.


طرز تهیه نان پنجره ای

۱۳۹۴/۱۰/۱۴

نان پنجره ای یکی از شیرینی های قدیمی و خوشمزه است که خیلی ها دوستش دارند. طرز تهیه این شیرینی لذیذ بسیار ساده است و هر کسی می تواند به راحتی آن را تهیه کند. در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه نان پنجره ای را برای شما آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

نان پنجره ای ,طرز تهیه نان پنجره ای ,روش تهیه نان پنجره ای

نان پنجره ای,طرز تهیه نان پنجره ای,روش تهیه نان پنجره ای,طرز پخت نان پنجره ای,آموزش پخت نان پنجره ای,مواد لازم برای نان پنجره ای,نان پنجره ای خوشمزه,دستور پخت نان پنجره ای,زمان پخت نان پنجره ای,آموزش آشپزی,آشپزی,دستور پخت انواع نان

نان پنجره ای

 

مواد لازم:
آرد سفید=یک استکان معمولی(75 گرم)
نشاسته=یک استکان معمولی(75 گرم)
تخم مرغ=5 عدد
گلاب=3 تا 4 قاشق سوپخوری


طرز تهیه:
نشاسته را در ظرفی می ریزیم و گلاب را بتدریج داخل نشاسته می نماییم و بهم می زنیم تا نشاسته خمیر گردد ولی زیاد نباید شل شود بعد تخم مرغها را داخل نشاسته می شکنیم و بهم می زنیم و آرد را در آن می ریزیم و تمام مواد را مخلوط می کنیم و مایه را از صافی رد می کنیم. روغن فراوان را داغ می کنیم قالب مخصوص نان پنجره ای را در روغن می گذاریم تا گرم شود(نکته حساس در مورد این شیرینی میزان گرمی قالب است که باید نه زیاد داغ باشد و نه زیاد سرد  و این مشکل با تجربه ای اندک حل می شود)قالب را در مایه می زنیم به اندازه ای که مایه تا سر قالب برسد و روی قالب را نگیرد بعد قالب را بلافاصله داخل روغن می زنیم و آنرا تکان می دهیم تا نان از قالب جدا شود. حرارت را ملایم می کنیم یک طرف نان که کمی برشته شد بر می گردانیم تا طرف دیگر نیز برشته شود باید نانها خشک شود ولی رنگ آنها زیاد تغییر نکند بعد نانها را وارونه در صافی می چینیم تا روغن زیادی آن گرفته شود وقتی کاملا سرد شد دو طرف نان را کمی خاک قند که با کمی هل کوبیده مخلوط کرده ایم می پاشیم و در ظرفی می چینیم و روی آنرا کمی پسته چرخ کرده می ریزیم. نکته قابل توجه گاه نانها از قالب براحتی جدا نمی شود. علت زیاد نگاه داشتن قالب در روغن است که نان در قالب می پزد و جدا نمی شود باید یک لحظه قالب را در مایه نگاه داشت و فوری در روغن زده تکان داده تا نان در روغن بیفتد.

 

 نظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیROES
|
۱۳۹۴/۱۲/۲۳
0-
1+
salam..az nazare man ali bod..vaghean sepas..
حدیث
|
۱۳۹۴/۱۲/۰۸
1-
1+
سلام .ما قراره در مدرسه درست کنیم فقط نمیشه اینو کاکایویی درست کرد؟
فاطمه چاوشی
|
۱۳۹۴/۱۱/۰۵
0-
2+
من واقعا ممنونم.چون اندازه های ان بسیار خوب بود .ممنون
Zahr
|
۱۳۹۴/۱۰/۲۹
1-
0+
من درست کردم عالی شد ممنون
الهه
|
۱۳۹۴/۱۰/۱۹
2-
1+
درونش شیر میریزن
پاسخ ها
کیوبانو
|
۱۳۹۴/۱۱/۲۸ - ۱۶:۴۳
سلام عزیزم.باشیرهم درست میکنن ولی شیر رو باید بجای گلاب بریزی.
معصومه
|
۱۳۹۴/۱۰/۱۷
4-
1+
خراب شد هم موادم هدر. شد و هم وقتم شما درست نکنید از من به شما نصیحت


مطالب مرتبط