستکش های مخصوص کشیدن وزنه در واقع موجب ثابت نگه داشتن وزنه ها در دست می گردد. دست ها حین ورزش عرق می کنند . وقتی شما کار می کنید وزنه در دست شما سر می خورد یا به قولی می لغزد و این حالت طی تمرین و حین بالا و پایین کردن وزنه یا هالتر ناراحت کننده است . در ثانی می تواند خطرساز باشد به ویژه وقتی که شما وزنۀ سنگین را بالای سر خود نگه داشته اید. پس کار با دستکش موقعیت امنی را فراهم می کند.

تاول ها و پینه ها : کشیدن وزنه های سنگین برای مدت طولانی موجب تاول و پینه را در دستان شما فراهم می سازد . برخی از ورزشکاران این حالت را با استفاده از دستکش رفع می کنند.برخی افراد تمایل به استفاده از دستکش را ندارند. یک تاول کوچک می تواند شمارا در زدن وزنه عقب بی اندازد پس استفاده از دستکش مانع از تاول خواهد شد.

فشار:

دستکش های مخصوص ، باعث رهایی فشار حاصله از وزنه ها روی دست ها می شوند . این به شما اجازه می دهد که فراتر از قدرت  دست هایتان جلو روید و از محدودیت ها خارج شوید . عضلاتی که پوشش ندارند مثل دست ها کمتر حمایت می شوند . پس دستکش می تواند فشار روی دست ها را کاهش دهد.

مچ ها : ( حفاظت از آن ها ): بیشتر دستکش های ورزشی برای پرورش اندام طوری طراحی شده اند که مچ ها را نیز پوشش می دهد. ارزش این بخش هنگام کشیدن وزنه های سنگین مشخص می شود.متروبال این دستکش ها طوری ساخته شده که از تاندون ها و لیگامنت های مچ دست که به عقب بر می گردند. مانع می شود پس دستکش ها مانع جراحات مچ دست حین تمرین در باشگاه می گردند.

افزایش وزنه ها : دستکش ها همچون تسمه ای عمل می کنند که مچ دست های شمارا قوی تر می کند. درواقع نیروی ایجادشده از کشش وزنه ها را به ساعدها انتقال می دهند . به ویژه در حرکات کششی مثل دلیفت ….مؤثر است.

پس زمانی که دستکش استفاده می کنید وزنه های بیشتری را نسبت به زمانی که فاقد دستکش استفاده می کنید وزنه های بیشتری را نسبت به زمانی که فاقد دستکش تمرین می کنید می کشید.

 

تهیه شده در آکا ایران (ادکوان – Edcoan.ir)

 

.

منبع : edcoan.irarchives

ایمن تمرین کنید گردآوری توسط بخش آموزش بدنسازی و پرورش اندام سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات