افزایش حجم عضلانی، کاهش میزان چربی - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد افزایش حجم عضلانی، کاهش میزان چربی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ورزش و بدنسازی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: به گزارش آکاایران: همواره بدنسازان بسیاری هستند که خواهان افزایش حجم عضلانی می باشند. اما هرچه بیشتر در این راه تلاش می کنند متأسفانه به جای عضله چربی به دست می آورند. به همین دلیل در این مقاله به بررسی روش هائی می پردازیم که متخصصین در زمینه جلوگیری از افزایش چربی بدن پیشنهاد می کنند.

 

افزایش حجم عضلانی، کاهش میزان چربی
,بدنسازی,پرورش اندام,اخبار بدن سازی,[categoriy]

آکاایران: افزایش حجم عضلانی، کاهش میزان چربی

 
یکی از بهترین روش های جلوگیری از افزایش چربی در بدن دارا بودن حجم عضلانی بیشتر است. حجم عضلانی به لحاظ متابولیکی فعال است به این معنا که به راحتی کالری می سوزاند تا به ابقاء خود بپردازد. با دارا بودن حجم عضلانی بیشتر، روزانه کالری بیشتری هم مصرف می کنید تا قادر به حفظ عضلاتتان باشد. هم چنین اگر به تمرین کردن ادامه دهید، برای بدن سخت خواهد بود تا به اندختن حجم های عظیمی از چربی بپردازید. مگر این که بیش از نیازتان به مصرف مواد مغذی بپردازید.


حال به جهت افزایش حجم عضلانی لازم است که به صورت جزئی به افزایش مصرف کالری دریافتیتان بپردازید. سعی کنید روزانه در حدود ۲۰۰ کالری به مصرف بنیادی کالریک خود بیفزائید. در این زمینه به سخت بدن ها توصیه می شود که در حدود ۵۰۰ کالری افزایش کالری دارا باشند. سخت بدن ها کسانی هستند که به سختی به حجم و کات عضلات دست می یابند.
در این حالت، این احتمال را هم نباید نادیده گرفت که بدین ترتیب به چربی بدن خود نیز می افزائید آن هم وقتی که کالری بیشتری نسبت به آن چه که برای حفظ بدنتان لازم دارید مصرف می کنید.
پس به منظور رفع این مشکل بهتر است که ۲۰۰ کالری افزوده شده را محدود به مصرف منابع پروتئینی خالص نظیر سینه جوجه، بوقلمون، تن و سفیده تخم مرغ مصرف کنید. بسیاری از افراد مستعدند تا کربوهیدرات ها را به چربی تبدیل کنند. همان طور که به مرور، کالری دریافتیتان را افزایش می دهید و به افزایش عضله می پردازید مرتب از خودتان عکس تهیه کنید. این عکس ها کمک می کنند متوجه باشد آیا طبق روالی که در پیش گرفته اید به وزن عضلانی خود یا به چربی بدنتان می افزائید. این استراتژی مؤثری است که بیشتر بدنسازان از ان استفاده می کنند. آن هم وقتی که به جهت آمادگی قبل از مسابقه به محو چربی بدن خود می افزایند. این روش به خوبی کار می کند. به افزایش حجم عضلانی خود بپردازید. ضمن این که سعی می کنید تا چربی اضافه بدن را کنترل کنید. فقط در این راه باید سخت کار کنید و روی برنامه تغذیه تان متمرکز باقی بمانید. در این صورت قادرید تا بدن متناسب، فاقد چربی و عضلانی خود را ابقا کنید.

مجله دانش ورزش

.

منبع :

افزایش حجم عضلانی، کاهش میزان چربی گردآوری توسط بخش آموزش بدنسازی و پرورش اندام سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات