آکاایران: پارالل – علاج بالاتنه

به گزارش آکاایران: عضلات سینه و پشت بازوی خود را در هر سطحی که هستید با اینکه حرکت منحصر به فرد توسعه دهید.

دفعه بعد که به باشگاه می روید ، امشب ، فردا یا شاید همین حالا – به سمت پایه پارالل بروید و استفاده از آن را شروع کنید ، تا آن طور که استیو آستین (هنرپیشه هالیوود و از قهرمانان کشتی کچ) از آن یاد می کند شما هم به یک ماشین انجام پارالل بدل شوید.


پارالل – علاج بالاتنه - آکا

آکاایران: پارالل – علاج بالاتنه

پارالل

پارالل رفتن حرکت دشواری است. اغلب اجرای آن در ابتدای تمرین توصیه نمی شود ، ولی حرکت مکملی بهتر از این برای سینه و پشت بازو موجود نیست. جس بوردیک ، قهرمان و مربی پاورلیفتینگ در باشگاه ری – اکتیو در پلیسانتون می گوید : «پارالل حرکت سختی است ، ولی شما مجبورید که آنرا اجرا کنید. افزودن پارالل به جلسه تمرین سریع ترین راه است برای ساختن حجم عضلات بالاتنه و بهبود رکورد پرس سینه با سرعت هر چه بیشتر.»

حرکات خاصی از جمله اسکوات می توانند قدرت و سایز شما را به طور چشمگیری افزایش دهند و این دقیقاً چیزی است که از انجام پارالل هم نصیب تان می شود. حتی اگر در اجرای آن به تنهایی ناتوان هستید ، در شروع از کمک استفاده کنید یا از پایه های پارالل که امکان کمک را فراهم می کنند بهره بگیرید و به تدریج از مقدار کمک بکاهید تا اینکه سرانجام نه تنها بتوانید حرکت را فاقد کمک اجرا کنید ، بلکه با وزنه اضافی به انجام آن بپردازید ، تا هم از رکوردهای بهتر در پرس سینه بهره مند شوید و هم از تفکیک بهتر در کل بالاتنه.

البته دسته های پارالل هم در فواصل مختلف مورد استفاده قرار می گیرند که چندان اهمیتی ندارد ، در واقع لزومی ندارد از چیزی جز یک پایه پارالل ساده استفاده کنید. اما اگر باشگاه شما فاقد کمربندی است که برای اجرای پارالل با وزنه اضافی استفاده می شود ، باید برای خودتان یکی تهیه کنید. وقتی توان شما در حدی افزایش پیدا کند که بتوانید با وزن بدن خود تکرارهای زیادی اجرا کنید ، آن وقت نیاز خواهید داشت تا با وزنه اضافی به انجام حرکت بپردازید.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( آکا ایران ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

برای شروع ، کافی است سه ست از هر چند تکرار که می توانید فاقد رسیدن تا ناتوانی اجرا کنید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید ، اگر از الگوی تفکیک شده استفاده می کنید در روزهای تمرین سینه یا پشت بازو ، یا اگر از الگوی تمرینات بالاتنه و پایین تنه استفاده می کنید در روز تمرین پرس سینه. برای هر جلسه تمرین ، سعی کنید تعداد تکرارهای بیشتری نسبت به هفته قبل اجرا کنید و در صورت نیاز بر ست های خود بیافزایید. وقتی توانستید در طول سه یا چهار ست در مجموع هفتاد تکرار یا بیشتر اجرا کنید ، یک صفحه ۱۰  کیلویی به کمربند خود متصل کنید ، تعداد تکرارها را کاهش دهید و پروسه را از ابتدا آغاز کنید.

۱۷۳

این رکورد جهانی پارالل در طول یک دقیقه است که به نام سیمون کنت به ثبت رسیده است!

آموزش حرکت پارالل

آموزش حرکت پارالل

تهیه شده در آکا ایران (ادکوان – Edcoan.ir)

true
.

منبع :

تبلیغات