۱۱ روش برای افزایش انرژی بدن

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ۱۱ روش برای افزایش انرژی بدن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ورزش و بدنسازی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: ۱۱ روش برای افزایش انرژی بدن

به گزارش آکاایران: همان طور که می دانید هر کاری که قرار است انجام دهید انرژی می طلبد. بعضی از ما انرژی کافی برای انجام کارهای روزانه خود را داریم و تعدادی هم به علت نبود انرژی نمی توانیم کارهای خود را به نحو احسن انجام دهیم. سلول های بدن ما نقش حیاتی در تبدیل انرژی به کاری که قرار است در طول روز انجام دهیم ، ایفا خواهند کرد.

این اعمال می تواند شامل فکر کردن به یک موضوع ، هضم غذایی که می خوریم و یا بلند کردن یک وزنه باشد. حالا یک اتومبیل مسابقه ای را در نظر بگیرید. اگر این اتومبیل به اندازه کافی سوخت گیری نکرده باشد ،  نمی تواند مسیر مسابقه را به نحو احسن به پایان برساند. برای کسب انرژی لازم و کافی در جهت انجام دادن کارها در حد بهینه ابتدا باید خوب غذا بخورید و خوب هم ورزش کنید. حال اگر می خواهید انرژی بدن تان در حد مطلوب حفظ شود به موارد زیر توجه کنید.

۱۱ روش برای افزایش انرژی بدن
,بدنسازی,پرورش اندام,اخبار بدن سازی,[categoriy]

آکاایران: ۱۱ روش برای افزایش انرژی بدن

11 روش برای افزایش انرژی بدن

 

۱- سعی کنید از نوشیدنی های سالم مانند : شیک پروتئین و یا آب پرتقال طبیعی برای وعده پس از تمرین بهره ببرید.

۲- بعد از اتمام تمرین به حد کافی از مایعات استفاده کنید تا عطش خود را به واسطه تمرین سخت در باشگاه فرو نشانده و انرژی از دست رفته را به عضلات بازگردانید و حتما از وجود الکترولیت ها در این مایعات مطمئن باشید.

۳- کلید رشد عضلات وعده های غذایی پر کیفیت و غنی از پروتئین و اسیدهای آمینه می باشد ؛ مخصوصا برای وعده غذایی قبل و پس از تمرین. شما باید از مصرف کالری های بی مصرف نیز برای این دو وعده جدا خودداری کنید.

۴- صبح خود را با صرف یک صبحانه غنی از پروتئین و فیبر آغاز کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که مصرف پروتئین در این وعده می تواند سطح انرژی شما را در طول روز در حد نرمال نگه دارد. تخم مرغ گزینه ایده آلی می تواند باشد.

۵- از مصرف ژامبون و غذاهای فرآوری شده بپرهیزید ، چرا که در دراز مدت باعث چاقی خواهد شد.

۶- به جای مصرف نان های شیرین با آرد سفید ، نان جو و یا نان هایی که با آرد غلات کامل تهیه می شوند ، مصرف کنید.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( آکا ایران ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

۷- همیشه برای بعد از صبحانه یک مولتی ویتامین مناسب که در برگیرنده املاح معدنی باشد را در نظر بگیرید. این املاح باید شامل : روی ، منگنز و مس باشد تا باعث شود بدن وظیفه خود را در حد مطلوب انجام دهد.

۸- از خوردن شکر و کافئین زیاد خودداری کنید ، چرا که کافئین به شما حس کاذب انرژی را القاء می کند ، اما تاثیر آن فقط یک واکنش شیمیایی است. در یک لحظه شما نمی توانید سطح انرژی تان را در طولانی مدت در سطوح بالایی نگه دارد.

۹- بیشتر نوشیدنی های انرژی زا کارخانه ای شامل کالری زیان باری هستند. شما می توانید به جای این نوشیدنیها شیر کم چرب و شیک پروتئین را جایگزین کنید.

۱۰- برای میان وعده ها به جای شکلات می توانید از پنیر کم چرب بهره ببرید ، چرا که انرژی حاصل شده از پنیر می تواند مدت طولانی تری شما را شارژ کند.

۱۱- در هنگام ورزش اگر هدفتان حفظ انرژی بدن در حد مطلوب باشد ، باید شدت انجام کار با وزنه به ورزش هوازی نسبت ۲ به ۱ را دارا باشد.

طب سنتی چینی جریان مطلوب انرژی را در بدن برابر با سلامتی و تندرستی می داند. این طب اعتقاد دارد زمانی که انرژی درون بدن حبس می شود ، فرد احساس درد ، سختی و التهاب خواهد کرد. برای رهایی از این مشکل باید انرژی داخل بدن را به بیرون هدایت کنیم.

توصیه ما به شما این است که حتی المقدور از یک ماساژ مناسب بعد از تمرین سخت بهره کافی ببرید. این کار باعث خواهد شد انرژی از دست رفته به عضلات شما برگشته و در نهایت در سرتاسر بدن تان جریان پیدا کند. طب سوزنی نیز می تواند در بهبود مشکل فوق کارآمد باشد.

البته راه های دیگری نیز وجود دارد. از جمله : یوگا و مدیتیشن هم گزینه های مناسبی هستند. مطمئن باشید برای موفقیت در رشته ورزشی تان باید انرژی را در کل بدن تان با پیروی از نکات ذکر شده در این مقاله به جریان بیاندازید.

تهیه شده در آکا ایران (ادکوان – Edcoan.ir)

.

منبع :

۱۱ روش برای افزایش انرژی بدن گردآوری توسط بخش آموزش بدنسازی و پرورش اندام سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات