رشدعضله هدف؛ با انقباض ایزومتریک

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رشدعضله هدف؛ با انقباض ایزومتریک ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ورزش و بدنسازی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: رشدعضله هدف؛ با انقباض ایزومتریک

 

رشدعضله هدف؛ با انقباض ایزومتریک

آکاایران: رشدعضله هدف؛ با انقباض ایزومتریک

<>

 

با اجرای فیگور عضله هدف و یا تحت انقباض قرار دادن آن، بستر مناسب تری برای رشد فراهم کنید

تمرینات ایزومتریک، نوعی انقباض عضلانی است که در آن، کشش عضله زیاد می شود اما طول آن تغییر نمی کند و یا عضله در هیچ دامنه ای حرکت نکرده و در یک وضعیت ثابت می ماند؛ مثلا ثابت نگاه داشتن وزنه در حرکت جلوبازو.
در همین خصوص، دانشمندان معتقدند تمرینات ایزومتریک می تواند باعث محدود شدن جریان خون در عضله هدف شده و شاید در فرآیند رشد عضلانی مؤثر واقع شود.

 

مثلا خیلی از بدنسازان حرفه ای برای پیاده کردن این روش کارساز ۲ راه کار را در دستور کار خود قرار می دهند که عبارت است از:

 

۱- فشردن و تحت انقباض قرار دادن عضله در قسمت اوج تکرار
به گزارش آکاایران: ۲- هم کشیدن و یا همان منقبض نمودن عضله.

 

احتمالاً شما با تکنیک تمرینی BFR که با محدود کردن جریان خون در اطراف عضله هدف، توسط بستن یک باند و یا کش لاستیکی رقم می خورد آشنا هستید. این محدودیت جزیی باعث ساخت و تولید لاکتیک درون عضله شده و در نهایت، سنتز و یا ساخت پروتئین را در عضله تحریک خواهد کرد. این موضوع را یادآور شدیم که بیان داریم تمرینات ایزومتریک که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم همانند تکنیک BFR توانایی کسب توده عضلانی نوین را خواهد داشت. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم پس از اتمام تکرارهای ست در برنامه بدنسازی – مثلا در حرکت جلوبازو – این عضله را تحت انقباض قرار داده و یا فیگور آن را در جلوی آینه برای لحظاتی تمرین کنید.


هفته نامه البرز

 

 

این مقالات را هم ببینید:

کمترین سن برای شروع تمرین با وزنه

ترکیب تمرین هوازی سریع و آهسته

.

منبع : donyayeazoleh.com

رشدعضله هدف؛ با انقباض ایزومتریک گردآوری توسط بخش آموزش بدنسازی و پرورش اندام سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات