۳۰ دقیقه با عیسی عبید -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ۳۰ دقیقه با عیسی عبید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ورزش و بدنسازی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: ۳۰ دقیقه با عیسی عبید

به گزارش آکاایران: من مولتی میلیاردر نیستم !

بعضی ها فکر می کنند من مولتی میلیاردر هستم در حالی که این واقعاً تصور غلطی است ، چون حتی در کشور های ثروت مند مثل امارات تعداد زیادی میلیاردر موجود نیست. من زندگی خیلی راحتی دارم که بر اساس خیلی از استانداردها ، مرفه به حساب می آید اما آنچه که دارم به خاطر تلاش زیادم است.

۳۰ دقیقه با عیسی عبید
,بدنسازی,پرورش اندام,اخبار بدن سازی,[categoriy]

آکاایران: ۳۰ دقیقه با عیسی عبید

عیسی عبید

عیسی عبید اعتقاد دارد در زادگاهش دبی امارات ، عده قلیلی هستند که استعداد حرفه ای شدن در بدنسازی را دارند و به نظر او داشتن عده زیادی بدنساز حرفه ای در یک کشور نیازمند جمعیت زیاد و ژنتیک خیلی خوب است . دبی تنها ۲ میلیون شهروند دارد یعنی جمعیت ایالت نیومکزیکو در ایالات متحده آمریکا . در این بخش با گوشه از عقاید و تمرینات عیسی عبید آشنا می شوید.

اگر نگاهی به لیست ۱۰ کشور ثروتمند جهان در مجله forbes بیاندازید می بینید که امارات عربی در میانه لیست بعد از قطر ، لوگزامبورگ ، سنگاپور ، نروژ و برونئی قرار دارد.

تلاش برای ساق بهتر

رشد دادن عضلات صاف یکی از چالش هایم به حساب می آید ، چرا که وقتی می خواهم یکی از بهترین بدنسازان حرفه ای جهان باشم حس می کنم باید بتوانم نقاط ضعف خود را تا حدودی پیشرفت دهم.

موافقم که بدنسازان بزرگ زیادی داشته ایم که هرگز عضلات ساق خوبی نداشته اند، اما در عین حال توانسته اند به موفقیت های بزرگی برسند به عنوان مثال خود دنیس ولف که تا سومی المپیا هم پیش رفته است و قهرمان آرنولد کلاسیک شده است.

فاقد توجه به این مسائل من دلم می خواهد که ساق های بهتری داشته باشم.

فرزندانم می خواهند که قهرمان باشم

نمی توانم بگویم فرزندانم طرفدار بدنسازی هستند. آنها عاشق عضله هستند چون من پدرشان هستم اما آنها بیشتر به ماشین علاقه دارند.

بچه ها واقعاً نمی دانند که مسابقات بدنسازی بر چه اساس قضاوت می شود و تنها چیزی که می دانند این است که می خواهند من قهرمان شوم. اگر قهرمان شوم آن ها خیلی خوشحال خواهند شد؛ اگر هم نشوم ناراحت می شوند و می پرسند که چرا این اتفاق نیافتاد؟ توضیح این مسئله سخت است چون بدنسازی ورزشی است که در آن سلیقه دخالت دارد . گاهی اوقات شما و رقیب تان هر دو عالی به نظر می رسید اما فیزیک های متفاوتی دارید. داور هم در اکثر موارد بدنی را انتخاب می کند که مورد علاقه خودش است . من متوجه این موضوع می شوم  امّا فرزندانم درک نمی کنند ، آنها می گویند که هر بار من باید اول شوم.

تمرین پا در دوره حجم

در حال حاضر من در دوره حجم هستم و به همین علت تکرارهایم در هر ست ۱۰ است . وقتی که رژیم مسابقه را شروع کنم تکرارها را به ۱۲ الی ۱۵ و حتی ۲۰ می رسم . نمونه برنامه تمرینم برای عضلات پا در دوره حجم این طوری است.

جلو پا ۱۰×۴

پرس پا نشسته ۱۰×۴

هاک اسکوات برعکس ۱۰×۴

پرس پا تکی ۱۰×۴

لانج ۱۲×۴ هر پا

یک سری از این حرکات را اگر به خودم بود هرگز انجام نمی دادم اما از وقتی چارلزگلس را ملاقات کردم در برنامه هایم اضافه شده است . هاک اسکوات معکوس یکی از این حرکات است که برای انجامش باید رو به دستگاه هاگ قرار بگیرم و فاصله پاها  انجامش باید رو به دستگاه هاگ قرار بگیرم و فاصله پا ها را زیاد کنم این حرکت واقعاً عضلات پشت پا و نشیمن گاهی را به اندازه عضلات چهار سر ران درگیر می کند و زاویه خیلی خاصی هم دارد.

پرس یا تکی هم به حالت خوابیده از کنار اجرا می شود که آن هم به توصیه چارلز گلس بود و انجامش بسیار متفاومت است اگر خواستید این حرکات را امتحان کنید توصیه می کنم با وزنه ای سبک شروع کنید تا ابتدا حرکت را حس کنید اما احتمالاً از حرکات خوش تان خواهد آمد.

زبان انگلیسی

وقتی که حرفه ای شدم در حد چند کلمه می توانستم انگلیسی صحبت کنم . از آن به بعد واقعاً تلاش کردم تا یاد بگیرم که بهتر صحبت کنم . بودن در کالیفرنیا و اطراف کسانی که همگی انگلیسی حرف  می زنند کمک زیادی به یادگیری ام کرده است .

من با چارلز گلس و دیگران انگلیسی حرف می زنم چون آنها نمی توانند عربی صحبت کنند. همسرم maha خیلی خوب انگلیسی حرف می زند اما نمی تواند که همیشه پیش من باشد.

حالت خطرناک پرس پا

در حرکت پرس پا از هر مدل قراردهی پا که بتوانم استفاده می کنم . گاهی اوقات پاها را خیلی تقریبا هم می گذارم تا بخش خارجی ران ها درگیر شوند و گاهی اوقات فاصله را بیشتر می کنم تا بهش داخلی ران ها درگیر شود.

همچنین آنها را روی بخش بالایی شکم قرار می دهم تا عضلات نشیمن گاه و پشت پا بیشتر درگیر شود.

وقتی می خواهید پاها را روی سکوی پرس در محدود پایین قرار دهید خیلی مراقب حسی که در زانوها دارید باشید ، چرا که در این حالت زانوی خیلی ها دچار درد بدی می شود و شما باید آن را روی بدن خود امتحان کنید.

,بدنسازی,پرورش اندام,اخبار بدن سازی,[categoriy]

عیسی عبید

تکرار های اضافی

من تکرار های اضافی را دوست دارم و حتی می توانم بگویم که سیستم مورد علاقه ام برای افزایش شدت در تمرین است. این روش نشان می دهد که شما چقدر برای تحت فشار گذاشتن بدن خود جدی هستید، چرا که در شرایطی باید به انجام تکرار ها ادامه دهید که ذهن و بدن می گویند ست به پایان رسیده است .

سال ها قبل از فرانکو کلمبو قهرمان اسبق مسترالمپیا مطلبی خواندم که گفته بود تکرار های اضافی در بهترین حالت باید توسط خودمان اجرا شود .

این یعنی اگر خودتان تنها هستید می توانید پس از رسیدن به ناتوانی اندکی تقلب کنید و ۱ یا ۲ تکرار اضافی هم انجام دهید . به نظر او این روش بهتر است چون با تکرار های اضافی هرگز نمی دانید که یار تمرینی چقدر کمک می دهد اما من هر دو مدل را دوست دارم.

بعد از تمرین جامد یا مایع ؟

چون خیلی سنگین کار می کنم و مقدار تمرینم هم زیاد است معمولاً بعد از پایان تمرین خیلی گرسنه هستم . در این زمان ترجیج می دهم در سریع ترین زمان ممکن غذایی جامد بخورم چرا که با آن حس سیری بیشتری دارم و حس می کنم که جریان ریکاوری ام را بهتر می کند. می دانم که خیلی از حرفه ای ها نوشیدن پروتئین را در وعده بعد از تمرین ترجیح می دهند.

.

منبع : edcoan.irarchives

۳۰ دقیقه با عیسی عبید گردآوری توسط بخش آموزش بدنسازی و پرورش اندام سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات