آکاایران: به گزارش آکاایران: ۷ کلید رشد بلند مدت
هرکسی طاقت ۱ یا ۲ ماه تمرین در باشگاه را دارد . اما برای موفقیت در بلند مدت نیاز به تداوم بیشتری دارید. که کلید این تداوم را مایک اهرن مربی مشهور و پاور لیفتر با سابقه که سابقه حضور جلوی دوربین هم دارد.
در این مقاله بازگو کرده است.


هفت کلید رشد بلند مدت - آکا

آکاایران: هفت کلید رشد بلند مدت

کم تعداد نیستند آنهایی که هفته ها و ماههایی در هر سال وجود دارد که همه چیز مرتب و درست است. در کنارش اوقاتی است که شما یا آسیب دیده هستید یا انرژی کمتری دارید یا حتی انگیزه خود را برای تمرینات سخت از دست می دهید و یا هدف خاصی ندارید.
هیچ راهی برای حذف کامل این روزها موجود نیست. اما موفق ترین افراد در باشگاه (یا زندگی) کسانی هستند که راهی پیدا می کنند تا این دوران فرود را به حداقل برسانند و به سمت فرازها حرکت کنند.

با داشتن توانایی باقی ماندن در موقعیتی تقریبا اوج آمادگی به مدت ۳ دهه می دانم که چطور باید موقعیت های رشد را به حداکثر برسانم و برای این مهم ۷ مورد از بهترین دانسته های خود را به عنوان نکات موفقیت در بلند مدت معرفی می کنم.

۱- پشتکار داشته باشید
به وضوح این اولین نکته است و همیشه باید به عنوان فاکتور اول در نظر گرفته شود.
فاقد تداوم شاید هر از گاهی به اوج برسید اما به همان اندازه نیز دچار موقعیت های کم انگیزه می شوید. شما بر آیندی هستید از کاری که در اکثر موارد انجام می دهید، نه کاری که گاهی انجام می دهید.

۲- اهداف مشخص تعیین کنید.
هرگز هدفی به عنوان کاهش وزن تعیین نکنید، بلکه هدفی مثل کاهش ۵ درصد چربی بدن برای خود تعریف کنید و برای رسیدن به آن تاریخ مشخصی در ذهن داشته باشید.
هدف را یادداشت کنید و هر روز به آن نگاه کنید. اگر آن را به صورت نوشته شده ببینید، در ذهنتان رشد خواهد کرد.

۳- خود را شارژ کنید
از آنچه که فکر می کنید قوی تر هستید. دمبل های ۲۵ کیلویی که همیشه استفاده می کنید را فراموش کنید. این بار سراغ دمبل های ۳۰ کیلویی بروید. در تمرین با این وزنه خوب خواهید بود، ترس به دل راه ندهید.

۴- صبوری کنید
اگر واقعا ایمان دارید که به هدف خود می رسید ، پس به آن می رسید. تلاش خود را ادامه دهید. فکر کردن به این موضوع که با سرعت زیاد به هدف نمی رسید برایتان هیچ سودی به همراه نخواهد داشت، بنابر این صبور باشید.

۵- کودک باشید
به نظر توصیه عجیبی می آید ، اما در عمل اینطور نیست. غذاهای طبیعی و کامل بخورید، شب ها زود بخوابید، میان روز چرت بزنید… بدنسازان همین کارها را انجام می دهند که رشد می کنند.
۶- حریفان تمرینی را عوض کنید
این به اندازه دیگر متغیر های تمرین اهمیت دارد. اگر مدت هاست که با یک فرد مشخص تمرین می کنید، در حالت تمرین راحت قرار گرفته اید و لازم است که این حالت را بشکانید و از آن خارج شوید.
یار تمرینی جدیدی را برای خود دست و پا کنید که از شما قوی تر باشد و مدتی با او تمرین کنید. این روش واقعا شما را از نقطه گیر عبور می دهد.

۷- اقدامات پیشگیرانه انجام دهید
یعنی حرکات کششی ، جلسات کایروپراکتیک، ماساژ و …. را در برنامه خود داشته باشید تا به ریکاوری بهتر شما کمک کند. افرادی که از این موارد مهم غافل می شوند یک روز بهایش را پرداخت خواهند کرد.

.

منبع :

تبلیغات