.
.
.
.

مطالب بیشتر

شیرینی گوش فیل

.

.

شیرینی گوش فیل، طرز تهیه گوش فیل

۱۳۹۴/۰۲/۲۴

در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه شیرینی گوش فیل را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

گوش فیل یکی از انواع شیرینی های ایرانی است که مواد آن را زرده تخم مرغ، شیر یا ماست، روغن و بیکینگ پودر تشکیل می دهند. در ادامخ به آموزش این شیرینی خوشمزه می پردازیم.

روش تهیه گوش فیل

گوش فیل,گوش فیل افغانی,گوش فیل با شیر,[categoriy]

شیرینی گوش فیل,شیرینی گوش فیلی,شیرینی گوش فیل افغانی,شیرینی گوش فیل در فر,طرز تهیه شیرینی گوش فیل,اموزش شیرینی گوش فیل,طرزتهیه شیرینی گوش فیلی,تهیه شیرینی گوش فیل آموزش,تهیه شیرینی گوش فیل,انواع شیرینی ایرانی و شیرینی سنتی

شیرینی گوش فیل

مواد لازم:
 آرد سفید گندم=500
گرم زرده تخم مرغ=2 عدد
شیر=1 لیوان
روغن آب کرده=4 قاشق سوپخوری(100 گرم)
پکینگ پادر=1 قاشق مرباخوری
نمک=کمی
روغن برای سرخ کردن=بحد کافی


طرز تهیه:

شیر و زرده تخم مرغ و پکینگ پادر را با نمک مخلوط کرده،هم می زنیم.روغن را به آن اضافه می کنیم و بعد آرد را کم کم ریخته،مخلوط می نماییم؛بدین ترتیب باید خمیر لطیفی تهیه شود که به دست نچسبد.اگر خمیر شل بود،کمی آرد اضافه می کنیم و اگر سفت شد کمی شیر با آن مخلوط می نمائیم.خمیر را خوب مالش می دهیم تا کاملا کش بیاید. روی خمیر را می پوشانیم،که 2 تا 3 ساعت بماند و خمیر ور بیاید.کمی آرد روی میز می پاشیم؛از خمیر گلوله کوچکی برمی داریم و با نورد خمیر را نازک باز می کنیم.بعد خمیر را دو لا تا می زنیم؛با دهانه استکان دایره هایی می بریم با کارد اشکالی نظیر مستطیل یا مربع می بریم.یک طرف دایره را کمی جمع می کنیم.روغن فراوان را داغ می کنیم،بحدی که روغن دود نکند و گوش فیلها را در روغن می اندازیم.باید نانها کاملا پف کند.یک طرف که برشته شد،آنرا برمی گردانیم تا طرف دیگر هم برشته شود.حرارت باید کمی ملایم باشد تا نانها نسوزد.بعد با کفگیر نانها را در صافی می ریزیم.وقتی گوش فیلها سرد شد دو طرف آنها را پودر قند می پاشیم؛می توان به پودر قند کمی هل کوبیده نرم اضافه کرد و کمی هم پسته چرخ کرده روی آنها پاشید.

امیدواریم با تهیه این شیرینی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید و همیشه شیرین کام باشید.

نـوش جان


.
.

نظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیbaran
|
۱۳۹۴/۰۸/۲۷
1-
0+
ممنون خیلی عالی و کامل بود
فاطمه
|
۱۳۹۴/۰۸/۱۵
0-
1+
ممنونم برای دستور عمل خوبتون خیلی کمک کرد.


مطالب مرتبط

.
.
.
.
.