در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آموزش تمرین ورزشی برای رفع شل شدگی و افتادگی پوست بازو ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش بدنسازی از سایت ورزش و بدنسازی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آموزش تمرین ورزشی برای رفع شل شدگی و افتادگی پوست بازو
تمرین ورزشی

آکاایران: آموزش تمرین ورزشی برای رفع شل شدگی و افتادگی پوست بازو

آکاایران: برطرف کردن شل شدگی و افتادگی پوست بازوها با تمرین های ورزشی

خیلی ها معتقدند رژیم های لاغری از پس بازوها بر نمی آیند و هیچ اثری از لاغری در آنها دیده نمی شود. آب شدن چربی های اضافه بازو و حجمی که بعد از سال ها چاقی پیدا کرده کار آسانی نیست اما زمانی که از بین می روند، فرد می تواند یک نفس راحت بکشد. البته این نفس راحت فقط به خاطر لاغری است؛ تازه مشکل جدیدی برای حل کردن وجود دارد؛ مشکل شلی و افتادگی بازوها. خیلی از افراد بعد از لاغری باید به دنبال راهی برای رفع افتادگی و شلی بازوهایشان باشند.

 

به گزارش آکاایران: ممکن است روش های جراحی و لیفت یکی از گزینه ها برای رفع شلی و افتادگی بازو باشند اما راه پرهزینه ای است که هر فردی نمی تواند از پس آن بربیاید. در این مطلب هشت حرکت ورزشی معرفی می شود که برای بر طرف کردن شلی و افتادگی بازوها ست. پس اگر می خواهید از شر این مشکل رها شوید، همین امروز این تمرینات را در منزل انجام دهید.

 

تمرینات ورزشی برای رفع شلی و افتادگی بازو ها
– دمبل ها را آماده کنید

 

تمرین ورزشی

تمرینات ورزشی برای رفع شلی و افتادگی بازو ها
این حرکت برای تقویت بازو ها و رفع شلی و افتادگی آنها بسیار مناسب است. برای انجام حرکت اول اجباری به ایستادن یا نشستن نیست، در هر دو حالت می توانید این حرکت را انجام دهید. اگر می خواهید در ابتدا انرژی زیادی صرف نکنید، می توانید نشسته باشید. دو دمبل سبک را که در اکثر خانه ها وجود دارد، آماده کنید. یک دمبل در دست راست و دمبل دیگر را در دست چپ بگیرید.

 

تمرین ورزشی

تمرینات ورزشی برای رفع شلی و افتادگی بازو ها
دست راست را بالا بیاورید. هنگام بالا آوردن مچ دست را به سمت صورت بچرخانید تا جایی که رو به روی صورت قرار گرفته شود و حالت کشیدگی را در دست احساس کنید. دست راست را به حالت اول با چرخش برگردانید و دست مخالف را درست مطابق توضیحات و شکل بالا ببرید. این حرکت را بهتر است 3 سری و20 بار انجام دهید.

 

—————————————————

تعادل‏تان را حفظ کنید

 

تمرین ورزشی

تقویت عضلات بازو با تمرینات ورزشی

 

برای انجام این حرکت بازهم به دمبل ها احتیاج دارید، دمبل ها را در دست تان نگه دارید. حرکت دوم مانند حرکت اول نحوه انجام انتخابی نیست. باید بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. بعد از اینکه پاهای تان را تنظیم کردید، به سمت پایین خم شوید. توجه داشته باشید که فقط کمر خم می شود و زانوها باید مطابق شکل صاف باشند. برای خم شدن نیازی نیست به کمرتان فشار وارد کنید؛ تا جایی که درد در کمر ایجاد نشود.

 

برای حفظ تعادل یک دست را روی زانو قرار دهید و دست مخالف کاملا عمود به سمت زمین باشد. با دستی که دمبل دارید، سعی کنید بدون برهم خودن وضعیت بدن دمبل را بالا آورده و دوباره به حالت اول برگردانید. این حرکت را برای هر دست 3 سری 15 بار انجام دهید.

 

—————————————————

مچ ها را نچرخانید

 

تمرین ورزشی

تمرینات ورزشی برای رفع شلی و افتادگی بازو ها

 

حرکت سوم، مانند حرکت اول باید انجام شود. حرکت جلو بازو دمبل متناوب را به خاطر بیاورید و همان را انجام دهید البته با این تفاوت که مچ دست ها نباید بچرخند. پس دست ها چرخشی نداشته و فقط موازی یکدیگر باید قرار بگیرند.

 

تمرین ورزشی

تمرین با دمبل برای تقویت بازو ها و رفع شلی و افتادگی آنها

 

همچنین توجه داشته باشید دست ها را که بالا می برید، باید صاف و کشیده باشند و آرنج ها نباید خم یا متمایل به بالا باشد. این حرکت را در3 سری 15 تایی تکرار کنید. برای اینکه دچار اشتباه نشوید بهتر است به تصویرها با دقت نگاه کنید.

 

—————————————————
چهارپایه، اساس کار شماست

 

تمرین ورزشی

تقویت عضلات جلو بازو

 

برای انجام این حرکت نیاز به یک چهارپایه دارید. بعد از اینکه چهار پایه مناسب را انتخاب کردید، روی آن نشسته و دست راست خود را به ران خود تکیه دهید (در تصویر با حالت نشسته این کار انجام شده است اما بهتر است شما روی چهارپایه بنشینید). سعی کنید دست را از ناحیه آرنج خم کرده و بالا بیاورید.

 

تمرین ورزشی

تقویت عضلات جلو بازو

 

—————————————————

با یک دمبل پشت بازو بزنید

 

تمرین ورزشی

تمرینات ورزشی برای رفع شلی و افتادگی بازو ها

 

این حرکت را هم به صورت نشسته و هم به صورت ایستاده می توان انجام داد؛ انتخاب با شماست. برای انجام این حرکت علاوه بر توضیحات به تصویر هم دقت کنید تا دست ها را در جای اشتباه قرار ندهید. سر را صاف نگه دارید و با دستی که دمبل را با آن نگه داشته اید، قسمت بازو را به سر نزدیک کنید. سعی کنید آرنج را بدون آنکه بازو از فرم خود خارج شود، خم کنید. این حرکت را به صورت متناوب برای هر دو دست 3 سری12 بار انجام دهید.

 

تمرین ورزشی

تمرینات ورزشی برای رفع شلی و افتادگی بازو ها

 

—————————————————

یک دمبل و دو دست

 

تمرین ورزشی

تقویت عضلات پشت بازو

 

این حرکت مانند حرکت اول و سوم است اما یک تفاوت دارد و آن هم انتخاب در وزن دمبل است. بهتر است دمبلی را انتخاب کنید که وزنش سنگین تر از دمبل های قبلی است. دیگر نیازی به دو دمبل نیست، چرا که در این حرکت هر دو دست باهم بالا می روند و یک دمبل را نگه می دارند. بازهم تاکید می شود دست ها صاف به بالا برده شود تا جایی که روبه روی صورت باشد. این حرکت را در3 سری 15 تایی باید انجام دهید.

 

تمرین ورزشی

تقویت عضلات پشت بازو

 

—————————————————

دمبل را مدل چکشی بزنید

 

تمرین ورزشی

تمرینات ورزشی برای رفع شلی و افتادگی بازو ها

 

برای انجام این حرکت نیاز است که حتما به تصویر نگاه کنید. با زاویه درجه خم می شوید، سپس یکی از دست ها را به زانو زده و دست دیگر را که دمبل در آن قرار دارد، از سمت جلو به سمت باسن می بریم. این حرکت مانند پاندول ساعت باید انجام شود. دوباره به حالت اول برمی گردیم و سپس با دست دیگر این حرکت را انجام می دهیم؛ تعداد حرکات باید 3 سری  15 تایی باشد.

 

تمرین ورزشی

تمرینات ورزشی برای رفع شلی و افتادگی بازو ها

 

—————————————————

خوابیده دمبل بزنید

 

تمرین ورزشی

تقویت عضلات بازو و رفع شلی و افتادگی آنها

 

روی زمین دراز بکشید و پاها را از قسمت زانو خم کنید. سپس دمبل ها را در هر دو دست گرفته و از کنار پهلو به سمت بالا ببرید. فقط حین این حرکت باید مراقب باشید دمبل ها روی صورت تان نیفتد. به همین دلیل توصیه می کنم وقتی دمبل ها را به سمت بالا می برید، در مسیر گوش باشد نه صورت. در 3 سری 12تایی هر دو دست را بالا برده و پایین بیاورید.

 

تمرین ورزشی

تقویت عضلات بازو و رفع شلی و افتادگی آنها

 

نکاتی برای رفع شلی و افتادگی بازو ها و حفظ تناسب اندام
1- معمولا در بسیاری از افراد افتادگی و شل بودن بازوها تنها به دلیل حجم چربی اتفاق نمی افتد. یکی از مهم ترین علت ها، ضعف و افتادگی عضلات است. بهتر است تمرینات نمایشی را یک روز درمیان انجام دهید. انجام سه حرکت انتخابی برای هر عضله می تواند تا حد زیادی از بروز افتادگی و شل بودن بازوها جلوگیری کند.
2- انجام تمرینات هوازی مثل پیاده روی سریع و بدون وقفه در زمان مناسب می تواند در رفع شلی و افتادگی بارو ها موثر باشد. کافی است 30 تا 45 دقیقه از وقت خود را به این کار اختصاص دهید.
3- از امروز تصمیم بگیرید مواد غذایی کارخانه ای، فست فود، نمک، غذاهای پرچرب و شکر را از برنامه غذایی تان یا حذف کنید یا به مقدار خیلی کمی مصرف کنید.
4- پرخوری یکی از علت هایی است که ممکن است تناسب اندام را برهم بزند. توصیه می شود وعده های غذایی تان را به پنج وعده در روز با حجم کم تقسیم کنید.

5- افرادی که قرار است با وزنه کار کنند باید بدانند که استفاده از وزنه به شرایطی از جمله سن، جنسیت، فیزیک شخصی و … بستگی دارد. همه افراد با ویژگی های متفاوت نمی توانند از یک وزنه استفاده کنند.

6- فراموش نکنید که مکمل های غیرضروری تاثیری در کاهش حجم چربی ها ندارد، پس سعی نکنید از راه های میانبر به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

 

.

منبع :

آموزش تمرین ورزشی برای رفع شل شدگی و افتادگی پوست بازو گردآوری توسط بخش آموزش بدنسازی و پرورش اندام سایت آکاایران
تبلیغات