اصول ورزش در تابستان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اصول ورزش در تابستان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ورزش و بدنسازی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: به گزارش آکاایران: چگونگی ورزش کردن در فصل گرما اهمیت بسیاری دارد، به خصوص برای افرادی که به طور غیرحرفه ای ورزش می کنند.
ورزش کردن در فصل تابستان سبب هدر رفتن بخش زیادی از آب و املاح بدن می شود. به همین دلیل زمانی را که ورزشکار برای تمرین انتخاب می کند باید مناسب باشد.

 


ورزش کردن در هنگام ظهر و زمانی که آفتاب مستقیم به زمین می تابد، صحیح نیست. بهتر است زمان تمرین صبح زود و یا در هنگام بعد از ظهر باشد.
ورزش کردن در هوای آلوده نمی تواند ایده آل باشد، همین طور تمرین در زمانی که هوا راکد است مناسب نیست. فرد باید سعی کند در هوای سالم ورزش کند.


لباس ورزشکار در فصل گرما با دیگر فصل ها متفاوت است. به این ترتیب با گرم شدن هوا، ورزشکار باید از لباس نخی استفاده کند. طوری که اگر عرق کرد لباس به بدنش نچسبد. چرا که، ممکن است موجب بیماری های پوستی شود.
همچنین بهتر است در این فصل از لبا س با رنگ روشن استفاده شود و همچنین لباس نباید چسبان باشد.
مسئله مهم در هنگام ورزش کردن این است که برای استفاده از مایعات هیچ نوع محدودیتی موجود نیست.
ورزشکار می تواند مایعات زیادی مصرف کند، مثلافرد از زمان شروع تا پایان تمرین می تواند هر چقدر که می خواهد آب مصرف کند. فاقد اینکه عوارضی برای ورزشکار داشته باشد. البته استفاده از مایعات قندی هم کمبودها را جبران می کند.
در پایان می توان به نوع تمرینات اشاره کرد. تمرینات هوازی در فصل گرما مناسب است. پیاده روی، بازی تنیس، دوچرخه سواری و شنا همگی از ورزش های هوازی هستند. ورزش های هوازی با رساندن اکسیژن بیشتر به بدن، سطح اکسیژن خون را افزایش می دهند و به تناسب اندام نیز کمک می کند.
دویدن وپیاده روی ورزش هایی هستند که هزینه خاصی نیاز دارند و ورزش های مناسبی برای صبح و یا بعدازظهر روزهای گرم تابستان هستند.

.

منبع :

اصول ورزش در تابستان گردآوری توسط بخش آموزش بدنسازی و پرورش اندام سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات