روش تهیه

آکاایران: طرز تهیه کلوچه لیمویی


آکاایران: 1- فر را با دمای 300 درجه فارنهایت گرم کنید. کف قالب مستطیلی بزرگی یک لایه فویل قرار دهید. روی آن را با روغن چرب کنید و کنار بگذارید.
2- در یک کاسه متوسط، آرد و نشاسته ذرت را با یکدیگر مخلوط کنید. در یک کاسه کوچک، پودر قند و پوست لیموترش را با یکدیگر مخلوط کنید. با انگشت یا قاشق چوبی آنها را هم بزنید تا شکرها کاملا سبز یا زردرنگ شوند و کاملا عطر لیمو را به خود بگیرند. سپس آنها را کنار بگذارید.
3- در یک کاسه بزرگ، کره، آب لیموترش نمک و وانیل را با یکدیگر با هم زن برقی مخلوط کنید. سرعت دستگاه باید متوسط باشد. مخلوط شکر را به تدریج به مخلوط بیفزایید. آرد را اضافه کنید و تا حد امکان با هم زن هم بزنید و سپس با قاشق چوبی روند مخلوط کردن را ادامه دهید.
4- وقتی خمیر نرم و یکدست شد، آن را به شکل توپ در بیاورید. آن را کف قالب فشار دهید تا کاملا شکل بگیرد. قالب را در طبقه وسط فر بگذارید و به مدت 40 دقیقه بپزید.
5- آن را از فر خارج کنید. شربت غلیظ لیمویی* روی آن بریزید و کنار بگذارید تا خنک شود. سپس از قالب خارج کنید و به 48 مربع کوچک برش دهید.

تهیه شربت


6- برای تهیه شربت غلیظ لیمویی* 2.5 پیمانه شکر، دو قاشق چایخوری پوست لیموی رنده شده، 3 قاشق غذاخوری آب لیموترش، یک قاشق غذاخوری شربت و نصف قاشق چایخوری وانیل را با یکدیگر نیاز دارید.
7- آنها را در یک کاسه متوسط همه را با هم مخلوط کنید.


.

منبع :

تبلیغات