loading...

شیرینی کره بادام زمینی

با همزن برقی که روی درجه متوسط تنظیم شده باشد، روغن و کره بادام زمینی را در یک کاسه بزرگ بهم بزنید. ½ پیمانه شکر، شکر قهوه ای، بیکینگ پودر و جوش شیرین را اضافه کرده...

شیرینی کره بادام زمینی

این شیرینیها را میتوانید در ظرف دربسته مخصوص ، به مدت یک ماه در فریزر نگه دارید.
 ● مواد لازم برای ۵۴ شیرینی:
 ▪ ½ پیمانه روغن مایع
 ▪ ½ پیمانه کره بادام زمینی
 ▪ ½ پیمانه شکر
 ▪ ½ پیمانه شکر قهوه ای (فراوری نشده)
 ▪ ۱ ق.چ. بیکینگ پودر
 ▪ ۸/۱ ق.چ. جوش شیرین
 ▪ ۱ تخم مرغ
 ▪ ۲ ق.س. شیر
 ▪ ۱ ق.چ. وانیل
 ▪ ۱ و ۴/۳ پیمانه آرد
 ▪ ¼ پیمانه شکر
 ▪ ۵۴ عدد شکلات شیری  ● طرز تهیه:
 ۱) با همزن برقی که روی درجه متوسط تنظیم شده باشد، روغن و کره بادام زمینی را در یک کاسه بزرگ بهم بزنید. ½ پیمانه شکر، شکر قهوه ای، بیکینگ پودر و جوش شیرین را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. تخم مرغ، شیر و وانیل را اضافه کرده و به خوبی بهم بزنید. سپس تا جایی که میتوانید با همزن و پس از آن با دست، آرد را به مخلوط اضافه کنید و خمیر را ورز دهید.
 ۲) خمیر را به شکل گلوله هایی ۲.۵ سانتی درآورده و در شکری که برای این کار آماده کرده ایم، میغلطانیم. گلوله ها را روی کاغذ شیرینی پزی چرب نشده و به فاصله ۵ سانتیمتر از یکدیگر میچینیم و به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه در فر ۳۵۰ درجه فارنهایت یا ۱۷۶ درجه سانتیگراد میپزیم تا اطراف آن سفت شده و زیر آنها کمی قهوه ای شود.
 شیرینیها را از فر خارج کرده و شکلاتها را به سرعت در وسط هر گلوله فشار میدهیم (نتیجه باید چیزی مطابق تصویر شود)، سپس شیرینیها را از روی سینی به روی شبکه توری قرار میدهیم تا خنک شوند. ۳. این شیرینیها را میتوانید در ظرف دربسته مخصوص و با گذاشتن یک برگ کاغذ مومی در میان طبقات شیرینی، به مدت یک ماه در فریزر نگه دارید.

تبلیغات