پیشگیری از چاق شدن در عید نوروز - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد پیشگیری از چاق شدن در عید نوروز ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ورزش و بدنسازی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

پیشگیری از چاق شدن در عید نوروز
,چاقی در عید, عید نوروز, چاق شدن,[categoriy]

آکاایران: پیشگیری از چاق شدن در عید نوروز

آکاایران: در عید نوروز چه کار کنیم که چاق نشویم و دچار اضافه وزن نشویم؟

به گزارش آکاایران: یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی برای جلوگیری از افزایش وزن در ایام نوروز توصیه کرد مردم اگر می خواهند از آجیل و شیرینی استفاده کنند حتما باید از سهم ناهار و شام کم کنند.

پیام فرحبخش در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص توصیه های تغذیه ای که باید در تعطیلات نوروز رعایت شوند گفت:

افراد ممکن است در نوروز بدون اینکه متوجه شوند میزان بیشتری کالری روزانه دریافت کنند که نسبت به ایام معمول تفاوت جدی داشته باشد. در نهایت منجر به این می شود که فرد در پایان عید با دو تا سه کیلو اضافه وزن روبرو می شود.

وی افزود: برای جلوگیری از این وضعیت در نوروز به علت اینکه افراد فراغ بال بیشتری دارند توصیه می کنیم روزانه نیم ساعت تا یک ساعت فعالیت فیزیکی را در برنامه خود جای دهند.

فرحبخش برای جلوگیری از افزایش وزن در تعطیلات نیز توصیه کرد: مردم اگر می خواهند از آجیل و شیرینی استفاده کنند حتما باید از سهم ناهار و شام کم کنند. چون آجیل و مغز از خانواده چربی ها هستند که صد گرم آنها بین 550 تا 650 کیلو انرژی می دهد. وقتی ده عدد آجیل چهار مغز می خوریم حدود 40 تا 45 کالری انرژی دریافت می کنیم. نیاز روزانه یک مرد بالغ 1800 تا 2200 کالری و یک زن بالغ 1500 تا 1800 کالری نیاز دارد.

این متخصص رژیم درمانی دویدن به مدت یک ساعت یا پیاده روی به مدت دو ساعت را برای سوزاندن 300 کالری ضروری دانست.

فرحبخش ادامه داد: زمانی که یک یا دو کاسه آجیل در روز استفاده می کنیم می بینیم که شخص یک سوم کالری روزانه را دریافت می کند که به اضافه وزن جدی در پایان ایام عید منجر می شود. مغزها در خانواده چربی ها و روغن ها جای می گیرند و عملا در بشقاب روزانه افراد جایی ندارند و فقط در ایام خاصی مصرف می شوند.

به گفته این متخصص تغذیه، شیرینی ها نیز در نوک هرم غذایی هستند و نباید به صورت مداوم استفاده شوند. هر صد گرم شیرینی 350 تا 400 کالری دارد. وقتی در یک میهمانی دو تا سه شیرینی کوچک مصرف می شود و 10 تا 15 عدد مغز استفاده می شود حدود 100 تا 200 کالری انرژی دریافت می کنیم.

 

.

منبع :

پیشگیری از چاق شدن در عید نوروز گردآوری توسط بخش آموزش بدنسازی و پرورش اندام سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات