در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد ورزش برای لاغری را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
 
ایراد بزرگ اغلب رژیم غذائی، سخت بودن آنهاست که غیر عملی شان می کند. با در پیش گرفتن راه های کوچک و عملی، سریعتر و بهتر به هدف نزدیک می شوید

6 ورزش برتر برای لاغری

ورزش برای لاغری


با اینکه کم کردن وزن یک فرمول اسرارآمیز دارد (به همین سادگی: باید بیشتر از مقداری که کالری مصرف می کنید، کالری بسوزانید)، اما روش های هوشمندانه تر و سریعتری هم برای رسیدن به اهدافتان وجود دارد. 6 ورزش زیر، کارآمدترین تمرینات ورزشی برای کالری سوزی و لاغری شناخته شده اند. یکی از این ورزش ها یا ترکیبی از چند مورد را به طور منظم انجام دهید و خودتان شاهد پایین آمدن سریع وزنتان باشید.

1. کیک بوکسینگ: 800 کالری در هر ساعت

کیک بوکسینگ ورزشی بسیار عالی است که روی کل بدن کار می کند، چون باید از همه گروه های عضلانی اصلی بدن استفاده کنید و تمرینات اینتروال را هم شامل می شود. ضربان قلب شما چندین بار درطول جلسه تمرین بالا رفته و ثابت می شود که برای کم کردن وزن بسیار عالی است.

2. دوچرخه سواری یا اسپینینگ: 700 کالری در هر ساعت

با شرکت در کلاس های اسپینینگ یا دوچرخه سواری در هوای آزاد تا 700 کالری در ساعت بسوزانید. فقط باید دقت کنید که در ساعت 22 تا 25 کیلومتر راه بروید تا 700 کالری را کامل بسوزانید.

3. زومبا: 500 کالری یا بیشتر در هر ساعت

چه کسی فکر می کرد که با یک ساعت رقصیدن بتواند همچنین نتیجه ای بگیرد؟ این نوع رقص لاتین که از اصول و قواعد اینتروال و تمرینات استقامتی بهره می گیرد، متابولیسم شما را تاحد قابل توجهی بالا میبرد. اما در این مورد هم مثل هر برنامه تناسب اندام دیگر، مقدار کالری مصرف شده، برحسب سن، جنسیت، وزن، سطح تناسب اندام کنونی، و شدت تمرین در افراد مختلف متفاوت است. بااین حال مفرح بودن این تمرین همراه با فواید زیادی که برای کاهش وزن دارد آنرا به یکی از محبوب ترین ورزش ها تبدیل کرده است.

4. طناب زدن: 780 کالری در هر ساعت

فقط 10 دقیقه زمان دارید؟ با این وقت کم هم می توانید کالری سوزی کنید. این فعالیت که باعث می شود در هر 10 دقیقه 130 کالری بسوزانید، برای لاغری بسیار موثر است. برای سوزاندن همین میزان کالری باید با سرعت 8 دقیقه در مایل بدوید. به همین دلیل طناب زدن روش بسیار خوبی برای شروع یک برنامه وزشی برای تناسب اندام برای آندسته از افرادی است که استقامت لازم برای حفظ سرعت بالا در دویدن به مدت طولانی را ندارند. ماهیت این فعالیت به طریقی است که علاوه بر کالری سوزی بر توده استخوانی خود افزوده و سلامت استخوان هایتان را هم بالا می برید.

5. استپ ایروبیک: 600 کالری در هر ساعت

کلاس های استپ ایروبیک کلاس هایی بسیار قوی و پرتاثیر است که به کالری سوزی و لاغری کمک شایانی می کند. تعداد کالری هایی که می سوزانید به مقدار بلندی استپ هم بستگی دارد اما یک استپ 15 سانتی متری کمک می کند تا 600 کالری در یک ساعت بسوزانید.

6. دو: 650 کالری در هر ساعت

یک فرد 65 کیلوگرمی یا سرعت 10 دقیقه در مایل برای یک ساعت تا 650 کالری می سوزاند. اما اگر تازه کار باشید، دویدن پشت سرهم برای یک ساعت کاری بسیار دشوار است. می توانید با استفاده از اینتروال هایی از راه رفتن  در فواصل دویدن ها کم کم قدرت قلبی-عروقی خود را بالا ببرید. بعنوان مثال، سه دقیقه بدوید، یک دقیقه راه بروید. اینکار استقامت شما را افزایش داده، زمان ریکاوری ضربان قلبتان را کاهش داده و چربی سوزی می کند.

10 تمرین ورزشی ساده که انجام روزانه آنها می تواند شما را خوش هیکل تر کند و اثری از شکم چاق باقی نماند.
 
1.روی یک صندلی دسته دار بنشینید. ساعد دست های تان را روی دسته صندلی بگذارید. ران های تان را به هم بچسبانید و سعی کنید پاهای تان را حداقل 6 سانتی متر از سطح زمین بالاتر بیاورید. 10 ثانیه در این وضعیت بمانید و دوباره به حالت اول برگردید. شما باید این حرکت را از 5 مرتبه در روز شروع کنید و کم کم به 20 مرتبه در روز برسانید.
 
2.به پشت دراز بکشید. یک بالش کوچک زیر پاشنه پاهای تان قرار دهید و دست های تان را در راستای پهلو های تان روی زمین بگذارید. دوباره دو دمبل نیم تا دو کیلویی در دست بگیرید و سپس دست هایتان را به صورت صاف 10 سانتی متر از سطح زمین بالا بیاورید. 10 ثانیه در این حالت بمانید، 5 ثانیه استراحت کنید و این حرکت را حداقل 7 بار در روز انجام دهید.
 
3.دراز و نشست یکی از موثرترین و ساده ترین ورزش هایی است که می تواند شکم را کوچک کند. پس به پشت روی زمین دراز بکشید. دست های تان را پشت گردن خود گره بزنید و هر چند بار که می توانید حرکت دراز و نشست را تکرار کنید و در روزهای بعد، دفعات تکرار حرکت را افزایش دهید.
 
4.طناب زدن هم برای کوچک کردن شکم بسیار مفید است، به شرطی که شما حداقل روزی 50 مرتبه طناب بزنید.
 
5.روی یک بالش به پشت دراز بکشید. دستان خود را در امتداد بدن تان قرار دهید و پاهای تان را به هم بچسبانید. حالا سعی کنید که بدون استفاده از دست، پاهایتان را 15 تا 20 سانتی متر بالا بیاورید و حداقل 5 ثانیه در این وضعیت بمانید. این حرکت هم می تواند از 5 مرتبه در روز شروع شود و به 20 تا 25 مرتبه هم برسد.
 
6.از حلقه های ورزشی برای کوچک شدن شکم تان استفاده کنید. شما می توانید در ابتدای کار، تنها روزی 2 دقیقه یا 50 بار حلقه بزنید و به مرور زمان حلقه زدن را تا 30 دقیقه هم ادامه دهید.
 
7.به پشت دراز بکشید. زانوهای تان را کمی خم کنید. دست های تان را پشت گردن تان قلاب کنید و سر و شانه های تان را تا وسط کمر به سمت جلو متمایل کنید.
 
8.وقتی پیاده روی می کنید، هنگام راه رفتن بدن خودتان را به سمت چپ و راست متمایل کنید. با این کار، هم شکم تان آب می شود و هم پهلوهای تان.
 
9.همان طور که نشسته اید و مشغول کارهای روزمره تان (مثلا تماشای تلویزیون) هستید، با کف دست خیلی آهسته به شکم خود ضربه بزنید.
 
10.در طول روز شکم بندهای سفت و محکم را دور شکم خود ببندید.

 
منبع :مردمان

گردآوری بدنسازی و ورزش آکا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

حرکات ورزشی مخصوص لاغر شدن و تناسب اندام , ایا کار با دستگاه های بدنسازی چاق می کند , ورزشهایی که برای خانمها بسیار مفید هستند , با ایروبیک چه مقدار وزن می‌توان کم کرد , انواع ورزش ها برای تناسب اندام خانم ها , تمرین دیدنی تای‌چی توسط دختربچه خردسا , ورزش هوازی با دستگاه لاغری شکم و پهتو , چند ورزش است تناسب اندام کمک میکنه , برای لاغری رانها چه ورزشی مفید است , وبرای لاغری رزش های عالی پهلوباعکس , اسم تناسباندام خانم ها تمرین میکن , عکس و تصاویر ورزشی از همه رشته ها , ورزش با دستگاه لاغری شکم و پهلو , پنج ورزش برتر و مفید برای انسان , انواع ورزش ها برتیی لاغری سریع , بهترین ورزش باشگاهی برای لاغری , ورزش چقدر در کاهش وزن موثر است , چه تمرین ورزشی زود لاغر میکنه , لاغری شکم و پهلو در 10 دقیقه , بهترین رشته ورزشی برای لاغری , ورزش برای لاغری سریع بالاتنه , آیا ورزش ایروبیک لاغر میکند , میزان چربی سوزی در اسپینینگ , 6 ورزش‌های برتر برای لاغری , ورزش های مناسب برای لاغری , بهترین ورزش لاغری در خانه , 5 ورزش خوب برای کاهش وزن , برنامه ورزشی لاغری هوازی , ورزش های برای لاغری سریع , ورزش های سبک برای لاغری , ورزش در خانه برای لاغری , ورزش برای سریع لاغر شدن , تمرینها و ورزشهای لاغری , پر تحرک ترین ورزش دنیا , بهترین ورزش برای لاغری , حرکات ورزشی برای لاغری , کوچیک ترین وسیله ورزشی , بهترين ورزش براي لاغري , ورزش های لاغری در خانه , آیا یوگا لاغر می کند؟ , ورزش اسپینینگ و لاغری , ورزش مناسب برای لاغری , ورزش ایروبیک و لاغری , ورزش هایی برای لاغری , بهترین ورزش برای غری , ورزش برای لاغری سریع , ورزش یوگا برای لاغری , ورزش ایروبیک و لاغری , بهترین ورزش های دنیا , اثرات یوگا بر لاغری , تمرین لاغری در منزل , شنا رفتن باعث لاغری , ورزش های ویژه لاغری , ورزش های لاغر کننده , آموزش لاغری در منزل , اثرات یوگا بر لاغری , نوع ورزش برای لاغری , ایروبیک برای لاغری , ورزش trx یا زومبا , دستگاه لاغر کننده , حرکت لاغر در ورزش , لاغر كردن با ورزش , ورزشهاي لاغركننده , انواع ورزش کاردیو , پیلاتس لاغزی پهلو , ورزش هوازی پرتحرک , آب حین ورزش لاغری , ورزش trx و لاغری , تمرین برای لاغری , اسپینینگ و لاغری , لاغر شدن با ورزش , فیتنس برای لاغری , بدنسازی و لاغری , لاغری بابدنسازی , ایروبیک و لاغری , ور زش برای آغری , ایروبیک و لاغری , ورزش لاغری چیست , ورزش های لاغری , ورزشهای لاغری , 6 رو 10 میکنه , فواید تیاریکس , لاغری با ورزش , لاغری و ورزش , ورزش تیاریکس , کش لاغری شکم , فواید تیارکس , ورزش لاغری , ورزش لاغزی , ورزش تایبو , ایزی لایف , ورزش سریع

گردآوری توسط بخش بدنسازی بانوان سایت آکاایران
تناسب اندام

ورزش زومبا برای لاغری و تناسب اندام - آکا

ورزش زومبا یکی از سبکهای تناسب اندام به همراه شادی و نشاط است ورزش زومبا چیست؟یکی از سبـکهای تنـاسب اندام به همـراه شـادی و نشاط حاصـله از آن ورزش زیبا و ریتمیک زومـبا ( سـومب
ورزش؛ این بار برای فرار از لاغری - آکا

ورزش؛ این بار برای فرار از لاغری - آکا

ورزش علاوه بر تأثیر‌گذاری در افراد چاق می‌ تواند در افراد لاغر هم به نحو مثبتی اثر‌گذار باشد. اغلب افراد تصور می‌ کنند ورزش تنها می ‌تواند در افراد چا
تبلیغات