طرز تهیه تیرامیسو، طرز تهیه انواع تیرامیسو

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه تیرامیسو، طرز تهیه انواع تیرامیسو ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک طرز تهیه تیرامیسو را کلیک نمایید و یا در دسته انواع شیرینی خشک از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه انواع تیرامیسو را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

تیرامیسو در اصل یک دسر ایتالیایی است، ولی در حال حاضر یک دسر بین المللی محسوب شده و در تمام دنیا با طعم های مختلف سرو می شود. در ادامه به طرز تهیه ی دو مدل از آن می پردازیم.

طرز

تهیه تیرامیسو

، طرز تهیه انواع تیرامیسو

طرز تهیه تیرامیسو

طرز تهیه تیرامیسو به روش اول:


مواد لازم:

  • ۵۰۰ گرم پنیر خامه ای، نرم شده
  • ۱۵۰ میلی لیتر قهوه اسپرسو، سرد شده
  • ۱۰۰ گرم شکلات تیره، آب شده و سرد شده
  • ½ لیوان (۸۰ گرم) خاکه قند، الک شده
  • یک بستۀ ۲۵۰ گرمی بیسکوئیت شکلاتی

طرز تهیه:

کف و دور یک ظرف آشپزی دایره شکل به ابعاد ۲۴ در ۱۰ سانتی متر را با کاغذ آشپزی نچسب بپوشانید و بگذارید از همه طرف مقداری کاغذ اضافه بیاید. پنیر خامه ای، ۱۰۰ میلی لیتر از قهوه، شکلات و خاکه قند را در یک کاسه قرار داده و با استفاده از یک مخلوط کن دستی آنها را هم بزنید تا زمانی که ترکیبی یکدست حاصل شود.

بیسکوئیت ها را در قهوۀ باقیمانده خیس کنید. ۵ بیسکوئیت را در یک لایه در کف ظرف خود بچینید و در صورت نیاز آنها را کوچکتر کنید. ¼ از ترکیب پنیر خود را با قاشق روی آن ریخته و کاملا آن را صاف کنید. یک لایه دیگر از بیسکوئیت و ترکیب پنیر را روی آن قرار دهید. دقت داشته باشید که حتما با یک لایه از ترکیب پنیر خود به لایه ها پایان دهید. بیسکوئیت باقیمانده را مقداری له کنید و آن را بروی لایه آخر بریزید. ترکیب را پوشانده و آن را برای ۶ ساعت یا کل شب در یخچال قرار دهید. سپس آن را از یخچال خارج کرده و به قطعاتی با ضخامت ۲ سانتی متر برش دهید.

 

طرز تهیه تیرامیسو به روش دوم:

در این روش از پنیر ماسکارپونه استفاده شده است.

طرز تهیه دسر تیرامیسو

مواد لازم:

ماسکارپونه یا پنیر خامه ای 2 لیوان 

پودر شکر نصف لیوان 

 قهوه اماده سرد 2 لیوان

خامه زده شده 2 لیوان

 بیسکوییت لیدی فینگر به مقدار لازم 

 پودر کاکائو به مقدار لازم

 

طرز تهیه:

شکر و پنیر ماسکارپونه را مخلوط کنید و برای 1 دقیقه هم بزنید سپس خامه و 1 لیوان قهوه را اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا مواد یکدست شوند. کف قالب مستطیل شکلی را با کاغذ روغنی یا المینیوم بپوشانید ، 1 لیوان قهوه سرد را داخل بشقاب بریزید و به نوبتبیسکوییت های لیدی فینگر را داخل آن بزنید و کف قالب بچینید ( سریع داخل قهوه بزنید و خارج کنید تا بیسکوییت ها له نشوند ).

نصف مخلوط خامه ای را روی بیسکوئیت ها بریزید و سطح آن صاف کنید ، مجدد مقداری بیسکوییت را در قهوه سرد بزنید و روی لایه خامه ای قرار دهید ، بقیه مخلوط خامه ای را روی بیسکوییت ها ریخته و سطح ان را صاف کنید سپس روی آن پودر کاکائو یا نسکافه بپاشید و به مدت 3-6 ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

برای سرو کردن تیرامیسو را پس از خارج کردن از یخچال به اندازه دلخواه برش بزنید و در ظرف مورد نظر قرار دهید و میل کنید.

امیدواریم با تهیه این دسر خوشمزه ، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نوش جان


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله طرز تهیه تیرامیسو، طرز تهیه انواع تیرامیسو شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طرز تهیه تیرامیسو، طرز تهیه انواع تیرامیسو گردآوری توسط بخش طرز تهیه انواع شیرینی خشک سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات