در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه خمیر تارت را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

تارت نوعی شیرینی است که معمولاً از مواد پرکننده برای پوشش آن استفاده می شود. روی تارت ها باز است و از ماده اصلی شیرینی (خمیر) تشکیل نشده است. در این مطلب آکاایران طرز تهیه خمیر تارت را آموزش داده است. با ما همراه شوید تا طرز تهیه آن را فراگیرید.

طرز تهیه خمیر تارت روش اول:

خمیر تارت,خمیر تارت فوری,خمیر تارت میوه

خمیر تارت

مواد لازم:

آرد 2 لیوان

نمک 1/2 قاشق چایخوری

شکر 1 قاشق چایخوری

کره سرد 200 گرم

آب سرد مقدار لازم

طرز تهیه:

آکاایران:  آرد ، نمک و شکر را داخل میکسر بریزید و مخلوط کنید سپس کره سرد را از یخچال خارج کنید و به تکه های کوچک خرد کنید و به مواد دیگر اضافه نمایید ( در صورتی که میکسر ندارید میتوانید از انگشتان دست برای مخلوط کردن مواد استفاده کنید ). کمی مخلوط کنید تا آرد و کره به خورد هم بروند ، پس از اینکه تکه های کره کمی با آرد مخلوط شد چند قاشق آب سرد اضافه و مخلوط کنید تا مواد ترکیب شوند و حالت خرده نان به خود بگیرند.

خرده های خمیر را روی نایلون منتقل کنید و با نوک انگشتان دست کمی مخلوط کنید تا خمیر یکدست شود ( خمیر را ورز ندهید تا به روغن نیفتد ، در حدی که خمیر یکدست شود کافی است ) ؛ خمیر اماده را حداقل به مدت 1 – 2 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سرد و سفت شود سپس برای تهیه تارت استفاده کنید ( پیشنهاد میشود خمیر یک شب داخل یخچال بماند ).

 

طرز تهیه خمیر تارت روش دوم:

خمیر تارت,خمیر تارت فوری,خمیر تارت میوه

تهیه خمیر تارت

مواد لازم:

آرد ساده : 225 گرم
بیکینگ پودر :1 قاشق چای خوری
کره سرد : 125 گرم (تکه شود)
زرده تخم مرغ : 1 عدد
آب یخ : 3 قاشق مرباخوری

طرز تهیه:

در کاسه ای بزرگ آرد و بیکینگ پودر را الک کرده، کره را به آن می افزاییم، و فقط با سر انگشتان کره و آرد را با هم مخلوط می کنیم تا به صورت گلوله های ریز درآید.
- وسط آرد را گود کرده 2 تا 4 قاشق سوپ خوری آب می افزاییم و با قسمت پهن تیغه چاقو با حرکاتی شبیه بریدن، مواد را مخلوط می کنیم و با دست دیگر کاسه را می چرخانیم. (شما می توانید به جای چاقو از چنگال استفاده کنید.)
اگر در دستور تهیه خمیر، زرده تخم مرغ داده باشیم، در این مرحله می افزاییم. در پایان این مرحله خمیر به صورت گلوله هایی به اندازه عدس در می آید. برای اینکه امتحان کنیم هنوز آب لازم دارید یا نه بهتر است کمی از خمیر را بین دو انگشت فشار دهیم، اگر شکل نگرفت، هنوز آب نیاز است. اگر خمیر خیلی خشک باشد موقع وردنه کشیدن از هم جدا می شود. و اگر رطوبت آن زیاد باشد چسبنده و بعد از پخت چروکیده خواهد شد.
- با دست خمیر را در وسط کاسه جمع کرده و به دقت فشار می دهیم، تا به صورت یکنواختی درآید. به هیچ وجه خمیر را ورز نمی دهیم زیرا سفت می شود. سپس آنرا به شکل توپی درآورده، در کیسه پلاستیکی گذاشته و به مدت 30 دقیقه در یخچال می گذاریم.
- در این مرحله خمیر را بین دو لایه کیسه پلاستیکی یا کاغذ روغنی به کمک وردنه  پهن می کنیم. قالب مخصوص تارت یا پای را با برس چرب کرده سپس خمیر پهن شده را به دقت داخل قالب قرارمی دهیم و توجه داریم، اگر خمیر را روی پلاستیک یا کاغذ روغنی پهن کرده ایم مرکز دایره در وسط قالب باشد، چون بعد از پهن کردن خمیر در قالب قادر به جا به جا کردن آن نمی باشیم. اما، اگر خمیر را روی سطحی که آرد پاشیده شده است پهن کنیم، می توانیم روی خمیر کمی آرد پاشیده و آن را به دور وردنه جمع کرده سپس به راحتی بلند کرده و در قالب پهن می کنیم. حال به کمک انگشتان خمیر را به اندازه ارتفاع قالب بالا برده و در صورتی که قالب فلزی باشد، وردنه را روی لبه فوقانی قالب می کشیم، و به این ترتیب اضافه های خمیر را می گیریم.
- در صورتیکه قالب از جنس سرامیک یا شیشه باشد، می توانیم از یک چاقوی تیز برای بریدن اضافه های خمیر استفاده کنیم.
- اگر بعد از برش کناره های خمیر کمی به سمت پائین نشست کرد، با نوک انگشتان به آرامی خمیر را به کناره های قالب فشار داده و آن را بالا می کشیم. خمیر پهن شده در قالب به مدت 15 دقیقه نیاز به استراحت دارد آنرا در یخچال گذاشته تا از چروکیده شدن خمیر در این مرحله جلوگیری شود. فر را با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن می کنیم.
اگر موادی که برای پرکردن تارت استفاده می شود، مرطوب باشد و بعد از پرکردن آن دیگر نیاز به پخت نداشته باشد، می توانیم روی خمیر تارت پهن شده در قالب را، کاغذ روغنی انداخته و با لوبیا، برنج و ... خام پرکرده تا خمیر هنگام پخت در قالب بالا نیاید. سپس به مدت 15 دقیقه آن را حرارت می دهیم، بعد آنرا از فر خارج کرده کاغذ و حبوبات را برداشته و تارت را دوباره در فر می گذاریم، تا پخت آن کامل شود و دیگر رطوبت نداشته باشد. زمانی که از پخت کامل تارت اطمینان پیدا کردید، آنرا از فر خارج می کنیم، تا سرد شود و مواد داخل تارت را با سلیقه روی آن قرارمی دهیم.

امیدواریم با تهیه این خمیر تارت، تارتی خوشمزه تهیه کنید و لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی آکاایران

خمیر تارت

خمیر تارت

در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه خمیر تارت را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. تارت نوعی شیرینی است که م
صفحه 1 از 1
تبلیغات