کمک کردن در تمرین - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کمک کردن در تمرین ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ورزش و بدنسازی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: به گزارش آکاایران: کمک در طول تمرین یک راه بسیار مفید در هر چه مؤثرتر واقع شدن تمرین می باشد دو نوع روش اصلی در کمک وجود دارد: روش اول که از آن به عنوان کمک روانی یاد می شود و روش دوم که به آن کمک فیزیکی می گویند هر دو روش نقش مؤثری در بهتر انجام شدن تمرین ایفاء می کنند زمانی که وزنه ۱۳۰ کیلوگرمی بر روی سینه قرار دارد و آخرین تکرار را می خواهید انجام دهید اصلاً جای خنده نمی باشد و کلاً در این فکر هستید که آیا قادر هستید این تکرار را انجام دهید؟

 

کمک کردن در تمرین
,بدنسازی,پرورش اندام,اخبار بدن سازی,[categoriy]

آکاایران: کمک کردن در تمرین


این تفکرات دارای اثرات منیف می باشند و در نتیجه باعث ناکار شدن تمرینات می شوند ولی اگر در همین زمان یک حریف تمرینی پشت سر شما قرار داشته باشد آن موقع است که تمام ذهن خود را بر روی انجام حرکت متمرکز می کنید و با تمام توان وزنه را پرس می کنید یکی دیگر از مزایای این روش در این است که یک نوع رقابت بین شما و حریف تمرینی تان ایجاد می شود که باز خود باعث می شود با توان و شدت بیشتر به تمرینات بپردازید.


در خصوص مزایای کمک روانی هم هیچ شکی نیست شاید باورنکنید ولی اکثر کمک های فیزیکی به صورت اشتباه انجام می شود و فرد نمی تواند آنطور که باید و شاید به حریف خود کمک کند یک مثال در مورد کمک اشتباه که به کرات هم در باشگاه آن را شاهد هستیم داد و فریاد زدن بی خود است تا آنجا که تجربه به من می گوید برای انجام تکرار آخر راهی جز بهره گرفتن از یک کمک به جا موجود نیست.
در اکثر مواقع به جای کمک واقعی از اصطلاحات مخصوصی که باعث تشویق فرد در انجم حرکت می شود استفاده می شود. البته در زمان های به خصوصی این نوع کمک خیلی مؤثر و کاری می باشد. ولی نه هنگامی که انرژی و توان تخلیه شده است و فرد از محدوده توان خود گذشته است.
اساس یک کمک به جا به این صورت است که فرد باید تمام سعی خود را به کار ببندد و همان احساس فردی که زیر وزنه قرار دارد را در خود احساس کند و آن زمان که احساس کردید کمک لازم است به حریف تمرینی تان کمک کنید و زمانی که احساس کردید حریف تمرینی تان توان انجام آن تکرار را دارد سعی کنید فقط با استفاده از کمک روانی به او کمک بدهید. زمانی که احساس کردید فرد قادر نیست حرکت را ادامه بدهد آن مقوع است که به اندازه مناسب باید به فرد کمک بدهید.
این نکته را هم فراموش نکنید که شما نیستید که دارید حرکت را اجراء می کنید و این حریف تمرینی تان است که باید حرکت را انجام دهد. مثلاً در حرکت پرس سینه بعضی از وقت ها فرد کمک دهنده حرکت کول را در موقع کمک به حریف انجام می دهد.

مجله دانش ورزش

.

منبع :

کمک کردن در تمرین گردآوری توسط بخش آموزش بدنسازی و پرورش اندام سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات