آکاایران: به گزارش آکاایران: نقش مربی و یار تمرینی در موفقیت و یا شکست یک قهرمان


نقش مربی و یار تمرینی در موفقیت و یا شکست یک قهرمان - آکا

آکاایران: نقش مربی و یار تمرینی در موفقیت و یا شکست یک قهرمان

کرگ ریچاردسون ، قهرمان حرفه ای IFBB در پاسخ به سوالات علاقه مندان ، از بایدها و نبایدهای مربی ها و هم تمرینی های یک قهرمان می گوید!
من برای قهرمانی و حضور در مسابقات تمرین نمی کنم اما آیا برای رسیدن به فرم بدنی دلخواهم باید مربی خصوصی داشته باشم؟

سوال بسیار مهمی پرسیدید. قبل از همه باید نیازها و اهداف خود را بشناسید سپس به دنبال شخصی باشید که بیشتر از شما می داند. استفاده از یک مربی قابل اعتماد و کارامد در پیشرفت یک ورزشکار بسیار اهمیت دارد . یک مربی خوب باید در شرایط بد و خوب همراه شما باشد و وقت کافی نیز برایتان داشته باشد. اگر تعداد شاگردانش زیاد باشد ممکن است نتواند آن طور که باید شما را همراهی کند و زمانی که به او احتیاج دارید؛ تنها بمانید. مهمترین مساله این است که باید فردی را به عنوان مربی انتخاب کنید که اعتماد کافی به او دارید و مطمئن باشید که وی نسبت به سلامت و پیشرفت شما دلسوز و نگران است. علاوه بر این باید همیشه از طریق تماس تلفنی در دسترس و پاسخگوی شما باشد. یک مربی خوب می تواند بهترین دوست و راهنما برای شما در مسیر رسیدن به اهدافتان باشد.
* آیا برای داشتن یک برنامه غذایی باید از یک متخصص تغذیه کمک گرفت؟
دقیقا متخصصین تغذیه تجربیات زیادی در رابطه با انواع تیپ های بدنی دارند و اگر نمی توانید وزن کم کرده و یا عضله بیشتری بسازید ، حتما با یکی از این متخصصین مشورت کنید. افراد نا اگاه که تجربه و علم کافی در این زمینه ندارند نمی توانند کمکی به شما بکنند . به دنبال فردی باشید که تاکنون به افراد زیادی در زمینه تغذیه کمک کرده و تجربه کافی در این زمینه را دارد.
* آیا تا به حال هم تمرینی هایی داشته اید که به پیشرفتتان کمکی کرده باشند و یا برعکس مانع پیشرفتتان شده باشند؟ مشخصات یک هم تمرینی خوب چیست؟
یار تمرینی من یک وکیل دادگستری و یکی از بهترین انسان هایی است که تا به حال دیده ام. او همیشه همراه من است . زود تر از من به سالن تمرین می آید و دیرتر می رود. حتی اگر خودش به تمرین بخش خاصی از بدنش آنچنان نیازی نداشته باشد، به خاطر من آن را تمرین می دهد و اگر روزی تمرین هوازی نداشته باشد باز هم من را در این بخش همراهی می کند . او برای من بیش از یک هم تمرینی است . کسی را پیدا کنید که با نیازهای شما هماهنگی داشته و همراهی تان کند. بداند چطور به شما انگیزه داده و چگونه حمایت تان نماید. یار تمرینی باید به قدرت شما و یا قوی تر از شما باشد تا بتواند یاری تان کرده و وادارتان کند سخت تر تمرین کنید.
* شنیده ام قهرمانان پرورش اندام از یک تیم مربی گری بهره می گیرند . آیا می توان به تنهایی هم قهرمان شد؟
البته اما مشکل اینجاست که ما حتی اگر بدانیم چه نیازی داریم، از انجام آنچه که باید ، می ترسیم. به عنوان مثال می دانید مدت زمان تمرین هوازی تان را باید از ۳۰ دقیقه به ۴۵ دقیقه ارتقاء دهید اما چون کسی بالای سرتان نیست که مجبورتان کند، این کار را نمی کنید یا ممکن است تصور کنید فرم بدنتان عالی است در حالی که این طور نیست یا برعکس . بنابر این داشتن مربی تمرین و تغذیه برای زیر نظر داشتن تان بسیار حائز اهمیت است . علاوه بر این مربیان خوب می توانند استرس های شما را کم کرده و هنگامی که روی سکو هستید مایه آرامش تان باشد.

.

منبع :

تبلیغات