چقدر تمرین کافی است؟

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چقدر تمرین کافی است؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش بدنسازی از سایت ورزش و بدنسازی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: چقدر تمرین کافی است؟

 

چقدر تمرین کافی است؟

آکاایران: چقدر تمرین کافی است؟

<>

ایده آل ترین تعداد ست ها برای افزایش دایمی قدرت در بدنسازی

 

 

 

 

 

۱ـ  فرضیه

بدنسازان تازه کار برای افزایش قدرت شان به حجم تمرینی بسیار کمی نیاز دارند. با این وجود، بدنسازان با تجربه برای رسیدن به چنین اثری به حجم تمرینی بالاتری احتیاج پیدا می کنند. حالا بهترین حجم تمرینی برای این بدنسازان با تجربه چقدر است؟

 

 

۲ـ  تحقیق

محققان دانشگاه سیدنی اثر ۳ برنامه تمرینی اسکوات با حجم های مختلف را بر روی بدنسازان با تجربه اندازه گیری و مقایسه کردند، گروه الف، ۱ ست، گروه ب، ۴ ست و گروه ج هم ۸ ست از این حرکت را زدند. همه این گروه ها هم از مقاومتی برابر با ۸۰ درصد از یک تکرار رکوردشان استفاده کردند.

 

 

۳ـ  یافته ها

همه گروه ها پس از ۶ هفته تمرین، افزایش قدرت معنی داری را نسبت به سطح آغازین شان تجربه کردند. گروه ۴ و ۸ ستی از هفته سوم با افزایش قدرت معنی داری مواجه شدند و در نهایت هم گروه ۸ ستی بیشترین افزایش قدرت را از آن خود کرد.

 

 

۴ـ  نتیجه گیری

احتمال دارد که اجرای ۴ ست یا کمتر از آن، بهترین انتخاب برای بدنسازان با تجربه نباشد. همچنین این تحقیق به این اشاره دارد که با وجود این که حتی در بین ۱ و ۴ ست هم تفاوت هایی وجود دارد، نمی توانیم بگوییم که اجرای ۸ ست برای همه افراد مناسب است.

 

 

۵ـ  کاربرد

بدنسازان با تجربه باید حجم تمرینی بالایی تا حدود ۸ ست را هم به عنوان یک راه مفید در نظر بگیرند. برای این که از بیش تمرینی جلوگیری کنید، در ابتدا حجم تمرینی تان را به مدت ۳ هفته افزایش بدهید و اگر همچنان هم شاهد افزایش قدرت بودید،  می توانید با آسودگی خیال به اندازه حداقل ۲ هفته دیگر با این حجم تمرین کنید. اگر سطح قدرت شما رو به کاهش رفت حجم تمرین را کمتر کنید تا به بدن تان اجازه ریکاوری بدهید.

 

 

این مقالات را هم ببینید:

نتایج آخرین تحقیقات بدنسازی در زمینه های تمرینی و علمی

آخرین دستاوردهای کلینیکی در مورد تغذیه و سلامتی

.

منبع : donyayeazoleh.com

چقدر تمرین کافی است؟ گردآوری توسط بخش آموزش بدنسازی و پرورش اندام سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات