نحوه جلوگیری از پرخوری بعد از ورزش - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نحوه جلوگیری از پرخوری بعد از ورزش ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ورزش و بدنسازی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

,[categoriy]

آکاایران: نحوه جلوگیری از پرخوری بعد از ورزش

آکاایران: حسابی ورزش می کنید و عرق می ریزید تا وزن کم کنید. بعد، تصمیم می گیرید حالا که این همه کالری سوزانده اید، به خودتان جایزه بدهید و یک خوراکی حسابی بخورید. ممکن است همین کار باعث شود، به جای وزن کم کردن، وزنتان بالا برود.

 

به گزارش آکاایران: شاید این چند توصیه کمک کند تا بعد از ورزش، تغذیه بهتری داشته باشید:
√ اگر همیشه بعد از ورزش خیلی گرسنه می شوید، ساعت تمرین را جوری تنظیم کنید که بلافاصله قبل از یکی از وعده های غذایی (صبحانه، ناهار یا شام) باشد.
√ کارشناسان توصیه می کنند، اگر بعد از ورزش چیزی می خورید، نسبت کربوهیدرات به پروتئین را 4 به یک نگه دارید. اگر ورزش کمتر از یک ساعت طول می کشد، ترجیحاً بیش از 150 تا 200 کالری چیزی نخورید. اگر بیش از یک ساعت ورزش کرده اید و به این زودی ها غذا نمی خورید، به ازای هر یک کیلو وزن بدنتان، یک گرم کربوهیدرات مصرف کنید. مثلاً اگر 70 کیلو هستید و بیش از یک ساعت تمرین کرده اید، باید 70 گرم کربوهیدرات و حدود 18 گرم پروتئین بخورید.

 

√ لبنیات کم چرب خیلی مفید است و می تواند پروتئین زیادی به شما برساند و تا وعده غذایی نگهتان دارد.تحقیقات نشان داده، لبنیات –مثلاً شیرکاکائوی کم چرب- بهتر از نوشیدنی های ورزشی است.
√ اگر از وسیله های کمکی استفاده می کنید که میزان کالری سوخته شده را نشان می دهند، خیلی به آن ها اعتماد نکنید؛ چون حتی دقیق ترین آن ها هم، میزان کالری سوخته شده را تخمین می زنند.
√ تحقیقات نشان می دهد، افراد میل دارند، کالری که در جریان ورزش سوزانده اند را گاهی تا 4 برابر بیش تر از چیزی که واقعاً اتفاق افتاده، تخمین بزنند و برای همین، وقتی می خواهند با غذا آن را جبران کنند، زیاد می خورند. پس مراقب باشید.
√ به محض تمام شدن ورزش، آب بنوشید؛ ولی زیاده روی نکنید که می تواند خطرناک باشد.

.

منبع :

نحوه جلوگیری از پرخوری بعد از ورزش گردآوری توسط بخش آموزش بدنسازی و پرورش اندام سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات