صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

طرز تهیه کیک نارگیلی باقلوا تصویری

یک و نیم پیمانه پودر شکر (200 گرم) و نصف قاشق چای خوری وانیل را با همزن برقی می‌زنیم تا کاملاً کف شودکیک نارگیلی باقلوا و طرز تهیه کیک نارگیلی باقلوا و چهار عدد تخم مرغ و کیک نارگیلی و کیک باقلوا را در آکاایران ببینید


چهار عدد تخم مرغ، یک و نیم پیمانه پودر شکر (200 گرم) و نصف قاشق چای خوری وانیل را با همزن برقی می‌زنیم تا کاملاً کف شود. بعد پودر نارگیل را اضافه کرده، مخلوط می‌کنیم.

 

مواد لازم برای تهیه کیک نارگیلی باقلوا

 پودر شکر   400 گرم

 
 آرد گندم    120 گرم

 
 تخم مرغ    چهار عدد

 
 پودر نارگیل    180 گرم

 
 وانیل   نصف قاشق چای خوری

 
 روغن مایع   200 گرم

 
 بکینگ پودر    دو قاشق مربا خوری

 
 گلاب   130 گرم

 
 پودر هل   یک قاشق مربا خوری

 

 

با این مقدار مواد لازم به اندازه 100 تکه ”‌ باقلوا“ خواهیم داشت.

 

همزن برقی و گاز فر دار، 180گرم پودر نارگیل (معادل سه پیمانه)

جمعاً 400 گرم پودر شکر نیاز می‌باشد (یک و نیم پیمانه پودر شکر معادل 200 گرم برای شربت باقلوا و یک و نیم پیمانه پودر شکر معادل 200 گرم برای کیک باقلوا نیاز می‌باشد)، 130 گرم یا حدود یک پیمانه گلاب

نصف قاشق چای خوری وانیل، دو قاشق مرباخوری بیکینگ پودر

یک قاشق مربا خوری پودر هل، دویست گرم روغن مایع (حدود دو فنجان یا یک پیمانه)

120 گرم آرد گندم (حدود 6 قاشق غذاخوری سرپر معادل یک پیمانه)، چهار عدد تخم مرغ

روش تهیه کیک نارگیلی باقلوا

چهار عدد تخم مرغ، یک و نیم پیمانه پودر شکر (200 گرم) و نصف قاشق چای خوری وانیل را با همزن برقی می‌زنیم تا کاملاً کف کند. بعد پودر نارگیل را اضافه کرده، مخلوط می‌کنیم.

200 گرم روغن مایع را اضافه کرده، هم می‌زنیم. بعد یک پیمانه آرد (120 گرم) را با دو قاشق مربا خوری بیکینگ پودر مخلوط کرده، کم کم به مایه کیک اضافه می‌کنیم و با یک قاشق هم می‌زنیم تا مایه کیک باقلوا آماده شود.

ته یک سینی با لبه های یک سانتی متری را کاغذ روغنی انداخته، روی آن را کمی چرب می‌کنیم و مایه کیک را روی آن می‌ریزیم. بعد یک قاشق مرباخوری پودر هل را با الک روی آن می‌پاشیم.

فر را از نیم ساعت قبل با حرارت 160 درجه سانتی گراد (تقریباً حرارت متوسط) روشن کرده، سینی را در طبقه وسط فر برای مدت 30 دقیقه می‌گذاریم. بعد فر را خاموش کرده، در فر را می‌بندیم تا کیک برای 20 دقیقه دیگر در فر بماند و روی آن ترد و طلایی شود.

سینی را از فر درآورده تا سرد شود. بعد آن را به صورت لوزی برش می‌زنیم. 200 گرم شکر را با 130 گرم گلاب مخلوط کرده، جوش می‌آوریم. شربت درست شده را داغ داغ روی باقلواها می‌ریزیم تا کیک نارگیلی باقلوا آماده شود.

باقلواهای آماده شده را در یخچال گذاشته تا سرد شود و آماده پذیرایی شود.

 

tebyan.net


گردآوری شیرینی پزی آکاایران