loading...

نان صبحانه,نان شیرین,نان گرم

رول های ماچا و کنجد سیاه با سس نارنگی

برای 12 عدد رول

مواد لازم خمیر ماچا

آب

نصف فنجان

مخمر خشک فوری

4 و نیم ق چ

شکر

یک چهارم فنجان + 1 ق غ

شیر

نصف فنجان

تخم مرغ

2 عدد بزرگ

نمک

1 ق چ

آرد

4 فنجان

پودر ماچا

2 ق غ

کره هم دما با اتاق

5 ق غ

مواد کنجد سیاه میانی

کره

نصف فنجان

پودر کنجد سیاه ( یا انواع دیگر کنجد )

یک چهارم فنجان

شکر

یک سوم فنجان + 2 ق غ

رنده ی پوست نارنگی یا پرتقال

1 ق غ

مواد لازم برای سس نارنگی

پودر شکر

سه چهارم فنجان

آب نارنگی

2 ق غ

نمک دریا

1 پینچ

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه رول های ماچا و کنجد سیاه با سس نارنگی آشنا میکنیم .

مخمر را روی آب گرم بپاشید و 1 ق غ شکر به آن اضافه نموده مخلوط نمایید و حدود 5 دقیقه درش را گذاشته در محلی گرم استراحت دهید تا شروع به حباب زدن کند .

یک چهارم فنجان با قیمانده شکر ، شیر و تخم مرغ را به مخلوط مخمر اضافه کرده هم بزنید یکدست شوند .

آرد ، پودر ماچا و نمک را با هم مخلوط نمایید . 2 فنجان ازین مخلوط را به مواد مرطوب اضافه کرده هم بزنید تا خمیری شکل شود سپس یک فنجان دیگر آرد را هم اضافه کرده مخلوط کنید . بعد از آن کره را 1 قاشق 1 قاشق حین هم زدن اضافه نمایید . باقیمانده ی آرد را کم کم اضافه کرده به هم زدن با سر خمیر گیر همزن ادامه دهید تا خمیر از اطراف کاسه جمع شود . اگر خمیر بیش از حد چسبنده بود 1 قاشق 1 قاشق آرد اضافه کنید تا زمانی که چسبندگی اش از بین برود ولی همچنان خمیری نرم و لطیف داشته باشید .

خمیر را جمع کرده گرد کنید و در یک کاسه ی بزرگ که کاملا چرب شده بگذارید و رویش را پوشانده و حدود 1 ساعت یا بیشتر در محلی گرم بگذارید استراحت کند تا حجمش دو برابر شود .

یکی دو مشت به خمیر بزنید تا هوای اضافه اش گرفته شود و روی سطح کار را کمی آرد بزنید و خمیر را به اندازه مستطیلی  50 * 35 سانتی با وردنه باز کنید .

نصف فنجان کره که به دمای اتاق رسیده و نرم شده روی خمیر بکشید و مخلوط پودر کنجد و شکر رویش ریخته سپس رنده ی پوست نارنگی را رویشان بپاشید .

خمیر را محکم از طرف بلند تر رول کنید و به 12 قسمت مساوی برش بزنید .

قالب های مافین بزرگ را چرب کرده و هر کدام از رولها را در قالب ها گذاشته رویشان را بپوشانید و 30 – 45 دقیقه در محلی گرم بگذارید استراحت کند تا حجمشان دو برابر شود سپس پلاستیک رویشان را برداشته و در فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم شده به مدت 35 – 40 دقیقه بپزید تا کاملا طلایی شوند . بعد از پخت 5 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتند سپس از قالب درآورید و روی توری سیمی منتقل کنید .

برای تهیه سس روی رول ها پودر شکر ، آب نارنگی و نمک را مخلوط کرده هم بزنید تا یکدست شود و روی رول های گرم ریخته بلافاصله سرو کنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط بخش دستور پخت انواع نان سایت آکاایران
loading...
تبلیغات