زیبایی پستان

سلامت بانوان بهداشت خانم ها

زیبایی پستان

آموزش بدنسازی و پرورش اندام


ساختار زیبایی پستان

آموزش بدنسازی و پرورش اندام

سوتین، لازمه پستانهای بزرگ!

وزن زیاد سینه ها طی مدت طولانی موجب آویزان شدن آنها می شود. استفاده از سوتین باعث حفظ الاستیسیتی یا حالت کشسان پوست می شود. به هر حال بدون در نظر گرفتن سایز پستانها پوشیدن سوتین به هنگام ورزشهایی از قبیل دو و دیگر فعالیتهای پرشی توصیه می شود. زنان حامله و شیرده نیز می بایستی از سینه بند استفاده کنند، اما هنگام شنا لزومی به داشتن آن نیست.بنابر ساختار پستانتان و نه مد روز یک سوتین مناسب که هم از لحاظ سایز و هم جنس بکاررفته آن احساس راحتی نمایید، انتخاب کنید.

چرا پستانها داراری فرمهای متفاوت هستند؟

اگر رشد غدد پستانی هم سطح و همتراز دنده ها بود شکل آنها نیز پهن و کشیده می شد. در صورت عمودی بودن این رشد فرم آنها نیم کره ای می شود. حالت میانی این باعث می شود تا فرمهای گوناگونی پدید آید.

چرا همه پستانهای دارای سفتی و استحکام یکسان نیستند؟

زمینه یک سینه شخ و سفت بیشتر بودن بافت پیوندی نسبت به بافت چربی در آنهاست و برعکس در صورت غالب بودن بافت چربی پستان ها شل تر خواهند بود.

چرا معمولاً یکی از پستانها بزرگتر از دیگریست؟

نیمه راست بدن انسان با نیمه چپ آن گرچه در ظاهر مشابه و متناسب بنظر می رسد ولی در واقع کاملاً متقارن نیست. این پدیده در مورد پستان ها نیز صدق می کند. وجود دو عضو جفت متقارن در بدن بسیار نادر است.۹۹،۹% پستان های زنان با هم متقارن نیستند؛ بدین معنی که هر کدام دارای مقدار متفاوتی از چربی، بافت پیوندی، لوبها و دیگر اجزای تشکیل دهنده آنها می باشند. نوک پستانها نیز می تواند دارای تفاوتهایی در سایز، رنگ و برجستگی یا فرورفتگی باشد. برخی ناهموار و برخی دارای چند تار مو هستند.

چرا پستانها در سایزهای متفاوتی دیده می شوند؟

فاکتورهای تعیین کننده در چگونگی سایز پستان ها بسیارند؛ مقدار بافت پیوندی، درصد چربی بدن، ارث و تعداد حاملگی ها در زندگی در اندازه پستان ها تاثیر چشمگیری دارد.

نوک فرو رفته پستان… این دیگر چیست؟!

این نوع پستان بر خلاف حالت معمول آن که برجسته است، مانند ناف در قسمت داخلی بدن قرار دارد.این اختلال مادرزادی است و در آینده فرد را به هنگام شیردهی دچار مشکل می سازد. البته با یک عمل جراحی مختصر می توان اشکال را برطرف نمود.

آیا امکان موزدایی در ناحیه نوک پستان وجود دارد؟

وجود چند تار مو روی نوک پستان به دلیل وجود غدد در این ناحیه کاملاً عادی است و مو زدایی در این مورد بی خطر است. اما از آنجایی که پوست نوک پستان حساس است بهتر است برای جلوگیری از عفونت به جای کندن مو از ریشه، روزانه آن را تراشید.

مواظب طرز ایستادن، نشستن و راه رفتن خود باشید!

همیشه حالت کمر و ستون مهره های خود را کنترل کنید. راست نشسته و عمیق نفس بکشید. خمیده نشستن مستمر در درازا موجب استهلاک ماهیچه های کمر و سینه و در نتیجه باعث آویزان شدن پستان ها می شود. در یک آینه به حلت نیم رخ بایستید. شانه ها را عقب داده و چانه را بالا بگیرید. چه تفاوتی حس می کنید؟

تمرینات صورت

سعی کنید روزی بیست بار با انقباض ماهیچه های گردن ماهیچه پکتورالیس بزرگ (ماهیچه واقع در زیر پستانها) را نرمش دهید. تمرین دیگر تلفظ حرف «ایکس»، آنهم با باز کردن هر چه بیشتر دهان است. انجام این تمرین روزی ۲۰-۱۰ با توصیه می شود.

از گرما خودداری نمایید!

حرارت حاصل از تابش آفتاب و یا آبتنی با آب داغ موجب منبسط شدن رگها و کند شدن جریان خون در رگهای سینه می شود؛ از طرفی قبلاً نیز اشاره شد که قرارگیری در معرض نور شدید آفتاب باعث پیری پیش از موعد پوست، زایل شدن رشته های الاستیک و در نتیجه چروکیده شدن پستان می شود.از این رو توصیه می شود پستان های خود را از حرارت شدید بدور نگه دارید و سعی کنید با آب خنک پستانها را مالش داده و با تحریک جریان خون در رگها، بافت آنها را تقویت کنید. یک دوش دو دقیقه ای آب سرد برای سینه های کوچک و سه دقیقه ای برای سایز بزرگ توصیه می شود. دوش آب سرد گردش خون در رگها را سرعت بخشیده و به دفع توکسین ها (مواد سمی) کمک می کند.توجه: در انجام این تمرینات از یک دوش استفاده کنید و سینه ها را با یک حرکت چرخشی مالش دهید. در صورت عدم دسترسی به دوش می توانید با یک لیف ابری بزرگ آب سرد را کم کم روی سینه بریزید و آن را بمالید.

شنا

شنا یکی از ورزشهای مناسب برای سینه هاست؛ بخصوص شنای قورباغه، آنهم بدلیل این که ماهیچه های پشت و سینه را وادار به مقاومت در مقابل فشار آب می کند. در واقع فشار آب خود نوعی ماساژ فوق العاده برای پستان ها حساب می شود. برای تمرین بیشتر می توانید پاها را در کف استخر بگذارید تا جایی که آب شانه هایتان را بپوشاند. دستها را بالا برده و آهسته در جلوی خود پایین آورید. ۱۰ بار این عمل را تکرار کنید.

استفاده از کرم ها و لوشنهای مخصوص سینه

استفاده از کرمهای مخصوص علی رغم تبلیغات گاه اغراق آمیزشان شاید معجزه ای در پستانها ایجاد نکنند اما مصرف آنها در حفظ حالت ارتجاعی آنها بی تاثیر نیست. استفاده از عصاره های گیاهی و یا بیولوژیکی روی پستان ها علاوه بر اینکه ما را به ماساژ پستان ها وادار می سازند، نقش بسزایی در حفظ رشته های کشسان سینه دارد.

هنگام قرار گرفتن در نور آفتاب نیز سعی کنید برای حفظ پوست از مضرات اشعه ماورای بنفش از کرمهای ضد آفتاب استفاده نمایید. پس از هر بار دوش گرفتن بدن خود را با لوشن های مخصوص نرم و مرطوب کنید تا پوست رطوبت از دست داده خود را باز یابد

جراحی زیبایی بزرگ کردن پستان

در حال حاضر هزاران محصول تجاری از کرمهای ویژه تا تمرینهای خاص، وجود دارند که ادعا می کنند می توانند سینه های شما را بزرگتر نمایند و حتی در بعضی از تبلیغات نیز فراورده هایی معرفی می شوند که توان انجام این کار مهم را در زمان بسیارکوتاه  دارند.

 

لازم است بدانید که مصرف اینگونه پماد ها و یا  تزریق این آمپولها  موقتی بوده و تا مدت زمان کوتاهی مثلا حدود یک ماه اثر دارد. گونه ای از جراحی های بزرگ کردن سینه هم با قرار دادن لایه ای اسفنجی زیر پوست سینه، آن را تا یکسال بالا نگه می دارد ولی این مواد به زرودی جذب بدن خواهند شد. اگر به این ایراد که این نوع اقدامات موقتی هستند ایراد مهمتری تحت عنوان خطرات احتمالی آن (مانند احتمال افزایش میزان سرطان پستان و یا واکنش های غیر قابل پیش بینی نسج بدن به این ترکیبات ) را نیز اضافه کنید به این نتیجه خواهید رسید که  بی جهت به این موارد اعتماد نکنید و سلامت خود را به مخاطره نیاندازید.

 

حقیقت این است که تنها یک راه مطمئن برای بزرگتر کردن سینه ها وجود دارد، و آن عبارت است از  جراحی!

بزرگ کردن سینه ها یکی از شایع ترین اعمال جراحی زیبایی مورد در خواست بانوان است.  طبق آمار حدود سه میلیون زن در سراسر دنیا در 35 سال اخیر پروتز پستان گذاشته اند.

 

علل مهم درخواست جراحی بزرگ کردن سینه ها شامل موارد زیر است:

1. برخی از بانوان در حالی که سینه هایی با شکل و اندازه طبیعی دارند احساس خوبی نسبت به این عضو خود ندارند و ترجیح می دهند سینه هایشان بزرگتر باشد.

 

2.عده کمی از درخواست کنندگان، بیماری خاصی دارند که در طی آن سینه های آنها رشد واقعی و طبیعی نداشته است. در واقع این افراد به علت ابتلا به بیماری خاص کاندید جراحی بزرگ کردن سینه هستند، اگر چه این کار باعث زیباتر شدن پستان ها نیز می شود و از این نظر عمل جراحی آنها جزو اعمال جراحی  زیبایی محسوب می شود.

 

3.بسیاری از بانوان با افزایش سن یا شیردهی دچار تغییر شکل سینه و افتادگی آن شده اند که  برای آنها خوشایند نیست و بنابر این درخواست بالا کشیدن یا بزرگ کردن سینه را دارند.

 

4.در برخی موارد بیماران قبلا به هر علت از جمله سرطان سینه تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و سینه هایشان کوچک شده است.در این موارد آنان درخواست بازگرداندن اندازه و شکل طبیعی را به عضو خود دارند.

 

به هر دلیلی که درخواست جراحی بزرگ کردن سینه ها را دارید بهتر است  بدانید که این موضوع تصمیمی است که باید کاملا شخصی و آگاهانه گرفته شود و نباید صرفا برای خشنود کردن کس دیگری گرفته شود.

 

توجه داشته باشید که عمل بزرگ کردن سینه هم مثل بسیاری از اعمال جراحی زیبایی دیگر،به تنهایی تمام مشکلات اصلی زندگی شما را حل نمی کند،اما ممکن است به افزایش اعتماد به نفس و بهبود شکل ظاهری شما کمک کند. این شمایید که پس از انجام مشورت های کافی باید تمام فواید و اشکالات  بالقوه جراحی زیبایی سینه را بررسی نموده و تصمیم نهایی را بگیرید.

 

توجه داشته باشید که روشهای مختلفی برای این نوع جراحی سینه وجود دارد. انتخاب بهترین روش برای جراحی بزرگ کردن سینه، بستگی به سن و شرایط فیزیکی بدن شما و شرایط عمومی سلامت شما دارد.محل برش روی سینه ها می تواند متغیر باشد و این شما هستید که پس از کسب اطلاعات کافی در مورد فایده ها و ضررهای احتمالی هریک از روشها، از پزشک معالج خود کمک گرفته و بهترین روش جراحی بزرگ کردن سینه را انتخاب می نمائید.

 

عمل جراحی زیبایی سینه شامل-

۱-کوچک کردن سینه های بزرگ

۲-بزرگ کردن سینه های کوچکتر از حد نرمال

۳-اصلاح تفاوت اندازه ی سینه ها

۴-ماستوپگسی یا لیفت سینه

۱- عمل کوچک کردن پستان

                         عمل کوچک کردن پستان یا ماموپلاستی کاهنده

کاربرد اصلی عمل کوچک کردن سینه شامل سینه بسیار بزرگ میباشدعلل دیگر جراحی کاهنده سینه شامل:

، درد شانه، درد گردن و پشت

گوشه گیری شدید به علت بزرگی سینه

ایجاد مشکل در خوابیدن

استریاهای روی پستان

 عفونت مکرر زیر سینه ها 

همچنین، موارد کاربرد فرعی عمل جراحی سینه شامل محدودیت فعالیت ورزشی، تنگی نفس ضمن فعالیت، اشکال در یافتن لباس مناسب و ایجاد شیار و لک روی شانه ها می باشد.

این نوع بزرگی که در نوجوانی رخ می دهد، معمولا همراه با چاقی نیست و علت آن، حساس بودن بافت سینه به هورمون های جنسی است. بزرگی سینه باعث خجالت، گوشه گیری و کاهش فعالیت های اجتماعی و

ورزشی نوجوان می شود..

 سینه های بزرگ علاوه بر چهره نازیبا و به هم ریختن تناسب اندام؛ مشکلات طبی بی شماری را ایجاد میکند.بر اساس حجم سینه ها ؛سن بیمار و درخواست وی در داشتن حجم مشخص از سینه؛تکنیک های مختلفی برای جراحی سینه  مطرح شده است.

در سینه های متوسط  از روش فلپ فوقانی با ایجاد یک برش دور هاله و یک برش عمودی زیر سینه عمل جراحی سینه انجام شده وسینه ظاهری گرد؛ زیبا و باکاهش حجم نسبی پیدا میکند.کم بودن خطوط برش و شکل گردتر و زیباتر از مزایای این تکنیک است.

بیمارانی که بزرگی شدید وافتادگی سینه دارند بهتر است  جراحی سینه به روش فلپ تحتانی عمل شوند.برش  این عمل به صورت تی  برعکس است.تغییر شکل و کاهش حجم قابل توجه پستانها از مزایای این تکنیک است

به طور کلی، در افرادی که به شکایت بزرگی سینه مراجعه می کنند، تنها درمان مؤثر استفاده از جراحی 

است و روش های درمانی دارویی یا مؤثر نبوده یا به علت ایجاد عوارض مختلف  توصیه نمی شوند. برای عمل کوچک کردن سینه از برش های متعدد و متفاوتی استفاده می شود که هر چقدر مقدار بزرگی بیشتر باشد، باید برش وسیع تری هم داده شود.

قبل از عمل جراحی زیبایی سینه باید معاینه دقیق پستان و ماموگرافی انجام شود.

۲- بزرگ کردن سینه های کوچک
 
اگر شما از اندازه ی سینه خود ناراضی می باشید افزایش حجم سینه ها توسط جراحی Breast Augmentation یکی از روش های درمان می باشد . این روش می تواند

- سینه های شما را پرتر و برحسته تر کند

- بین دو سینه تقارن ایجاد کند

- اعتماد به نفس و ظاهر شما را بهبود بخشد

نام دیگر این روش جراحی Augmentation Mammoplasty یا همان بازسازی سینه از طریق افزایش حجم آن می باشد و در این جراحی سینه از پروتز سینه جهت ایجاد یک سینه بزرگ تر و پرتر و یا جایگزینی حجمی از سینه که در حین حاملگی یا کاهش وزن از بین رفته استفاده می گردد . از پروتز جهت بازسازی پستان که در حین سرطان و یا ضربه از بین رفته هم استفاده می گردد .

 
روش افزایش حجم پستانها یا Breast Augmentation برای بازسازی پستان هائی که افتادگی شدید دارند مناسب نمی باشد و اگر شما بخواهید که همزمان سینه های شما بزرگ تر به نظر برسد و در سطح بالاتری قرار گیرد باید از جراحی Breast Lift ( بالابردن پستان ) و گذاشتن همزمان پروتز پستان استفاده نمائید .

در میان اعمال جراحی پلاستیک شایع عمل (پروتز سینه) از جمله موفق ترین جراحی هاست که تاثیر زیادی در بهبود اعتماد به نفس در روابط خانوادگی و اجتماعی فرد دارد.به نظر من یکی از بهترین اعمال جراحی پلاستیک عمل پروتز پستان است؛زیرا شخص با یک خط عمل کوچک یک تغییر بسیار بزرگ و زیبا دارد. باید توجه داشت که بیش از 40 سال است که (پروتز سینه) استفاده می شود . با پیشرفت تکنولوژی به طور مرتب نسل های جدیدتر و با کیفیت بهتر این (پروتز سینه) ها وارد بازار می شود به قسمی که شاید هیچ وسیله ی پزشکی به اندازه ی (پروتز های سینه) مورد نقد و بررسی قرار نگرفته باشد

 

(جراحی سینه با پروتز در چه مواردی کاربرد دارد؟

1- افزایش اندازه در کسانی که بافت سینه در آن ها رشد نکرده است یا به دنبال کاهش وزن شدید یا شیردهی تحلیل یافته است.
2- بهبود افتادگی خفیف سینه یا کمک به ترمیم افتادگی های متوسط یا شدید سینه ضمن عمل لیفت
3-  بهبود عدم تقارن های مادرزادی سینه
4- ترمیم محل سینه به دنبال برداشته شدن به علت سرطان


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

آیا می توان try را در وجه مجهول به کار برد , مشکل کوچک شدن پستان بعد از دوران شیر دهی , خانم ها درباره سينه هاي خود بيشتر بدانيد , برجستگی دائمی لب با عسل و نایلون , زیبایی پستان جراحی augmentation , شکل هایی که تقارن چرخشی دارند , مجهول کردن جملات آینده نزدیک , چگونه سينه هاي زن را بخوريم , تغییر شکل موقع کلیک کردن , درمان سينه هاي نامتقارن , زیبا سازی نوک پستان , زیباسازی نوک پستان , عدم تقارن پستانها , پستان برگ آویزان , خط دار کردن سینه , فاصله سينه ها , سینه های زیبا , سينه هاي زيبا , آفرودیت چیست , مو روي سينه , خطوط پستانی , تقارن سینه , سينه زيبا

تبلیغات